• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 20.04.2018, Marcela
zpět na úvodní stranu

Kultura, Brno - Muzea, galerie, výstavy


tento týden  | přístí týden  | všechny akce
 


Muzeum města Brna - Vila Tugendhat

Černopolní 45, na prohlídku je třeba se objednat na tel.č.:545 212 118,
středa - neděle 10 - 18 hodin

1.1.-31.12.,  

VILA TUGENDHAT


Černopolní 45, 613 00 Brno
tel.: +420 515 511 015/17, +420 731 616 899
e-mail: info@tugendhat.eu
www.tugendhat.eu
PAMÁTKA SVĚTOVÉ MODERNÍ ARCHITEKTURY ZAPSANÁ NA SEZNAMU UNESCO.

Ve dnech 1.-17. března 2018 bude vila Tugendhat pro veřejnost zcela uzavřena z důvodu natáčení filmu Skleněný pokoj. Bližší informace na webových stránkách www.tugendhat.eu.

Pozor! Od března platí opět letní otvírací doba!
otvírací doba: úterý – neděle od 10 do 18 hodin
Prohlídky s průvodcem v každou celou hodinu – poslední prohlídka v 17:30 hodin
Kapacita prohlídkových skupin s průvodcem omezena. Předchozí rezervace nutná.
Zahrada je přístupná v otvírací dobu podle povětrnostních podmínek bez předchozí rezervace.

10.5.-9.6.,  

"Dům Neumeister". Výstava skic Zvi Heckera


Výstava kreseb a nákresů provedených architektem Zvi Heckerem v letech 2017–18 pro „Dům Neumeister“, jenž se nachází v Monte Fumo, Itri, mezi Neapolí a Římem. Jedná se o tichý dialog mezi dvěma rodinnými domy navrženými v různých časech a na různých místech. Výstava ukazuje zdlouhavý proces navrhování „Domu Neumeister“ v řadě po sobě následujících kreseb.

15.5., od 20:00

Setkání ve skleněném pokoji: Tereza Boučková


Spisovatelka, scenáristka, publicistka, manželka, matka, dcera, signatářka Charty 77. Ale také uklízečka, domovnice, pošťačka či balička gramofonových desek. Tím vším byla či stále je Tereza Boučková. O životě minulém, současném i budoucím si bude povídat s Martinem Dvořákem a diváky v rámci večera, který nese podtitul „Život je nádherný“. Pomyslným vrcholem tohoto intimně křehkého květnového večera pak budou ukázky z jejího literárního díla.


28.5., od 20:00

Navštívení krásy: Láska svazuje i křídla dává...


Multižánrová pocta herečky Veroniky Žilkové, tanečníka Martina Dvořáka a kytaristy Františka Chaloupky italské renesanční poezii Michelangela Buonarrotiho, Gaspary Stampy, Giordana Bruna či Francesca Petrarky.30.5., 19:30

Klavírní recitál Nikol Bókové


Tóny klavíru rozezní skleněný pokoj vily Tugendhat. V rámci klavírního recitálu se divákům představí nadějná klavíristka Nikol Bóková, která vystoupí s programem mapujícím období, v němž vznikala vila Tugendhat. Na programu jsou skladby: Leoš Janáček – V mlhách, Sergej Rachmaninov – Preludium no. 12 op. 32, Preludium no. 10 op. 32 a Moment musicaux no. 4 op. 16, Frank Bridge – Dusk, The Dew Fairy, Cesar Frank – Preludium chorál a fuga.

 

Kultura, Brno

 

Víte o kulturní akci, která zde není?

 
Jméno:

 

  Inzerujte s námi

Zprávy z kultury

Zdroj: Brněnský deník - Kultura

Biskupové se ohradili proti hře, v níž Ježíš znásilňuje muslimku

Ježíš v brněnské hře znásilňuje muslimku. Lidé protestujíBrno - Představitelé římskokatolické církve nesouhlasí s představením, které podle nich boří křesťanské hodnoty. Členové České biskupské konference vyjádřili nesouhlas s uvedením hry Naše násilí a vaše násilí, které uvede Národní divadlo Brno na festivalu Divadelní svět. V dopisu primátorovi uvedli, že pokud město nezruší podporu divadelního festivalu, nebude se církev na oplátku podílet na festivalu Re:publika, který má připomenout výročí sta let od vzniku Československa. Ředitel divadla Martin Glaser jejich rozhodnutí nechápe, Brno je podle něj v kleštích.

kompletní přehled zpráv z kultury


Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012