• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 22.03.2019, Leona
zpět na úvodní stranu

Kultura, Brno - Vzdělávání

tento týden  | příští týden  | všechny akce
 


Fléda

Štefánikova 24, 602 00 Brno, www.fleda.cz , levelb@fleda.cz , tel.: (+420) 533 433 432 

27.3., 19:30

Fast Food Ochestra


V rámci neopakovatelného turné zazní v Brně více než třicet písniček z dosavadní tvorby Fast Food Orchestra. Na sestavování unikátního playlistu se podíleli také fanoušci prostřednictvím hlasování a komentářů na facebookovém profilu kapely. Na koncertě však uslyší i úplně nové skladby, na nichž FFO aktuálně pracuje s producentem Lukášem Chromkem. 
Součástí oslav dvaceti let Fast Food Orchestra je také čerstvě zveřejněný videoklip k písni Poslední joint, který je podle členů kapely tečkou za, v několika směrech přelomovým, albem Struny. Kapela se na něm definitivně rozloučila s angličtinou a zpívá výhradně česky. Toto rozhodnutí se odrazilo i na jejím novém soundu, který se posunul od ska-punku, reggae a rapování do mírně popovější polohy s důrazem na texty. „Čeština je méně ohebná, takže napsat text, který má sdělení a zároveň lahodí uším, je určitě těžší, ale i tak jsem rád, že jsme tento krok po letech udělali,“ řekl po vydání desky v rozhovoru pro MonsterMusic Filip Vondrášek zvaný Fido, jenž dosud stál za všemi texty a většinou muziky Fast Food Orchestra. I v tomto směru však došlo ke změně. Na albu Struny se totiž hudebně poprvé podíleli všichni členové kapely. „Jezdili jsme na chalupu, kde jsme vymýšleli vícehlasy a aranže. Bubeník Medvěd přinesl taky nějaké písničky, dodělával zpěvy, basy a dechy. Rosťa dělal samply. Matěj s Adamem přispěli například do Posledního jointu,“  nadšeně popisuje současné rozložení sil Fido. 
Na počátku historie Fast Food Orchestra stálo nadšení a okouzlení z energie jamajské hudby, kterou kapela fúzovala s kdečím, co ji napadlo. Bude to dobře slyšet i na koncertě na Flédě, kde vytáhne ze šuplíku písničky z debutového alba Fugison Party (2000), z desky ...Last Food?! (2002) nebo ze studiové nahrávky Mangrooves (2004), na které se poprvé objevil jeden z nejrespektovanějších MC na české reggae scéně Dr. Kary. Chybět nebudou ani vypalovačky z nejzdařilejšího anglicky zpívaného alba Urban menu (2008), s nímž FFO projeli Evropu křížem krážem, navštívili Balkán a absolvovali čtrnáctidenní tour po Brazílii. Playlist doplní skladby z alb Utsuki (2009), Wanted for Cooking (2011) a aktuálního CD Struny (2017). Kapela vystoupí v současné sestavě Michal Kučín (kytara), Rosťa "Bílej mák" (klávesy), Matěj Havlíček (basa), Martin "Medvěd" Linhart (bicí), Filip "Fido" Vondrášek (pozoun, zpěv) a Adam "Heydiss" Hejna (trubka, zpěv). Vzpomínat s nimi bude řada hostů včetně Dr. Karyho a saxofonisty Su-shu, který z FFO odešel v roce 2017.

Vstupenky:
V předprodeji 250 Kč + poplatky sítě

 

Kultura, Brno

Zpravodajství

Víte o kulturní akci, která zde není?

 
Jméno:

 

Inzerujte s námi

Zprávy z kultury

Zdroj: Brněnský deník - Kultura

Na Slavnostech mandloní se pokusí o rekord, v brněnské zoo přivítají jaro

Ilustrační foto.Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Mandlové pivo, mandlovicová pálenka a mandlové speciality si návštěvníci vychutnají v sobotu na Slavnostech mandloní a vína v Hustopečích. Letos se pokusí vytvořit rekord v počtu přípitků mandlovicí.

kompletní přehled zpráv z kultury


Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012