• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 19.07.2019, Čeněk
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

Průvodci jsou pro turisty tváří Znojemska, říká Lukáš David

Majitel agentury průvodců nyní vozí turisty ve Znojmě i novým vláčkem. Říká mu Znojmáček.Ještě donedávna jej mohli vídat lidé ve Znojmě s výrazným slunečníkem nad hlavou v čele skupinek zahraničních turistů, kterak jim poutavě vypráví o historii královského města na Dyji. Před několika dny začal jezdit po Znojmě v moderním vláčku pro turisty na elektrický pohon. Říká mu Znojmáček.


Rozšiřování obchodních center v Brně: Futurum čeká příští rok velká rekonstrukce

Obchodní centrum Futurum projde v příštím roce rekonstrukcí.Brno - Brňané brzy nakoupí v obchodech, které zřejmě jinde ve městě nenajdou. Blíží se totiž plánovaná rekonstrukce obchodního centra Futurum. S opravami počítají zástupci nákupního střediska pravděpodobně už začátkem příštího roku. „Jde o rozsáhlou rekonstrukci interiérů i exteriéru, kam patří třeba fasáda. Vše potrvá nejspíš do září nebo října,“ popsal marketingový manažer Futura David Bačovský.


Vyrábí unikátní meruňkové víno. Nápad vznikl díky Havaji a ananasu

Vinař Pavel Lacina.Začínal jako každý jiný vinař na jižní Moravě. Tradice se u nich předávala po generace. „Od mala jsem se motal po vinicích a koukal pod ruce svého dědy i táty,“ začíná své vyprávění Pavel Lacina, vinař z Velkých Pavlovic.


Škody přes sto milionů, navíc chybí lék. Vinnou révu ničí nová choroba ESCA

Nový strašák vinařů. Vinice ohrožuje kvůli suchu nová choroba kmene révy ESCA, škody jdou do stamilionů.Jižní Morava – Napřed odumřou letorosty, posléze celý keř. Jihomoravští vinaři čelí nové nemoci vinné révy s názvem ESCA. Způsobuje odumírání kmenů. Škody, které počítají, už přesahují sto milionů korun. Nemoci se vinaři bránit nemohou, na trhu totiž není žádný přípravek na její zastavení.


Zrakově postižené děti v Brně potřebují moderní přístroj k vyšetření zraku

Středisko rané péče v Brně pomáhá rodinám, které doma vychovávají děti s postižením zraku ve věku od narození do 7 let.Středisko rané péče v Brně pomáhá rodinám, které doma vychovávají děti s postižením zraku ve věku od narození do 7 let. Při postižení zraku je velmi důležité začít s dětmi co nejdříve pracovat. Za případnou výhru v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme” chtějí financovat vybavení na vyšetření zraku.  


Hospic sv. Alžběty zkvalitňuje vybavení pro pacienty

Hospic Sv. AlžbětyBrno – Hospic sv. Alžběty v Brně je místo, které pomáhá nevyléčitelně nemocným, udržet si kvalitu života až do poslední chvíle. Také s pomocí programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme”, se snaží získávat finanční prostředky pro zkvalitnění poskytované péče.  


Snížení emisí ve městě. Ulice Brna brázdí 60 autobusů na zemní plyn

Místo benzinu proudí do jednoho z flotily autobusů brněnského dopravního podniku stlačený zemní plyn.Více než polovinu vozového parku autobusů brněnského dopravního podniku tvoří vozidla jezdící na zemní plyn, což výrazně pomáhá snižovat i emise ve městě. Od roku 2016 bylo díky dotaci ve výši 411 milionů Kč z fondů EU pořízeno 60 CNG autobusů. Dotace pokryla 85 procent nákladů.


Kladno se pyšní moderní flotilou autobusů. Ročně svezou 20 milionů cestujících

Autobusy na plynový pohon. Ve společnosti ČSAD MHD Kladno jich jezdí už 103.Ta čísla jsou ohromující. Společnost ČSAD MHD Kladno přepravila v loňském roce více než 20 milionů cestujících. Autobusy jen v systému kladenské městské hromadné dopravy jelo vloni 10,2 milionu cestujících. To vše zajišťuje se svoji autobusovou „flotilou“ 183 autobusů. Jsou mezi nimi i ty, které byly před nedávnem pořízeny díky dotaci z Evropské unie.


Lidé už poznají dobrý čaj a kávu, říká kavárník z Boskovic

Václav Cikán před Kafírnou Dogvil.Před pětadvaceti roky otevřel jednu z prvních čajoven na jižní Moravě. Po deseti letech se začal věnovat také kávě. Dnes v jeho Kafírně Dogvill v bývalé židovské čtvrti v Boskovicích mohou lidé ochutnat kávu prakticky z celého světa včetně košer kávy. „Nabízíme šestnáct druhů káv. Nejžádanější jsou z Brazílie a Kolumbie a poslední dobou také z Afriky, třeba Keňa a Burundi," říká Václav Cikán, který před deseti roky začal kávu sám pražit.  


Háčkování pomohlo Tomíškové vyrovnat se s potratem i roztroušenou sklerózou

Lucie Tomíšková propadla háčkování.K háčkování ji přivedla kolegyně v práci teprve před třemi lety. Od té doby třiatřicetiletá Lucie Tomíšková z Rakvic uháčkovala zhruba šedesátku postaviček. „Háčkovat může doopravdy každý. I takové absolutní kopyto, jakým jsem byla já. Když jsem začínala, ani jsem nevěděla, co to vlastně je, natož abych znala pojmy jako krátký a dlouhý sloupek,“ směje se sympatická mladá žena.


Ostříhá, oholí. Kadeřnictví může být také místo pro párty, popisuje Kyzlink

Kadeřník a majitel Stříhárny Jan Kyzlink.Stříhání vlasů se pětadvacetiletý Jan Kyzlink věnuje pět let, čtyři roky z toho vede svou firmu. Ačkoli ho práce baví, dostal se k profesi kadeřníka a holiče náhodou. „Po maturitě jsem měl jít na vysokou školu, ale žádný obor mě nezaujal natolik, abych se jím chtěl zabývat po zbytek života. Nechal jsem si proto rok na rozmyšlenou a současně jsem si našel roční obor kadeřníka s výučním listem, který se nikdy neztratí. Jenže vysokoškolský obor jsem si nevybral ani po ročním odkladu,“ vzpomíná mladík.


Modré chrpy nebo červené růže. FolklorKa tvoří moderní módu s folklorními motivy

Modré chrpy nebo červené růže. FolklorKa tvoří moderní módu s folklorními motivy.Říká si FolklorKa a už více než dva roky spojuje dnešní moderní módu s folklorem. Modré chrpy, červené růže a další folklorní motivy tak mohou její zákazníci najít třeba na sukních, šatech, náušnicích nebo kravatách. „Folklor mi byl vždycky blízký,“ říká Klára Halíčková z Hrubé Vrbky na Horňácku.


Vařit pivo s mým jménem jsem musel zkusit, říká Tomislav Pivečka

Tomislav PivečkaPivečka, to je skutečné příjmení muže, který vaří výběrová piva. Již bezmála deset let provozuje se svým otcem podnik Létající pivovar Pivečka, jehož produkty znají nejen v Rousínově, kde výtečné pivo vaří, ale také v nedalekém Brně. „Začínal jsem na sporáku, scezoval přes utěrku a chladil ve vaně, dost punk,“ vzpomíná dnes s úsměvem na badatelské začátky šestadvacetiletý Tomislav Pivečka.


Káva voní Marku Knoppovi od dětství. Teď má vlastní podnik a pracuje s rodinou

Marek Knopp si svou kavárnu otevřel předloni.Vůně kávy se životem Marka Knoppa vine snad už od dětství. Když se pak ve Znojmě na Přímětické učil kuchařem, nejdřív si pohrával s lahvemi a myšlenkou, že bude barmanem míchajícím koktejly. Pak ale znovu zavoněla káva. Dovedla ho nejprve jako baristu do jedné ze znojemských kaváren. Teď už druhým rok provozuje vlastní podnik a chce růst.  


I chov slepic má svá pravidla: kohout není jen na oplodnění, je to i policajt

Ilustrační fotoChov slepic je nenáročný koníček, který má ovšem svá pravidla. Ať už slepice chováte kvůli vajíčkům nebo na maso, určitě se neobejde bez kurníku, dostatečného výběhu a kvalitního krmení.


Cesta k bydlení se opět prodloužila. Čech si na 3+1 vydělá za 8 let a 9 měsíců

Bydlení v Praze. Ilustrační foto.Ceny starších bytů nabízených v inzerátech poskočily za rok o desetinu. Průměrné mzdy vzrostly jen o sedm procent.


Lidé si budou moci prohlédnout podzemní zásobník plynu

Podzemní zásobník plynu v Uhřicích.Uhřice – Český plynárenský svaz slaví 100 let od svého založení. Při této příležitosti společnost MND zve nejširší veřejnost na dny otevřených dveří do podzemního zásobníku plynu v Uhřicích na Hodonínsku. Ty se uskuteční 20. června od 9.00 do 16.00 hodin. Sraz zájemců o účast bude na parkovišti před areálem PZP. Jak budou prohlídky probíhat, informovala mluvčí společnosti MND Dana Dvořáková.


Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Ilustrační snímekCelá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?


V Austrálii frčí ryzlinky, říká vinař

Majitel vinařství Elderton z Austrálie Cameron Ashmead.Jižní Morava - Tak jako je u nás kvalitou vín vyhlášená jižní Morava, tak je v Austrálii jedním z nejznámějších vinařských regionů oblast Barossa. Má v ní vinice i rodinné vinařství Elderton, které je hodnocené jako jedno z nejlepších na světě. Podnik i vína přijel včera do Brna představit spolumajitel Cameron Ashmead. „Máme pětašedesát hektarů vinic v oblasti, která má jedny z nejstarších výsadeb v Austrálii,“ říká.  


Jihomoravské podniky o Ukrajincích: Pozdě, ale přece. Pomohou i v Brně

Ilustrační fotoJižní Morava – O řádově tisíce nových pracovníků z Ukrajiny se nově opřou firmy na jihu Moravy. V kraji je neobsazených pětadvacet tisíc míst. Na většinu z nich jsou podniky ochotné přijmout i cizince. 


Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Hana Pěničková (vpravo) se věnuje šití zástěr a ubrusů. Spolu s kamarádkou objíždějí pravidelně různé trhy a jarmarky.Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.


U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Tankování pohonných hmot. Ilustrační snímekPohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  


Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Brambory. Ilustrační fotoDo peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.


Pečovatelky objedou klienty na koloběžkách

Terénní pečovatelská služba koupí pro své zaměstnankyně dvě elektrokoloběžky, aby se ke klientům dostaly rychleji.Terénní pečovatelská služba koupí pro své zaměstnankyně dvě elektrokoloběžky, aby se ke klientům dostaly rychleji. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.  


Postižené děti si užijí zájmové kroužky

Finále programu ČSOB.Jižní Morava - Spolek Domov pro mne pořádá kroužky pro děti a mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.  Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012