• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

úterý 23.01.2018, Zdeněk
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

45 milionů nových kotlíkových dotací míří k Jihomoravanům

Ilustrační foto.Jižní Morava – Přes čtyři sta Jihomoravanů získá takzvanou kotlíkovou dotaci. V pondělí jejich žádosti za téměř pětačtyřicet milionů korun schválili krajští radní.


Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Videosouhrn Deníku – 20.–21. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.


Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Videosouhrn Deníku – 18.–19. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.


Vinařstvím roku 2017 se stal rodinný podnik Stávkových z Němčiček

Absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2017 se stala firma Víno J. Stávek z Němčiček.Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Růžová vína nemusí být jen mladá a lehká, mohou zrát a nabídnout mnohem víc. Takový pohled předává svým zákazníkům vinař Jan Stávek z Němčiček na Břeclavsku. Za svůj přístup v oboru se ve čtvrtek jeho firma stala Vinařstvím roku 2017. Vyhlášení výsledků se konalo v Brně. Doposud posledním vítězem bylo Zámecké vinařství Bzenec z Hodonínska.


Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Exoti na prodej.Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.


Firmy o sobě dají vědět díky dotaci od města

Jihomoravské inovační centrum. Ilustrační foto.Brno – Necelý měsíc mají jihomoravské technologické firmy na registraci do projektu, který jim pomůže s propagací značky, produktů nebo služeb. Získat na to mohou prostřednictvím Jihomoravského inovačního centra až sto tisíc korun od města Brna.


První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Videosouhrn Deníku – úterý 16. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.


Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Videosouhrn Deníku – pondělí 15. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.


Hloupá zlodějka a jak dostat velkou architekturu do malé země: videa víkendu

Videosouhrn Deníku – 13.–14. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. ledna 2018.


Stavba supermarketu v Bystrci? Spory trvají, ale bez žaloby

Supermarket Kaufland. Ilustrační fotoBrno – Spory o stavbu nového bystrckého Kauflandu mezi ulicemi Nad Dědinou a Páteřní pokračují. Zástupci Bystrce, která spravuje část městských pozemků blokujících stavbu, museli v minulých týdnech vysvětlovat spekulace o hrozící žalobě.


Tesco vyklízí regály. Obchodní dům u hlavního nádraží mění svou podobu

Tesco u hlavního nádraží čeká přestavba. Prodejny se začínají vyprazdňovat.Brno /FOTOGALERIE/ – Svého času jedno z nejmodernějších nákupních center v zemi, brněnský obchodní dům Tesco v ulici Dornych, mění svou podobu. Starou patrovou budovu z poloviny osmdesátých let nedaleko hlavního nádraží odkoupila od britského řetězce loni v srpnu developerská skupina Crestyl. Její zástupci plánují zlepšit prostředí obchodního domu a oživit prostor novými obchody. Konkrétní plán renovace představí na konci léta. „Řada jednání s potenciálními nájemci už probíhá, nové zajímavé obchody a služby chceme otevřít už letos,” uvedl mluvčí skupiny Crestyl Ondřej Micka.


Rekordní rok. Jihomoravští vinaři získali v zahraničí víc medailí

Ilustrační fotografie.Jižní Morava – Hvězda moravských a českých vinařů v zahraničí září stále jasněji. Loni na výstavách vín posbírali dohromady 728 medailí. To je o třiaosmdesát více než předloni a o 228 než rok předtím. „Loňské úspěchy ukazují, že kvalita našich vín je světová bez ohledu na aktuální přízeň či nepřízeň přírody,“ uvedl ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec.


Exportérem roku v kraji je brněnská firma vyrábějíci mikroskopy

Největším vývozcem a držitelem titulu Exportér Jihomoravského kraje za rok 2017 se stala společnost Thermo Fisher Scientific.Jižní Morava – První místo na Jižní Moravě v třiadvacátém ročníku soutěže Exportér roku získala společnost Thermo Fisher Scientific. Pod touto značkou přitom funguje teprve od loňska.


Auto hnané drogami a za dobrotu zmlácen: podívejte se na videa dne

Videosouhrn Deníku – úterý 9. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 9. ledna 2018.


VOLEBNÍ SPECIÁL na Deník.cz aneb Kdo je skutečným superhrdinou?

Prezidentské volby 2018. Který ze superhrdinů se stane prezidentem?Na webu Deník.cz naleznete nový volební speciál, který se věnuje prezidentským volbám 2018. Ale pozor! Nejedná se o běžné a unylé zpracování, na které býváme z posledních let zvyklí. Veškeré informace o kandidátech na prezidenta a průběhu voleb totiž podáváme komiksovou formou.


Tanec handicapovaných a velmi pozdní silvestrovský ohňostroj: videa víkendu

Videosouhrn Deníku 6.-7. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 6. až 7. ledna 2018.


Felicia Fun je poslední "praštěná" Škoda. Proč tahle žlutá věc vlastně vznikla?

Škoda Felicia Fun.Kdybyste na konci 80. let minulého století, tedy ještě za „totáče“, prohlásili, že Škoda za několik let bude vyrábět žlutý pick-up pro volný čas, který bude vypadat jako ideální auto pro surfaře Steva z Kalifornie, nejspíše by vás zavřeli do blázince. Úplně neprávem, nutno podotknout.


Lví dvojčata a kluk, co jede na kole pouští – prohlédněte si videa dne

Videosouhrn Deníku – středa 3. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 3. ledna 2018.


„Dneska to na soudě bouchne“ a jiné levárny: podívejte se na videa dne

Videosouhrn Deníku – úterý 2. ledna 2018Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 2. ledna 2017.


Informace pro předplatitele Deníku

Ilustrační foto.Vážení předplatitelé, jak už jsme vás informovali, od začátku ledna 2018 jsme byli nuceni změnit distributora vašeho tištěného Deníku. Nepřistoupili jsme totiž na požadavek České pošty na zvýšení ceny za doručování novin. Nově doručuje předplacený Deník  společnost Mediaservis ve spolupráci s PNS. 


Obchodníci lákají na povánoční slevy. Některé šplhají až k osmdesáti procentům

Slevy. Ilustrační fotoJižní Morava /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Na nákupy se do Brna chystá Tereza Štěpánková z Tišnova. „Chci si koupit šaty a lodičky,“ uvedla. Každý rok je to stejné. Prodejci po Vánocích zlevňují zboží až o osmdesát procent, s touhou ušetřit a výhodně nakoupit vyráží do obchodů mnoho lidí. Třeba kvůli elektronice nebo oblečení.


Zmar ve vyhořelé Karnole a sobečtí pardubičtí řidiči: podívejte se na videa dne

Videosouhrn Deníku – pátek 22. prosince 2017Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. prosince 2017.


Smrt z rybníka a náklaďák plný padělků: Podívejte se na nejlepší videa dne

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 21. prosince 2017Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 21. prosince 2017.


Gumotex je exportérem roku. Triumf vedení firmy překvapil

Břeclavská firma Gumotex vyhrála svou kategorii v soutěži exportér roku.Břeclav – První místo v soutěži Exportér roku získala břeclavská společnost Gumotex. Firma uspěla v kategorii podniků s ročním obratem nad pět set milionů korun.


Brněnská tržnice: odejít chtějí další prodejci. Kvůli malým výdělkům i roletám

Otevírací den městské tržnice na brněnském Zelném trhu.Brno – Podmínky se nezlepšily a komunikace vázne, proto chceme odejít, zní od dalších prodejců v tržnici na brněnském Zelném trhu. Vadí jim, že provozovatel s nimi neřeší problémy jako třeba chybějící bezpečnostní rolety.Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012