• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 04.06.2020, Dalibor
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

Probační program pomáhá problémovým dětem

Probační program pomáhá problémovým dětemBrněnský spolek pomáhá dětem, které mají problémy s chováním a mohou se pohybovat na hrazěn zákona. Chce tak zabránit trestnému jednání a dlouhodobým společenským škodám. Právě probíhá finálové hlasování jarní části programu ČSOB Pomáhá regionům, který podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech českých krajích.  


Dostálová: Od příspěvku od zaměstnavatele na dovolenou jsme prozatím ustoupili

Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj.Hotely, restaurace, turistické atrakce a další služby se potýkají s citelným propadem turistického ruchu způsobeným koronavirovými opatřeními. Provozovatelé doufají, že lidé budou letos více jezdit na tuzemskou dovolenou a podpoří je tak v těžkých časech. Pomoc ale čekají i ze strany státu. Co na podporu turistického ruchu chystá vláda, prozradila Deníku ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.


Měli jsme světýlko na konci tunelu, říká ředitel hotelu. Vděčí za to zaměstancům

Hotel Sladovna se nachází v Moravském krasu, kde najdete nejen Punkevní jeskyně a Macochu.Zvážit všechna pro a proti jako na miskách lékárnických vah. Rychle jednat a vyřešit co s ubytovanými hosty i s těmi, kdo měli teprve přijet. Udělat spoustu dalších kroků, aby se minimalizovaly finanční ztráty v naprosto nečekané situaci, kdy se nad ránem ze sdělovacích prostředků dozvěděli zprávu, že budou muset zavřít.


Studovala na Tchai-Wanu, ovládá tři jazyky. Teď chce Kozelská pomáhat kočkám

Valerie Kozelská se svojí Kofi.Chtěla být stejně jako její máma malířkou. V mládí aktivně sportovala, hrála volejbal. Ovládá tři světové jazyky. Vystudovanou ekonomku Valerii Kozelskou původem z Ostravy zavál osud do Znojma, kde se mimo jiné chce věnovat programu na regulaci počtu bezprizorních koček.  


Trenérka: Chci být inspirací pro ty, co si myslí, že s dětmi nejde dosáhnout snu

Petra Machová Pomajzlová z Němčiček propadla lásce ke sportu a zdravému životnímu stylu, což ji i živí.Je důkazem, že díky pevné vůli, cílevědomosti a nadšení může člověk dokázat velké věci a plnit si své sny. Ještě před dvaceti lety se občas projela na kole nebo si s kamarádkami šla jen tak zaplavat. Nyní, v necelých šestatřiceti letech, se živí jako trenérka a masérka a ve volném čase se připravuje na  velkou premiéru - podzimní soutěž ve fitness. Petra Machová Pomajzlová boří mýty a tvrdí, že začít se sportem je možné kdykoli a kdekoli. „Lidé si často hledají důvody a výmluvy, proč něco nejde. Pokud si však nastaví priority, dokáží to,“ říká maminka dvou dcer.  


Zákulisí záchrany kultury: Autokoncert Leoše Mareše musel být hotov za dva týdny

Autokino udělal Luboš Machoň na parkovišti u obchodního domu v Ústí nad Labem. Autokoncert Leoše Mareše se pak konal na mosteckém autodromu.Luboš Machoň nechtěl sedět se založenýma rukama, tak rozjel projekt autokina a pak přidal i autokoncert. Zájem lidí ho mile překvapil, proto plánuje další podobné akce.


Dopady koronaviru: firmy hledají ochranu před věřiteli

Výplata, finance - Ilustrační fotoNedostatek zakázek, problémy se splácením úvěrů, málo zákazníků. I takto vypadají důvody, proč na sebe firmy podávají žádosti o vyhlášení insolvence nebo o ochranu před věřiteli. V poslední době k nim však přibyl i jeden jednotící důvod. Opatření vlády proti koronaviru covid-19 nebo další dopady pandemie. V insolvenčním rejstříku se totiž začínají objevovat první firmy, které se na ně odvolávají.


Čtvrtina restaurací zůstala po karanténě zavřená. Lidé mají stále strach

Restaurace Forman v Mariánských horách, 25. května 2020.Ačkoliv se v pondělí téměř po třech měsících uvolnila koronavirová opatření a mohly se konečně otevřít vnitřní prostory restauračních zařízení, čtvrtina takových podniků zůstala i přesto zavřená. Vyplývá to z dat společnosti Storyous, která do českých restaurací a barů dodává pokladní systémy.


Čokoláda do nemocnic, pivo záchranářům. Českokrumlovský hotel bojoval i pomáhal

Hotel Svachovka se nachází poblíž Českého Krumlova.„Byl pro nás úplný šok. V den, kdy se od šesti hodin ráno musel náš hotel najednou uzavřít, jsme ani nemohli ubytovaným hostům udělat snídani a poskytnout jim další objednané služby. Snažili jsme se všem hostům vyjít maximálně vstříc, udělali jim balíčky a se zaměstnanci jsme začali přemýšlet, co dál.“ Tímto emotivním zážitkem vzpomíná na začátky tvrdých koronavirových opatření u nás Václav Cvach, jednatel hotelu Svachovka nacházejícího se poblíž Českého Krumlova. 


Deník radí živnostníkům: Na vytoužené stezce směrem k normálu

Živnostník - Ilustrační fotoDeník přináší další díl poradny pro živnostníky ve spolupráci s Pavlou Břečkovou, místopředsedkyní Asociace malých a středních podniků ČR.


Stál na pódiu s jedněmi z nejlepších ve světě. Jeho vášní jsou barmanské show

Student ze Slavkova objíždí barmanské soutěže.Oleksandr Pavliuk je původem z Ukrajiny. Na Vyškovsku ale už druhým rokem obor kuchař-číšník v Integrované střední škole Slavkov u Brna. Je velkým propagátorem flairu. „Úplný název je flair bartending. Je to moje životní láska,“ doplňuje. V jeho aktivitách ho na škole všemožně podporují. Jako barman dokáže na svých vystoupeních bavit publikum. „Flair je barmanská show, jejímž obsahem je podávání alkoholických a nealkoholických nápojů s netradičními až akrobatickými prvky a pohyby. Tuto disciplínu dělíme na Working flair a Exhibition flair,“ popisuje Pavliuk.    


Lidé v první linii boje s virem jsou hrdiny doby

Ilustrační fotoSkupina AXA spustila globální výzvu na sociálních sítích, aby podpořila všechny, kteří se s nemocí Covid-19 střetávají v první linii. Za každý vzkaz na sociálních sítích Twitter, LinkedIn a Instagram s vizuálem a hashtagy #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction daruje deset eur na podporu jednotek intenzivní péče v Česku a na Slovensku, zapojených do programu Fondu 101.


Podívejte se: Zahrádkové vyhnanství končí, zítra hospody otevřou jako obvykle

V Jakoby měli téměř plno.Vnitřky brněnských hospod, barů a restauracích v pondělí po více než dvou měsících opět přivítají hosty. Povinné zahrádkové vyhnanství tak končí, avšak za přísných podmínek.


Restaurace a bary se znovu otevřou i uvnitř. Bude méně stolů. Přijdou hosté?

Ilustrační fotoVnitřní prostory jihomoravských restaurací a hospod znovu otevřou zákazníkům. Někteří provozovatelé mají strach z nižších tržeb.


Nulové tržby i sucho. Podpořte nás, žádají tuzemští vinaři turisty i konzumenty

Češi nejsou jen pivaři, ale i vinaři.Zatímco malé pivovary se po dobu karantény těšily velkému zájmu médií i zákazníků, na vinaře, hlavně ty malé, se zapomnělo. Sice nemuseli jako sládkové vylévat víno do kanálů, ale také nic moc neprodali. Menší vinaři budou po zbytek roku bojovat o přežití.


Další pomoc pro restaurace: tisíce obědů a milión piv budou pro hosty zdarma

Restaurace - Ilustrační fotoKaždý šestý oběd nyní zaplatí návštěvníkům restaurací společnost Edenred. Plzeňský Prazdroj pak od pondělí vyhlašuje akci První pivo je na nás. Pokračuje i projekt Zachraň hospodu. Přitáhnou lákavé nabídky lidi do restaurací a hospůdek?


Města podnikatelům pomohou. Případy řeší individuálně

Ilustrační fotoKvůli dopadům koronaviru velmi zranitelní podnikatelé dostávají od svých měst nevídanou podporu. Někde vedení radnic řeší každý případ zvlášť, jinde – jako třeba v Mnichově Hradišti – přišli s programem komplexní podpory podnikatelů, kteří si pronajímají městské prostory. Naproti tomu v Mladé Boleslavi zatím o podpoře není vůbec jasno.


Nová státní pomoc pro firmy: klasický úvěr s úrokem

Peníze, mzda - Ilustrační fotoFirmy, jež se kvůli koronaviru ocitly v potížích, čekají na spuštění programu COVID III. Vláda do něj vyčlenila 150 miliard korun na záruky, jimiž bude Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ručit komerčním bankám. Od nich by si podle představ ministrů měly malé a střední firmy moci napůjčovat až 500 miliard korun.  


Program Covid Praha byl prý problematický. Budou podnikatelé vracet půjčky?

Magistrát hl. města Prahy.Letošní rozpočet Prahy přijde podle odhadů v důsledku koronavirové krize o zhruba 12 miliard korun z očekávaných příjmů, což je asi 15 procent celkové sumy, zaznělo na dnešním zasedání zastupitelstva hlavního města.


Budu doma, zaplaťte mi účty. Lidem se zpět do kanceláří nechce

Práce z domova. Ilustrační fotoKdo chce od firmy proplatit energie, které při práci z domova spotřeboval třeba jeho firemní počítač, měl by si s ní dohodnout podmínky předem.


Luhačovický hoteliér: Hosty bereme jako přátele a vážíme si jejich podpory

Petr Borák u jurtyLetos slaví deset let fungování v krásném prostředí lázeňského městečka. Svůj jubilejní rok si ale představovali zcela jinak. Přesto v Augustiniánském domě v Luhačovicích nepropadli chmurám a s nasazením sobě vlastním připravují hotel na opětovné otevření, kterého se už nemůžou dočkat.


Vybavení pro poradenské centrum pro děti s nemocí motýlích křídel

Vybavení pro poradenské centrum pro děti s nemocí motýlích křídelDětská nemocnice v Brně chce vylepšit vybavení svého kontaktního centra, které poskytuje pomoc a poradenství dětem s tzv. nemocí motýlích křídel. Právě probíhá jarní část programu ČSOB pomáhá regionům, která nabízí možnost podpořit veřejně prospěšné projekty v krajích.  


Vláda schválila program COVID III, na záruky v něm je 150 miliard

Zavřené prodejny v obchodním centru.Vláda schválila úvěrový program pro živnostníky a firmy zasažené koronavirem COVID III, uvedla Česká televize. Kabinet na záruky vyčlenil 150 miliard korun. Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) tak bude moci ručit za půjčky až 500 miliard korun. Podporu by tak mohlo získat až 150 tisíc podnikatelů.


Střílečka v jihomoravských kulisách. Ředitel z Brna smeká před výtvory přírody

Terén, ve kterém se pohybují hráči ve hrách Day Z nebo Arma 3, vychází z opravdových krajin.Hory, lesy, řeky i lidská stavení přenese na monitor, v online světě se pak krajinou pohybují hráči z celého světa. Špičkového vývojáře a kreativního ředitele brněnského herního studia letos pozvali, aby vystoupil na první stoprocentně virtuální přehlídce na světě. Na festivalu animace, videoher a speciálních efektů Animayo v Las Palmas na Kanárských ostrovech tento víkend odprezentuje, jak z reálné krajiny vytváří herní svět, který pak využijí miliony hráčů. „Ve studiu se zabývám vývojem velkých autentických terénů a rozhodl jsem se mluvit o nich,“ říká kreativní ředitel herního studia Bohemia Interactive Ivan Buchta z Brna.


Řeči jen o poděděných genech mě rozčilují, popisuje dřinu kreslířka Vojtková

Mladá malířka Julie Vojková z Břeclavi.Malování je pro ni způsob, jak se dostat pryč z tohoto světa od všech problémů a starostí a jak ventilovat své pocity a myšlenky. „Já moc nemluvím, já maluju! Když něco nakreslím, nemám už potřebu o tom mluvit, vysvětlovat, co daný obraz znamená, co jím chci říct. Když něco kreslím, tak proto, že slova nestačí. Lidé si v mých obrazech mohou najít, co chtějí. Já do svých prací dávám své myšlenky, ale jiní v nich zase mohou nalézt ty své. Myslím, že kolik má obraz diváků, tolikrát je obrazem,“ usmívá se sympatická devatenáctiletá Břeclavanka Julie Vojtková.Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012