• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

úterý 25.02.2020, Liliana
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

Z manželova popela udělat diamant, popisuje netradiční přání zlatník Ostřížek

Aleš Ostřížek z Bořetic ve své dílně v Bořeticích vyrábí šperky.Za vším hledej ženu. Trefné rčení, které se naplnilo i v případě pětatřicetiletého Aleše Ostřížka z Bořetic. Na "vině" tomu, že se stal šperkařem, je totiž jeho babička.


Zvučné značky v Brně: čtvrt století McDonaldu, první hypermarket a brzy Primark

Ilustrační foto/ANKETA/ Držáky napěchované oblečením či police, které lze pod úhledně poskládanými tričky snadno přehlédnout, táhnou do Gerasdorfu u Vídně zájemce o módu i z jižní Moravy. Láká je tam pro ně nejbližší pobočka oděvního řetězce Primark. V úterý se tam vydala třeba Brňanka Markéta Čeliňáková s přítelem. "Nakoupili jsme asi za padesát euro. Odvezli jsme si trička, ponožky a kabelky," vyjmenovala. Módní nadšenci brzy ušetří za pohonné hmoty. Obchod otevřou i v brněnské Olympii.


Radíme čtenářům: Jak splácet úvěr při ztrátě zaměstnání či nemoci?

Ilustrační foto.Jen malé procento populace využívá možnosti pojistit si splácení úvěru nebo ztrátu osobních věcí, i když sjednání pojistné ochrany je velmi jednoduché. Navíc díky němu předejdete finančním potížím anebo dokonce exekuci.


Deník slevový týden se blíží. Přilákejte nové zákazníky

Deník slevový týdenChceme-li být spokojeni, musí být spokojen náš zákazník. Tohle pravidlo platí odjakživa. Mnohdy se ale na něj zapomíná. Pojďme společnými silami tuto myšlenku oprášit. Prostě ukažme vašim zákazníkům – našim čtenářům, že si jejich přízně vážíme.  


Kompletní řešení života zaměstnance? ELA

 Petr Kadidlo, Managing Partner společnosti LIN & Partners. ROZHOVOR/ V současnosti téměř neexistuje zaměstnavatel, který by zaměstnancům neposkytoval benefity. Ať už se jedná o sportovní permanentky, divadelní abonentky, stravenky, zkrácenou pracovní dobu nebo občerstvení na pracovišti.


Za každým prodejem se skrývá lidský příběh, říká makléřka Irena Kotolanová

Jako realitní makléřka působí Irena Kotolanová ve Vyškově už pátý rok.Jako realitní makléřka působí Irena Kotolanová ve Vyškově už pátý rok. Zprostředkovává pronájmy a prodeje nemovitostí nejen v samotném Vyškově, ale i v širokém okolí. Její povolání vyžaduje bystrost a cílevědomost.


Fascinovalo ji, jak se dá správným dotykem pomoci. Otevřela si masážní salon

Tereza BozděchováVlastní masážní studio provozuje na Masarykově náměstí ve Vyškově Tereza Bozděchová. Její život se však dříve ubíral odlišným směrem. „Původně jsem totiž vystudovala Podnikové hospodářství na Masarykově univerzitě v Brně a od roku 2009 jsem potom pracovala na různých pozicích v oblasti péče o zákazníky,“ říká. Dostala se přitom vysoko. „Do předloňského roku jsem vedla tým administrativních pracovníků ve velké korporaci,“ podotýká.  


Skipasy jako letenky. Čím dřív koupíš, tím levněji lyžuješ

RÁJ PRO LYŽAŘE. Na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně leží nyní asi půl metru sněhu. Aktuální informace o sněhových podmínkách a cenách skipasů najdete na www.skiareal.cz a www.gopass.cz.Přestože zatím panuje mírná zima a pořádné sněhové nadílky jsme se zatím v Česku nedočkali, řada horských středisek láká na kvalitní lyžování.


Bojujeme s předsudkem o malé hospodě na vesnici, říká provozovatelka Na Točně

Jana Skotáková s manželem.Provozovat hospodu na malé vesnici může někdo označit v dnešní době za sebevraždu. I přesto si Jana Skotáková s manželem před dvěma a půl rokem pronajali kulturní dům v blanenské místní části Těchov.


Cvičení jógy dá tělu i mysli nový rozměr, říká lektorka

Lektorka jógy Marcela Neužilová.Cvičení jógy jako ryze ženská záležitost? Nesmysl, říká Marcela Neužilová, která vede lekce jógy ve Vyškově, v Brně a v Bučovicích. „Jóga je totiž skutečně pro každého, a to bez rozdílu pohlaví či věku,“ ujišťuje lektorka. Obavy, že jóga není pro muže, jsou podle ní zcela zbytečné. „Je pravda, že ženy na lekcích stále převládají, ale především na dynamických hodinách nejsou muži výjimkou,“ dodává.  


Raději novorozence než starší děti. S nimi nemám focení pod kontrolou, směje se

Fotografka Martina Spisarová nejraději fotí miminka stará maximálně čtrnáct dní.V ateliéru, který si fotografka Martina Spisarová zařídila ve Vyškově v Brněnské ulici, je připravené veškeré vybavení a doplňky, které jsou potřeba pro přípravu profesionálních fotografií. Focení pro ni přitom bylo dříve spíše koníčkem. „Před tím, než jsem měla děti, jsem pracovala jako zdravotní sestřička v nemocnici. Jakmile jsem zůstala doma, tak jsem se focení začala věnovat více,“ vypráví.


Změny v Zetoru: vyšší platy i nábor nových zaměstnanců

Prezident zavítal do firmy Zetor./FOTOGALERIE/ Několik desítek nových zaměstnanců se chystá letos nabrat brněnský Zetor. Vedení firmy dále informovalo o tom, že plánuje zvýšit roční výrobu zhruba na dvaa půl tisíce traktorů. Odboráři záměry vítají, ale obávají se, jestli se podniku podaří najít kvalitní lidi.


Univerzita Palackého se pyšní novými laboratořemi. Snesou i přísná kritéria

Nové moderní laboratoře na Univerzitě Palackého v OlomouciBránu k nejnáročnějším experimentům v oblasti optického, nanotechnologického, biochemického či biofyzikálního výzkumu otevřela dokořán Univerzita Palackého v Olomouci. Přírodovědecká fakulta díky dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pořídila více než pět desítek vědeckých přístrojů a kompletně zmodernizovala čtyři fyzikální laboratoře. Slavnostně je zpřístupnila letos v listopadu.


Jak čelit současným kyberhrozbám? Možnosti obrany zkoumají experti z Brna

Centrum excelence pro kyberkriminalitu, kyberbezpečnost a ochranu kriticky?ch informačni?ch infrastruktur v BrněZa útoky přestávají být zodpovědní lidé. Místo nich za nimi stojí počítačové programy. Nelze je nahmatat, těžko se proti nim brání a často není možné je odsoudit. Jak současným kyberhrozbám čelit, zkoumají odborníci z Fakulty informatiky, Právnické fakulty a Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity v Brně v centru excelence. Jejich práci podpořila i EU více než 190 miliony korun z evropských fondů.


Za pacienty vyjedou v opravených autech

Za pacienty vyjedou v opravených autechSestřičky brněnské Diecézní charity budou objíždět pacienty v dobře udržovaných vozidlech. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.  


Na jeho ohýbaných židlích z firmy plné důchodců sedí Australané u svých drinků

Vladimír Bednařík se židlí firmy Sádlík.Židle štamgastů. Od koho jiného než od Sádlíka z Moravského Písku. Ve stoleté tradici zátěžových ohýbaných židlí, na kterých sedí u drinku bezpečně i Australané ve svém oblíbeném baru, pokračují otec se synem - Vladimír a Martin Bednaříkovi.


Komiksem a humorem proti rakovině prsu

Komiksem a humorem proti rakovině prsuMammaHelp vydá francouzský komiks „Bradavková válka“, který s humorem popisuje boj s rakovinou. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.  


Největší kritik mých broží? Manžel, směje se Marie Grégrová

Marie Grégrová z Bořetic.Na začátku byla touha po něčem krásném a lehce neobvyklém. Před třemi lety se proto třicetiletá Marie Grégrová z Bořetic začala věnovat výrobě bižuterie. Na svém kontě má za tu dobu tato mladá maminka několik desítek broží a náušnic.


Futurum rozšíří a promění za 300 milionů. Na střeše postaví solární elektrárnu

Na jaře začne přestavba brněnského obchodního centra Futurum. Plocha pro obchody a služby se rozšíří o tři tisíce metrů čtverečních./VIZUALIZACE/ Gastronomická zóna pro návštěvníky se rozšíří v brněnském obchodním centru Futurum. Zvětší se prostor pro obchody a služby, provoz budovy bude ekologičtější. Přestavba začne na jaře. „Vedle dosavadních fastfoodů přibudou i klasické restaurace s obsluhou,“ zmínil výkonný ředitel společnosti Trikaya Alexej Veselý.


Senioři budou relaxovat v masážním křesle

Senioři budou relaxovat v masážním křesleV Kyjově pořídí pro klienty Domu s pečovatelskou službou masážní křeslo. Nebo dvě. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.    


Radíme čtenářům: Kontrolujte stav plynoměru a elektroměru. Ušetříte

Ilustrační foto.Jak mít pod kontrolou nemalé výdaje za elektřinu a plyn? Dají se pravidelnou kontrolou spotřeby energií šetřit peníze?


Munici nahradily moderní exponáty. V Olomouci vznikla Pevnost poznání

Pevnost poznání v budově dělostřeleckého skladu olomoucké Korunní pevnůstkyDříve to býval jen zanedbaný dělostřelecký sklad, dnes je to hojně navštěvované interaktivní muzeum sloužící k popularizaci vědy. V areálu olomoucké Korunní pevnůstky vznikla Pevnost poznání. A to především díky významné dotaci dosahující téměř 122 miliónů korun z evropských fondů.  


Blansko se dočkalo moderního autobusového terminálu. Cestující si ho chválí

Autobusový terminál v BlanskuNávrat o desítky let do minulosti. A vůbec ne hezký. Zchátralá čekárna, otřesné toalety a stará nezastřešená nástupiště. Jedním slovem ostuda. Takové vzpomínky se většině cestující vybavují při zmínce o autobusovém nádraží v Blansku. Přitom odtud vyráží ročně tisíce turistů do světoznámého Moravského krasu. To už ale neplatí. Díky dotacím z evropských fondů nyní na stejném místě stojí moderní terminál.


Radíme čtenářům: Co lze udělat ještě letos, letos také udělejte

Stavební spoření. Ilustrační foto.Radí Jiří Procházka, produktový manažer, Wüstenrot    


Poklepáno na základní kámen. Staré tuřanské hangáry nahradí nová letecká zóna

Symbolický akt poklepání na základní kámen v pondělí oficiálně uvedl do povědomí novou moderní budovu DHL express v průmyslovém komplexu v Tuřanech. Hala tak nahradí staré letecké hangáry pro úschovu letadel.Brno - Symbolický akt poklepání na základní kámen v pondělí oficiálně uvedl do povědomí novou moderní budovu DHL express v průmyslovém komplexu v Tuřanech. Hala tak nahradí staré letecké hangáry pro úschovu letadel a kusy železobetonu.Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012