• Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

úterý 21.05.2019, Monika
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství pro podnikatele

Zdroj: Brněnský deník - Podnikání

Auta, která „neexistují“. Lidé přišli o peníze, iluze i víru ve spravedlnost

Autobazar - ilustrační foto/PŘÍBĚH DENÍKU/ Kauza více než dvou stovek lidí, kteří si koupili auta dovezená z ciziny a podvodně legalizovaná na úřadu v Dobrušce, není u konce ani pět let po soudu. Poškození přicházejí o svá auta, která jsou často v dobrém stavu. I když za ně někteří utratili i stovky tisíc korun, nezbývá, než je nechat sešrotovat. Majitelé doufají, že je stát odškodní. Zlobí se, že jim nikdo nepomohl. Jsou znechucení a ztratili víru ve spravedlnost. Byznys s nelegálním dovozem vozidel totiž „odnesl“ jen úředník Radovan Antl, a to podmínkou a pokutou. Bohužel tato kauza není v Česku ojedinělá.


Obliba chilli papriček stoupá. Jihomoravané si je pěstují i doma

Chilli papričky. Ilustrační foto.Brno - Zájem o pálivé papričky a produkty z nich v Česku stále roste. Chilli se dostává do obecného povědomí a mnoho lidí propadlo domácímu pěstování papriček, řekla v rozhovoru pro ČTK jedna z majitelek jihomoravské firmy World of Chilli Alena Doležalová. Se spolumajitelkou firmy Hanou Polanskou Doležalová loni vypěstovala v 11 fóliovnících čtyři tuny chilli papriček, což z nich dělá největší české pěstitelky chilli. V Ladné na Břeclavsku jim roste přes 100 odrůd papriček.


Bohušovická mlékárna vyrábí už téměř 120 let

Bohušovická mlékárna./ROZHOVOR/ V Českém středohoří, jen pár kilometrů od hory Říp, se nachází Bohušovická mlékárna. Její umístění si určitě nejeden z nás spojí se slavným výrokem praotce Čecha: „Toto je země mlékem a strdím oplývající“.


Stejná kytara, jakou měl legendární Cobain. Nabízí nástroje třeba z dob Beatles

Stejnou kytaru, jakou kdysi vlastnil slavný Kurt Cobain, si brzy pořídí milovníci kvalitních hudebních nástrojů i v Brně. V Lidické ulici totiž vznikla nová prodejna luxusních a sběratelských kytar a hudebních aparatur.Brno - Stejnou kytaru, jakou kdysi vlastnil slavný Kurt Cobain, si brzy pořídí milovníci kvalitních hudebních nástrojů i v Brně. V Lidické ulici totiž vznikla nová prodejna luxusních a sběratelských kytar a hudebních aparatur.


Lidé si v nové prodejně Datartu zahrají i se Švancarou

Lidé se zájmem o moderní technologie i studenti z blízké univerzity si mohou vyzkoušet u interaktivních pultů výrobky v nové prodejně Datart. Elektroprodejce ji otevírá ve středu 24. dubna v brněnském obchodním centru Campus Square.Brno – Lidé se zájmem o moderní technologie i studenti z blízké univerzity si mohou vyzkoušet u interaktivních pultů výrobky v nové prodejně Datart. Elektroprodejce ji otevírá ve středu 24. dubna v brněnském obchodním centru Campus Square. 


Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Ilustrační foto.Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.


Na propad Zetoru doplatilo 145 zaměstnanců. Ti, kteří zůstali, si vydělají víc

Firma Zetor, tradiční brněnský výrobce traktorů. Ilustrační foto.Brno – O šest set korun více si vydělají od dubna zaměstnanci brněnského Zetoru, který je známým výrobcem traktorů. V nové kolektivní smlouvě se na tom dohodli odboráři s představiteli společnosti. „Dále jsme lidem zvýšili osobní náklady individuálně o dvě procenta,“ uvedla za společnost Zetor Jana Ragasová. Odboráři původně požadovali pět a půl procenta.


Škola má nové stroje propojené s počítači. Studenti vytiskli hlavu spolužáka

VOŠ, OA a SOUT Chotěboř z dotací MMR vybudovalo centrum moderních technologií pro výuku strojírenských oborůV Chotěboři se koncentruje nejvíce strojírenských podniků z celého Havlíčkobrodska. Strojírenství tady má tradici a škola se ji snaží s pomocí fondů EU rozvíjet.


Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Na nákupy s Deníkem.Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 


Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Podnikání, briefing - Ilustrační fotoZasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.


Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Startupový podnikatel roku Marek LiškaVítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.


Společnost Vodovody a kanalizace Hodonín si připomněla 25 let od vzniku

Vody a kanalizace Hodonín.Hodonín - Rozhodnutím Fondu národního majetku vznikla 1. ledna 2004 v Hodoníně z tehdejšího odštěpného závodu státního podniku Jihomoravské vodovody a kanalizace samostatná akciová společnost Vodovody a kanalizace Hodonín, a. s. Stalo se tak na základě usnesení zastupitelstev měst a obcí Hodonínska vložit svůj infrastrukturní majetek do společnosti, kterou budou sama řídita která bude vložený majetek profesionálně provozovat a rozvíjet. Tak byly položeny základy k fungování moderní vodárenskéspolečnosti, jež je schopna ve svém oboru trvale uspokojovat potřeby obyvatel regionu a plnit požadavky na kvalitu služeb, ekonomiku a legislativu i bez účasti zahraničních nadnárodních korporací.


Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

Ředitelka MAS Český sever Eva Hamplová./ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.


Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Vladimír DlouhýČeská ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.


Prodejny v obcích: kraj podpořil provoz 70 obchodů

Ilustrační fotografie.Jižní Morava – Pro rohlíky nebo pro mléko si lidé chodí do prodejny smíšeného zboží třeba v Bavorech na Břeclavsku. Právě podobné prodejny v malých obcích na jihu Moravy nemohou konkurovat supermarketům, a potýkají se s problémy.


Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Hotel DachsteinkönigDěti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.


Zdražování aut v Česku pokračuje, třeba u VW a Hyundai. Našli jsme ale i slevy

Volkswagen Tiguan (+9000 až 10 000 Kč dle výbavy). Cena: 664 900 KčS koncem zimy se zvedá cena řady vozů na českém trhu. U několika jsou ale naopak slevy a stojí za to.


Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka (vlevo) předává Hvězdu sládků majiteli pražské restaurace U Pinkasů Karlu Doubkovi.Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.


Dřevostavby: Vyvracíme mýty, které kolem nich panují

Přestože dřevostaveb u nás přibývá, mnoho lidí na ně stále nemá jasný názor. Můžete se tak setkat s vyloženě nepravdivými odsudky, stejně tak i s nekritickým nadšením. Kde je pravda?


Výročí druhé vlny EET: přes dva tisíce porušení zákona a tři zavřené provozovny

Ilustrační foto.Jižní Morava – Zdržuje a podniku nepřináší nic jiného než náklady. Ani po dvou letech majitelka restaurace Chez Martine ve Znojmě Martina Špačková svůj názor na zavedení elektronické evidence tržeb nezměnila. „V jednom člověku se to nedalo stíhat, musela jsem najmout pracovníka navíc pro obsluhu nové kasy,“ řekla Špačková.


Konec plýtvání. Zbylé porce jídel z restaurací si lidé kupují přes internet

Stránky iniciativy na facebooku, kde se objevují nabídky jídla.Brno /ANKETA/ - Jsou chutné a kvalitní, přesto končí v koši. Neprodané porce jídla musely dosud kavárny a restaurace na konci dne vyhazovat. Proti takovému plýtvání se nyní rozhodla bojovat unikátní brněnská iniciativa Nesnězeno.


Málem jsem se upracoval k smrti. Lékaři mi dávali jedno procento na přežití

Martin DitmarWork-life balance je absolutně důležitý, říká muž, který strávil dva měsíce v kómatu.


Špičkové vybavení operačních sálů je na kolečkách. Barvy vybíraly sestry

Fakultní nemocnice BrnoJedny z nejmodernějších operačních sálů používají lékaři z brněnské fakultní nemocnice v Bohunicích. Nové technologie pomáhají i pacientům a medikům.


Na velikosti záleží. I u jablek. Kvůli suchu ale mnohde vyrostla jen příliš malá

Ilustrační foto/TÉMA DENÍKU/ Trh je k pěstitelům jablek nemilosrdnější než český volební systém k malým stranám. Tam hrají při vstupu do sněmovny roli setiny procenta hlasů, u ovocnářů milimetry v průměru vypěstovaných jablek. Mají-li méně než 6,5 centimetru, řetězce je nevykoupí a ztrácejí většinu ceny.


Titul podnikatele roku míří do Břeclavi. Získali jej manželé z firmy Alca plast

František Fabičovic a Radka Prokopová, spolumajitelé společnosti Alca plast, s.r.o. a držitelé titulu EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje.Brno, Břeclav – Podnikatelé roku 2018 jsou po úterku v Jihomoravském kraji dva, oba z Břeclavi. Titul v soutěži v úterý získali Radka Prokopová a František Fabičovic. Manželé i partneři v byznysu vlastní břeclavskou společnost Alca plast, kterou společně založili v roce 1998.Aktuální ceny akcií a komodit

Akcie Burza

PX50 změna {value}%
PK30 změna {value}%
ČEZ změna {value}%
KB změna {value}%
O2 změna {value}%
UNIPET změna {value}%
Kakao změna {value}%
Cukr změna {value}%
Bavlna změna {value}%
Stříbro změna {value}%
Platina změna {value}%
Ropa změna {value}%
Uhlí změna {value}%
Zlato změna {value}%

 

Ekonomické rubriky KamvBrne.cz

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Kurzovní lístek

Vlajka meny EUR EUR = změna {value}%
Vlajka meny GBP GBP = změna {value}%
Vlajka meny USD USD = změna {value}%
Vlajka meny IDR IDR = změna {value}%
Vlajka meny RUB RUB = změna {value}%

kompletní kurzovní lístek

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012