Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 24.03.2018, Gabriel
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Špilberk, Nová radnice i Denisovy sady potemní. Na oslavu Hodiny Země

Brněnský Špilberk. Ilustrační foto.Brno – Špilberk, Nová radnice a obelisk v Denisových sadech v sobotu večer na hodinu symbolicky zhasnou své nasvícení při letošním ročníku Hodiny Země. Tři brněnské dominanty potemní o půl deváté večer. Představitelé města tím chtějí upozornit na plýtvání energiemi a přispět k ochraně životního prostředí.


Doprava v Plotní se vměstná do jednoho pruhu. Kvůli opravě kanalizace

Uzavírka Dornychu kvůli přeložce tramvajové trati do Plotní ulice. Ilustrační foto.Brno - Jen dva týdny po zahájení přesunu tramvajové trati z Dornychu do Plotní ulice musí řidiči opět zbystřit. V noci na sobotu začnou dělníci opravovat v jednom z jízdních pruhů kanalizaci. Auta tedy pojedou v obou směrech ze Svatopetrské ulice jen tím pruhem, který vede do města. Překonat tak musí dočasný přejezd přes středový pás.


Dvoumetrová kraslice ze severu Chorvatska letos doputovala i do Brna

Dvoumetrové vejce na náměstí Svobody v Brně odhalil primátor města spolu se zástupci Chorvatska a autorem kraslice.Brno /FOTOGALERIE/ - Dvoumetrové velikonoční vajíčko s motivem čtvero ročních období a Brna odhalil v pátek dopoledne na náměstí Svobody brněnský primátor Petr Vokřál spolu s chorvatskou velvyslankyní v České republice. Turistické sdružení Koprivnicko-križevackého kraje daruje každý rok nějakému městu či instituci malovanou plastovou kraslici, kterou mohou ocenit návštěvníci velikonočních trhů.


Jihomoravský babyboom: porodnice hlásí nejvíc dětí za posledních dvanáct let

Ilustrační foto.Jižní Morava /INFOGRAFIKA/- Protože dítěti hrozily zdravotní problémy, rozhodla se Marie Vlčková z Brna porodit v péči lékařů Fakultní nemocnice Brno. „Kvůli možným komplikacím mi je doporučila doktorka. Nemůžu si stěžovat, vyšli mi vstříc a vše nakonec dopadlo bez problémů,“ svěřila se. Podobně jako její dceři pomohli jihomoravští lékaři na svět rekordním čtrnácti tisícům dětí. Bylo to nejvíce za posledních dvanáct let.


Chřipka polevuje, hygienici zrušili v nemocnicích na jihu Moravy zákaz návštěv

Ilustrační fotoJižní Morava – Krajští hygienici v pátek dopoledne zrušili po více než měsíci doporučení k zákazu návštěv na odděleních nemocnic či v domovech pro seniory. Nakažených chřipkou a respiračními nemocemi totiž na jižní Moravě ubylo. „Riziko vzniku sporadických onemocnění chřipkou však stále trvá,“ doplnila Renata Ciupek z protiepidemického odboru krajské hygienické stanice.


Brno+, Slušní lidé nebo Brno autem na magistrátu? Neuspějí, říká politolog

Brněnská radnice. Ilustrační foto.Brno – Chceme vrátit město na správnou kolej, zní z nově vznikajících politických hnutí, která už potvrdila svou kandidaturu pro podzimní komunální volby. Podle jejich zástupců je nutné nahradit stávající politické vedení Brna a zlepšit přístup k dopravě, bydlení či územnímu plánování.


Bohuslav Sobotka: Už nemám politické ambice, radit novému vedení ČSSD nehodlám

Bohuslav Sobotka poskytl 22. března 2018 v Praze rozhovor Deníku./ROZHOVOR/ Po 22 letech se Bohuslav Sobotka rozhodl odejít z vrcholné politiky. Poslaneckého mandátu se vzdá k 31. březnu, ve sněmovně ho nahradí Roman Sklenák. Nyní se chce věnovat dětem, své profesní kariéře a doučit se angličtinu.


Sobotku ve sněmovně nahradí Roman Sklenák z Brna. Uvolněný mandát přijme

Uvolněný mandát po Bohuslavu Sobotkovi v poslanecké sněmovně převezme Roman Sklenák.Brno /ANKETA/ – Bohuslav Sobotka končí jako poslanec. Ve sněmovně ho nahradí bývalý předseda poslaneckého klubu sociální demokracie Roman Sklenák z Brna. Uvolněný mandát se chystá přijmout příští měsíc.


Domácí med a poctivé klobásy. K nákupu na farmářských trzích hraje i živá hudba

Farmářský trh v brněnských Židenicích. Ilustrační foto.Brno /ANKETA/- Poctivé klobásy, domácí med i rybízové víno koupil na farmářském trhu v Medlánkách Pavel Mašek. Chodí na ně pravidelně několikrát ročně. „Všechno, co na trzích koupím, je kvalitní, proto se rád vracím. Prodejci jsou příjemní a navíc potkám své sousedy,“ objasnil.


Centrem Chrlic projede méně kamionů. Po opravách mostu

Ilustrační fotoBrno - Chrlice se zbaví kamionů jezdících centrem městské části. Jinudy zatím nemohou, protože se nevejdou pod železniční mosty v ulicích Roviny a Obilní. Brněnští radní proto na svém posledním zasedání schválili investiční záměr oba podjezdy zvětšit.


Dražší parkovné zkrátilo lidem z centra hledání místa ke stání

Ilustrační foto.Brno – Objíždění domova i půl hodiny kvůli hledání parkovacího místa. To je pro Luboše Večeřu, který žije v České ulici, minulost. Po zdražení parkovného v historickém centru města hledá místo ke stání nejdéle deset minut. „Míst je málo, aut moc. Od ledna se ale situace zlepšila, hledáním strávím třetinu času,“ řekl.


O úsporách energií se lidé dozví v kamionu

Propagační kamion EU k úsporám energií u nákupního centra Olympia.Modřice – Snížením teploty radiátorů o jeden stupeň ušetří lidé až dvanáct set korun ročně. Podobné tipy, jak ušetřit za energie, rozdávají od středy zájemcům zástupci Evropské komise, kteří odstartovali svoji informační kampaň. Jejich speciální kamion mohou lidé navštívit na zadním parkovišti u nákupního centra Olympia.


Kraj se ponoří do velikonočního veselí. Chorvaté darují Brnu dvoumetrové vejce

Ilustrační fotoJižní Morava /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ - I když jsou velikonoční trhy podle etnologů spíše novodobou zábavou, na jižní Moravě si v posledních letech našly příznivce. I letos tak mnohá místa zaplní stánky prodejců, u kterých lidé seženou kraslice či velikonoční výzdobu.


Exkurze do brněnských kolektorů zruší kvůli kybernetické bezpečnosti

Ilustrační foto.Brno – Už jen do konce června se mohou lidé podívat do brněnských kolektorů. Městská firma Technické sítě Brno exkurze do chodeb k ukládání kabelů a potrubí kvůli kybernetické bezpečnosti zruší. 


Sjezdovku radní nepodpořili. Lidé si ale v budoucnu možná zalyžují v hale

Podle plánu podnikatele Pavla Trčaly má sjezdovka na kopci Chochola nad Roklí u Brněnské přehrady lyžařům nabídnout půl kilometru dlouhý svah nebo svah pro dětské lyžaře a začátečníky.Brno – Sjezdovku u brněnské přehrady nechceme, rozhodli v úterý brněnští radní. Zastavili tak plány podnikatele Pavla Trčaly, který vybudování lyžařského svahu plánoval. V budoucnu si ale Brňané můžou zalyžovat v kryté hale.


Synagogu zpevnila ocelová lana. Radní v ní plánují knihovnu

Oprava židovské synagogy z 19. století bude stát téměř 50 milionů korun. Zda k ní v nejbližší době dojde, rozhodne úspěch žádosti o dotace. Obec ji nechá zpracovat za půl milionu korun.Ivančice - Synagoga v Ivančicích na Brněnsku má za sebou další fázi rekonstrukce. Největší problémy tvořily praskliny ve zdi. Řemeslnicí stavbu zpevnili speciálními ocelovými lany a vybourali i vestavěné vnitřní patro.


Úrazové nemocnici přistaví nový pavilon. S operačními sály a heliportem

U Úrazové nemocnice v Brně má v budoucnu vyrůst nový pavilon se sedmi operačními sály a heliportem na střeše.Brno /VIZUALIZACE/ – Nehezká budova Úrazové nemocnice v Brně je špatná vizitka. Člověk, který přichází se zraněním nebo třeba bolavým zubem, se může cítit ještě hůř, když vidí prostředí připomínající uhelné sklady a ne moderní zařízení, popisuje své dojmy z návštěvy zařízení Brňan Jan Navrátil. Vylepšit prostředí i navýšit počet lůžek a operačních sálů má nový pavilon. Investiční záměr na něj v úterý schválili brněnští radní. Stavět chtějí za dva roky.


Rekonstrukci brněnského nádraží napadl Váhostav, hrozí zpoždění výluk

Hlavní nádraží. Ilustrační foto.Brno - Jedna z největších akcí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) letošního roku, která se výrazně dotkne i cestujících, může nabrat zpoždění.


Poruchy je nezastaví. Nové trolejbusy ujedou desítky kilometrů na baterii

Nové trolejbusy ujedou na baterii až několik desítek kilometrů.Brno – Při výpadku elektřiny nebo poruše trolejí ujede nový druh trolejbusu až několik desítek kilometrů na baterii. V Brně budou jezdit především na místech, kde opravují troleje. V nejbližší době tyto trolejbusy vyjedou na lince 32 při opravě ulice Chodská.


Recyklace baterií? Jihomoravané jsou přeborníci, odevzdali jich přes tři sta tun

Ilustrační foto.Jižní Morava - Více než tři sta tun použitých baterií odevzdali loni lidé na jižní Moravě. Mezi všemi kraji České republiky je to nejlepší výsledek. Oproti roku 2016 se jedná o nárůst o pětatřicet procent.


Brněnští vědci vyvinuli unikátní gel. Pomůže při léčbě rakoviny

Vědkyně Vojtová a Michlovská.Brno – Pomoci při léčbě popálenin, hojení zlomenin nebo zefektivnit léčbu rakoviny. To vše umí nový hydrogel, který vynalezli vědci brněnského výzkumného centra Ceitec. Jeho autoři doufají, že se bude za pět až deset let využívat v praxi.


Doktoři se v Pohořelicích vrací pod jednu střechu. Otevírají zdravotní středisko

Zdravotní středisko v Pohořelicích.Pohořelice – Po více než roce nemusejí lidé z Pohořelic na pomezí Brněnska a Břeclavska hledat lékaře v různých částech města. Díky rekonstrukci zdravotního střediska za třiadvacet milionů korun budou ordinovat opět v jedné budově.


Nový park v Rooseveltově ulici nabídne chládek pod stromy a posezení u kávy

Soutěž o nejlepší návrh na rekonstrukci parku mezi Místodržitelským palácem a Rooseveltovou ulicí vyhrál architekt Jiří Vokřál a jeho tým: Michaela Tománková a Ján Augustín.Brno /VIZUALIZACE/ – Cestu z Jakubského náměstí na Moravské si přes park za Místodržitelským palácem denně krátí stovky Brňanů. Zatímco v současnosti místem spíše jen procházejí, v budoucnu si tam dají kávu, občerství se, nebo místo využijí k odpočinku. Vítězný návrh soutěže Park Rooseveltova v Brně autora Jiřího Vokřála totiž prostranství představuje jako uzavřený prostor s restauracemi a kavárnami.


Zastávky a přechody přestaví na bezbariérové. Bělohorskou ještě letos

Ilustrační foto.Brno – Vystoupit z tramvaje a pohodlně přejít ze zastávky přes přechod na druhou stranu ulice je často pro vozíčkáře či matky s kočárky v Brně problém. Vyřešit jej má přestavba některých zastávek a přechodů na bezbariérové.


V Židenicích pomůže s úklidem profesionální vysavač. Odklidí listí i exkrementy

Ilustrační snímek.Brno – Na nepořádek v ulicích pořídí žideničtí zastupitelé nový stroj. Speciální vysavač bude odklízet především psí exkrementy, zvládne ale i listí.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012