Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

úterý 21.05.2019, Monika
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Léto bez knih. Oprava atria v havarijním stavu uzavře Moravskou zemskou knihovnu

Moravská zemská knihovna v Brně. Ilustrační foto.Brno – Návštěvníkům se přes léto zavřou dveře Moravské zemské knihovny v Brně. Knihy si tam nevypůjčí kvůli rekonstrukci budovy od devětadvacátého června do patnáctého září.


V kůži řidiče šaliny. Webová stránka nabízí projížďku Brnem tramvajovými linkami

Printscreen stránky pohledzesaliny.cz.Brno /VIDEO/ – Projet se tramvají brněnskými ulicemi, aniž by do nich nastoupili, mohou zájemci na webu pohledzesaliny.cz. Cestu si navíc užijí z pohledu řidiče. Za projektem stojí Martin Šimek.


Opraví vadné mosty přes Svitavu. Nová izolace má snížit hluk projíždějících aut

Obřanský most v Brně. Ilustrační foto.Jižní Morava – Mosty přes náhon a řeku Svitavu v brněnské Fryčajově ulici a zhruba půlkilometrový úsek silnice druhé třídy ve Valtrovicích na Znojemsku opraví silničáři. V pondělí o tom rozhodli krajští radní.


350 světových degustátorů, devět tisíc vín. Do Brna zavítá vinařský Wimbledon

Ilustrační foto.Jižní Morava – Brno příští rok hostí jednu z nejprestižnějších světových vinařských soutěží Concours Mondial de Bruxelles. Napodobí tak Bordeaux, Lisabon nebo švýcarské Aiglé. Česká republika o pořadatelství usilovala roky.


Tip Deníku: Diváci shlédnou film, jenž bodoval na festivalu v Cannes

Ilustrační foto.Brno - Vítězové letošního ročníku světoznámého filmového festivalu v Cannes sice ještě známí nejsou, v pondělí dvacátého května se v brněnském kině Scala mohou diváci podívat na jeden z loňských snímků, které si na filmovém svátku na francouzské Riviéře, odnesly ceny.


Omezení na D1. Kolony se zatím tvoří jen na nájezdech

Kolony na dálnici D1. Ilustrační foto.Brno - Na možné zdržení se musí připravit řidiči kvůli opravám na dálnici D1 v Brně. Silničáři v pondělí začali s pracemi v úseku od 189. až po 194. kilometr. „Směrem na Prahu provoz vede ve dvou pruzích při pravém okraji dálnice. Směrem na Vyškov v odstavném pruhu a dále v protisměrném pruhu,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Z tohoto pruhu však není možný sjezd na 190. a 194. kilometru.


Lidé si podle městských částí obecních bytů neváží. Problémy napraví domovníci

Ilustrační fotoBrno - Nájemníci obecních bytů porušují pravidla. Třeba je na černo pronajímají. Zástupci brněnských městských částí s problémy bojují. Využívají především služeb domovníků.  


Týden ve fotografii: Slavnosti chřestu i stoletá univerzita

Slavnosti chřestu a vína nalákaly do Ivančic na Brněnsku opět tisíce návštěvníků.Brno, Brněnsko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Brněnska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.


Tip Deníku: Na snímcích si prohlédnou krásy Kanady

Ilustrační foto.Brno - Země plná dechberoucích přírodních pokladů. Taková je Kanada. Cestovatelskou přednášku o krásách země spojenou s promítnutím fotografii si lidé vychutnají v pondělí dvacátého května v brněnské kavárně Café Práh.


Opravená Údolní v Brně: chybí parkovací místa

Opravená ulice Údolní v BrněBrno – Není kde nechat auto, zní další stížnosti na nově zrekonstruovanou a nedávno otevřenou Údolní ulici v Brně. Podle kritiků sice na některých místech parkovací míst přibylo, jinde ale stále chybí.  


Obousměrné tramvaje do Bohunic? Dopravnímu podniku se prodraží

Ilustrační fotografie.Brno – Plánovaná trať vedoucí do bohunického univerzitního kampusu skončí pravděpodobně úvratí místo obvyklé smyčky. Část politiků záměr kritizuje jako příliš limitující. Vadí jim i nutnost využít na trať dražší typy tramvají.  


Obcházel auta. Krádež mu překazili strážníci, tak je napadl

Ilustrační foto.Brno - Motal se mezi zaparkovanými auty a tahal za jejich kliky. Na podezřelého muže upozornili lidé v noci na čtvrtek brněnské strážníky. Když jej dopadli, pokusil se hlídku napadnout.


Sprostá slova z podchodů mizí. Díky sprejerům

Hrůzostrašné podchody se mění v streetartové galerie. Města a obce si je nechávají vymalovat čím dál častěji. Na snímku podchod v Hodoníně.Jižní Morava – Nevzhledné podchody na jihu Moravy se mění v streetartové galerie. Umělecké sprejery si najímá stále více obcí. Díla respektují i vandalové.  


Lidé nahlédli do vozovny v Medlánkách. Viděli i záchranu sraženého chodce

Stovky lidí zavítaly v sobotu do vozovny brněnského dopravního podniku v Medlánkách, kde se konal den otevřených dveří. Lidé si mohli prohlédnout tramvaje i autobusy.Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Jsem v zastávce Antonínská, směr centrum, srazil jsem tramvají chodce, hlásí řidič tramvaje do vysílačky. Dole pod vozem je vidět zaklíněná osoba, trčí jí jen nohy. V dálce houkají sirény, když se k místu neštěstí sjíždí hasiči a záchranáři. Naštěstí je vše jen jako.


Ředitel chce sestěhovat školy. Studenti a učitelé se bouří

Ilustrační foto.Brno – Studenti a učitelé sepsali petici proti rozhodnutí ředitele. Tři studijní programy brněnské Vyšší odborné školy sídlí na dvou různých místech. Nyní ředitel školy rozhodl, že programy z budovy na Pionýrské se přesunou na Kotlářskou. Někteří studenti a učitelé se bouří. Budova na Kotlářské podle nich kapacitně ani hygienicky nevyhovuje.


Slavnosti chřestu a vína nalákaly do Ivančic na Brněnsku opět tisíce návštěvníků

Slavnosti chřestu a vína pokračovaly 18. května 2019 v Ivančicích na Brněnsku. Speciality z chřestu vařilo šest restaurací, doplnily je asi tři desítky vinařů. Slavnosti začaly v pátek, akce skončí v neděli.Ivančice - Slavnosti chřestu a vína nalákaly do Ivančic na Brněnsku opět tisíce návštěvníků. "Speciality z chřestu vařilo šest restaurací, doplnily je asi tři desítky vinařů," řekla ředitelka tamního infocentra Magdalena Černá. Slavnosti začaly v pátek, akce skončí v neděli.  


Úložiště Kraví Hora nevyhovuje, konstatoval úřad

Lokalita Kraví hora.Jižní Morava – Lokalita Kraví Hora, která se rozkládá na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny, je pro hlubinné úložiště jaderného odpadu nevhodná. K takovým závěrům dospěl Státní úřad pro jadernou bezpečnost ve své výroční zprávě.  


Ovce a kozy se pasou na Pálavě. Pomáhají vzácným rostlinám

Ilustrační fotoJižní Morava – Pasou se s výhledem na Pálavu. Do přírodní památky Dunajovické kopce na Břeclavsku se vrátily kozy a ovce. Pomáhají udržovat stepní oblasti i v nedaleké Chráněné krajinné oblasti Pálava. V Národním parku Podyjí na Znojemsku se zase pasou už od loňského května poníci.


Spalničky řádí. Nemocných přibývá

Spalničky - ilustrační fotoJižní Morava - Počty nemocných spalničkami jsou alarmující. Nově bude pojišťovna přispívat na očkování.


Opraví brněnský Bronx. Podle projektu výtvarnice Kateřiny Šedé

V Brně patří do takzvaného Bronxu hlavně Bratislavská a Francouzská ulice.Brno – Proměnit takzvaný brněnský Bronx v moderní část města s opravenými domy chce v dalším projektu Brnox II. výtvarnice Kateřina Šedá. Navazuje jím na průvodce po této části města, Brnox.


Tip Deníku: Lidé nakoupí na Farmářských trzích

Farmářský trh v brněnských Židenicích. Ilustrační foto.Brno - Klobásy, utopence a další produkty si zakoupí zájemci v sobotu od devíti ráno do jedné hodiny odpoledne na Farmářských trzích, které se konají na spojnici ulic Líšeňská a Nopova v brněnských Židenicích.


Tip Deníku: Psi si zasoutěží na Voříškiádě

Ilustrační foto.Brno - O nejšikovnějšího i o nejpodobnějšího psa se svým pánem si v sobotu od devíti hodin ráno zasoutěží čtyřnohá zvířata na Voříškiádě. 


Jihomoravská pobočka Paměti národa funguje půl roku. Pamětníci vyprávějí

Brno, ilustrační fotoBrno - Jihomoravská pobočka Paměti národa funguje už půl roku. V sobotu se v Brně poprvé koná charitativní Běh pro Paměť národa.


Sobí trojice. V zoo se narodila tři sobí mláďata

Začátkem května se sobí stádo brněnské zoo rozrostlo o tři mláďata.Brno /FOTOGALERIE/ - Madla, Jarda a Pipi. Trojici sobích mláďat nově uvidí lidé v sobím výběhu v expozici Beringie brněnské zoo. Dva samci a jedna samice se narodili začátkem tohoto měsíce třem matkám.


Sídlo ombudsmanky zdobí duhové barvy. Na podporu leseb a gayů

Duhové barvy zdobily v pátek vchod do sídla ombudsmanky v Brně.Brno /FOTOGALERIE/ – Balonky a vlajky v duhových barvách poutají v pátek pozornost kolemjdoucích u vstupu do sídla ombudsmanky v Brně. Připomínají Mezinárodní den boje proti homofobii.  


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012