Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

středa 18.07.2018, Drahomíra
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Brněnští radní: Za podzemní dráhu měl primátor víc bojovat

Petr Vokřál.Brno – Podzemní dráha je pro přesun nádraží nutná, chceme o ní dál jednat, shodli se v úterý brněnští radní. Rozhodnutí vlády o přesunu bez stavby dráhy někteří z nich kritizují, primátor Petr Vokřál podle nich za takzvaný severojižní kolejový diametr nebojoval.


Křižovatky v Brně? Očistec, říká řidička. Nejrušnější? Poříčí s Heršpickou ulicí

Ilustrační foto.Brno – Podle posledních informací Brněnských komunikací patří k nejvytíženějším křižovatkám Poříčí s Heršpickou či Koliště s Křenovou ulicí. Podle policie jejich průjezd znesnadňují i řidiči nebezpečným chováním.


Kapacita hrušovanské školy už nestačí. Přistaví nový pavilon za 28 milionů korun

Ilustrační foto.Hrušovany u Brna - Nového pavilonu základní školy za osmadvacet milionů korun se dočkají žáci a učitelé v Hrušovanech u Brna. Stavba začne příští týden a práce mají trvat do konce srpna příštího roku.


Nová vláda: dva ministři se narodili v Brně, šéf dopravy zase vyrůstal ve Veselí

Ministr dopravy Dan Ťok.Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Minulá vláda, která získala důvěru poslanců, měla v čele premiéra z jižní Moravy. Nová složená z kandidátů hnutí ANO 2011 a ČSSD má dva ministry narozené v Brně. Další dva v Jihomoravském kraji pracovali. „Členové vlády obvykle potřebují zázemí ve svých regionech. V nové vládě to však nehraje roli, minimálně u ministrů za ANO o tom rozhodl premiér. To je bezprecedentní,“ okomentoval politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně.


Nový vstup do zoo: místní se bojí hluku, návštěvníkům se líbí

Od začátku července se lidé dostanou do brněnské zoo novým sezónním vstupem. Vzniklo i nové parkoviště.Brno /FOTOGALERIE/ – Ondrova ulice je o víkendech přetížená a nové parkoviště situaci ještě zhorší, bojí se někteří lidé z brněnských Kníniček. Od začátku července tam totiž zaměstnanci zoo otevřeli nový sezonní vstup. „Výjezd z parkoviště do frekventované silnice je problematický. Začnou se tvořit kolony a v ulici bude hlučněji,“ řekl na místě redaktorovi muž, který nechtěl zveřejnit své jméno.


Léky proti průjmu i na revma? Nemáme, odpovídají lékárníci. Výrobci mají výpadek

Ilustrační foto.Jižní Morava – Chtěla si na dovolenou u moře koupit Endiaron, sháněla ho však marně. „V lékárně mi řekli, že mají výpadek. Museli jsme se obejít bez léků,“ svěřila se Petra Krobová z Bohdalic na Vyškovsku. Endiaron nebyl k dostání pět měsíců, teď se pomalu na pulty vrací. Chybí ovšem i další prášky.


Netradiční snídaně. Gigantický burger snědla dvojice jedlíků za pouhých 42 minut

Rekordních dvaačtyřicet minut trvalo dvojici jedlíků překonat sedm a půl kilový burger z brněnského Pablo Escobaru.Brno /VIDEO/ – Sedm a půl kilový burger pokořili za dvaačtyřicet minut. Jedlíci Radim Dvořáček a Američan Randy Santel se pondělí večer jako první pustili do tak velkého kusu jídla pouze ve dvou. Dvojice se tento týden pouští v České republice dohromady do čtyř výzev. Největší prodávaný burger u nás si v pondělí dala v brněnském Pablo Escobaru.


Kostel v Bílovicích ozdobili hlaholicí

Dveře kostela ozdobili hlaholicíBílovice nad Svitavou - Šestatřicet písmen hlaholice v nejstarší dochované podobě nyní zdobí nové vstupní dveře kostela v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku. Předchozí dveře už byly ve špatném stavu.


U silnice sedělo vyděšené mládě zajíce. Do bezpečí ho dostaly strážnice

Strážnice pomohly mláděti zajíceBrno – U silnice v brněnské Oblé ulici našla žena sedět zajíčka. Zželelo se jí ho, a protože nevěděla, jak mu pomoci, zavolala v pondělí dopoledne městskou policii. „Strážnice poté objevily mládě zajíce polního, které až na mírný úlek vypadalo v pořádku,“ informovala mluvčí městské policie Tereza Kadrnožková.


Konec legendy. Z Rašínovy ulice zmizela oblíbená kouřící značka

Před brněnským Nejvyšším správním soudem na Moravském náměstí se objevila na takzvané kouřící značce lokomotiva.Brno /FOTOGALERIE/ - O jeden ze známých záchytných bodů v centru města méně mají po minulém týdnu Brňané. Z rohu ulic Rašínovy a Solniční totiž zmizela legendární kouřící dopravní značka. Stejně jako mnoho dalších padla za oběť nahrazování parovodů horkovody.


Zámecká zahrada v Oslavanech v novém: děti zde najdou i trilobity

V Oslavanech otevřeli novou zámeckou zahraduOslavany /FOTOGALERIE/ - Na procházku do zkrášlené zámecké zahrady se od pátku mohou vydat lidé z Oslavan. Dokončili tam první etapu úprav. „Je to oddychová část s dětským hřištěm, které navazuje na historii místních dolů. Děti se také mohou vydat na cestu pravěkem a v pískovišti vyhrabat trilobity,“ popsal starosta Vít Aldorf.


Labyrint oklik přes staveniště: mezi Českou a Moravským náměstím začala výluka

Oprava Moravského náměstí v Brně.Brno – O dost dříve musí od pondělí vyrážet na brigádu Filip Kafka. V úseku mezi Českou a Moravským náměstím začíná tramvajová výluka. „Budu muset jít pěšky a ještě překonávat labyrint přechodů přes staveniště,“ povzdechl si.


Nemocnicím na jihu Moravy chybí dárci krve. Kvůli klíšťatům i dovoleným

Dárci krve. Ilustrační snímekJižní Morava /ANKETA/ – Že potřebují jeho krev, dali Davidu Jelínkovi z Brna bohuničtí lékaři vědět přes telefon. Minulý týden proto šel darovat životodárnou tekutinu už popatnácté. „Zavolali mi kvůli tomu, že je většina dárců na dovolených a také proto, že je teď hodně úrazů i zraněných. Člověk nikdy neví, kdy krev bude potřebovat sám,“ sdělil Jelínek. Dárce shánějí i ostatní nemocnice v kraji.


Jan Helikar z Vranovic bojuje o titul Nejlepšího starosty

Starosta Vranovic Jan Helikar nabízí netradiční řešení v zacházení s evropskými dotacemi.Vranovice - Soutěžit o titul Nejlepší starosta za roky 2014 až 2018 bude vranovický starosta Jan Helikar. Do druhého ročníku soutěže ho nominovala rada obce. „Moje nominace mě překvapila, ale zároveň i potěšila. Beru to jako ocenění své dosavadní práce a velmi si toho vážím,“ sdělil starosta Jan Helikar.


Termoprádlo tuhé podmínky na Antarktidě vydrželo, hlásí výzkumníci

Jak vidíte, při pořizování fotodokumentace pro výrobce obuvi byla občas i legrace.Brno /FOTOGALERIE/- Boty i termoprádlo, které odolá antarktickým podmínkám. Vědci z Masarykovy univerzity testovali výdrž a funkčnost outdoorového vybavení. Výrobky, které uspěly, nyní získaly od Centra pro transfer technologií ochrannou známku Testováno v Antarktidě.


Prázdniny věnují podnikání. Studenti se v létě učí, jak funguje byznys

Ilustrační fotoBrno - Co obnáší podnikání? Jak prosadit svůj nápad? I to se tento týden dozvídají studenti středních a vysokých škol, kteří se přihlásili do týdenního kurzu Prázdninová škola podnikání. Jednadvaceti mladým nadšencům v prvním ročníku kurzu radí odborníci z Jihomoravského inovačního centra.


Počítači, k čemu se hodím? ptají se váhající. Středoškolákům radí aplikace

Ilustrační fotoBrno - Jak si také mohou středoškoláci vybrat profesi? Když vyplní dotazníky na webu, počítačový program vyhodnotí, k čemu se hodí, a ukáže výsledky. Tak funguje aplikace Salmondo, kterou vyvíjí tři bývalí spolužáci z gymnázia na brněnské třídě Kapitána Jaroše.


Den ve znamení meruněk. Vítěz soutěže jedlíků snědl dvacet knedlíků

V Židlochovicích se konalo čtvrté meruňkobraní. Lidé soutěžili také v pojídání meruňkových knedlíků.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vůně meruňek zaplnila v sobotu odpoledne židlochovické náměstí Míru. Počtvrté se tam konalo oblíbené meruňkobraní. Stánky s jídlem lemovaly celé náměstí, jednoznačně nejdelší fronta zájemců čekala na meruňkové knedlíky. Stejný pokrm se podával také při hlavní části programu. V jejich pojídání soutěžili děti i dospělí. 


Ke světovému dni dostali šimpanzi ovoce a kokosy. Dárky si rozbalili sami

Tři šimpanzi v brněnské zoo oslavili svůj světový den speciálním komentovaným krmením.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/- Z tropického menu měli v sobotu radost šimpanzi v brněnské zoo. Krmením s komentářem ošetřovatelky oslavili tři zástupci lidoopů spolu s publikem světový den šimpanzů. Dopoledne zvířatům rozmístila krabice s dobrotami na prolézačky, aby je šimpanzi mohli najít a patřičně si užít radost z rozbalování jídla.


Podmořský svět v podchodu či Garfield. Za výzdobu starostové sprejerům i platí

Ilustrační foto: grafitti na nádraží v brněnských Židenicích.Brno - Procházka pláží okolo slunečníků a mořských hvězdic, ale také podmořským světem plným ryb. Takový zážitek lidem zprostředkuje sprejem zkrášlený podchod u zastávky Bartákova v brněnské Líšni. Se sprejery se domluvili radní, dokonce jim platí náklady.


Královská rodina Lolka a Kivu: další lvíčata zatím na obzoru nejsou

Mláďata lva konžského Anoona a Akashinga.Brno - Lví řev se rozléhá brněnskou zoo už rok. Před dvanácti měsíci se totiž do Brna po letech vrátil král zvířat, nejdříve v podobě lvice konžské Kivu, o několik týdnů později přicestoval i lev Lolek. Nyní už se návštěvníci brněnské zoo mohou kochat i jejich dva potomky. A stejné to bude i v příštích měsících, z původních plánů na dovoz dalšího dospělého lva totiž sešlo a na další vrh mláďat si Brňané ještě také budou muset počkat.


Kryté kluziště i úklid ulic. Městské části plánují, jak utratí 200 milionů navíc

Ilustrační foto.Brno - Brněnský magistrát rozdělí příští rok mezi městské části o dvě stě milionů korun více než letos. Kolik z toho která z nich dostane, ještě není jasné. I tak už jejich radnice plánují, co za peníze navíc pořídí.


Třešně, višně nebo meruňky. Pálenice startují sezonu o měsíc dřív než obvykle

Ilustrační foto.Jižní Morava – Sebastián Geschwandtner se pálení ovoce věnuje od svých osmnácti let. Doma v Dolních Bojanovicích vždy pomáhal s jeho sběrem a už čtvrtým rokem se podílí i na přípravě pálenky.


Foukneš do balonku, a usneš. Nově vybavená anesteziologie ulehčí operace dětí

Ilustrační foto.Brno - Uklidnit děti před operací je těžký úkol, potvrdil brněnský anesteziolog Vladislav Nezval. „Budeš nafukovat balonek a za chvíli usneš,“ přiblížil jednu z formulek, kterou při tom lékaři používají. Stresující chvíle má dětem usnadnit nově vybavená anesteziologická ambulance brněnské Dětské nemocnice v Černopolní ulici.


Krajský koordinátor BESIP Pavel Čížek: Kdo se soustředí na telefon, bourá

Rozohovor na konci týdne s Pavlem Čížkem z BESIPU.Jižní Morava – Psaní sms zpráv, popíjení kávy, kouření cigarety i dlouhá cesta na jeden zátah. Na dopravní nehody má vliv celá řada faktorů, někdy jim jdou ale řidiči svým chováním naproti. Na příčiny nehod dlouhodobě upozorňuje ve svých kampaní BESIP. Poslední se týká právě používání telefonu za volantem. „Jasně se potvrdilo, že nelze dělat dvě věci najednou. Kdo chce jet rychle, nenapíše sms správně. Kdo se soustředí na telefon, bourá,“ upozorňuje krajský koordinátor BESIPU Pavel Čížek.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012