Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pondělí 18.12.2017, Miloslav
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

OBRAZEM: Na vánočním jarmarku v Alfě si děti vyfoukly vlastní baňky

Brňané se přišli naladit na vánoční atmosféru do Alfa pasáže.Brno – Stovky Brňanů s dětmi přilákal třetí adventní neděli netradiční vánoční jarmark v pasáži Alfa v centru Brna. Organizátoři pro ně připravili program pro celou rodinu. Nechyběla pohádková představení, tvořivé dílny nebo stánky s vánočním zbožím. Výtěžek z akce dostane nezisková organizace Debra.


Brněnský biskup přivítal Betlémské světlo. Přivezli mu ho z Vídně skauti

Betlémské světlo dovezla z Vídně čtveřice skautů.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Pravidelnou ranní nedělní mši v katedrále svatého Petra a Pavla na Petrově ozvláštnilo přivítání Betlémského světla. Brněnskému biskupovi Pavlu Konzbulovi ho předali skauti, kteří vánoční plamínek přivezli v sobotu večer vlakem z Vídně. Letos tuto tradici opakují poosmadvacáté.


OBRAZEM: Děti z diagnostického ústavu prodávají své výrobky v Albertu

Stánek Diagnostického ústavu v Albertu v brněnské Vídeňské ulici.Brno – Obchodní řetězec Albert ve svých prodejnách po celé republice podporuje v nadačním projektu Obchůdky s Albertem tvůrčí činnost dětí ze sociálně ohroženého prostředí. Podporuje různé ústavy při tvorbě i prodeji vlastních výrobků. Jeden stánek má v prodejně Albertu ve Vídeňské ulici i brněnský Diagnostický ústav pro mládež Veslařská.


V Lužánkách si děti vyrobily vánoční ozdoby nebo papírový betlém

Středisko volného času Lužánky zaplnily desítky dětí. V různorodých dílničkách se naladily vánoční atmosférou.Brno /FOTOGALERIE/ – Vyrobit si vlastní ozdoby na stromeček, vyzkoušet si vánoční zvyky nebo si poslechnout koledy. Desítky rodin s dětmi zamířily v sobotu na akci Vánoční domeček do Střediska volného času Lužánky v Lidické ulici.


Chanukový svícen opět září ve vile Stiassni. Po 80 letech

V brněnské vile Stiassni zazářil svícen.Brno /FOTOGALERIE/ – Výjimečná událost, jakou vila nezažila celá desetiletí, se v pátek odpoledne odehrála v brněnské vile Stiassni. Po osmdesáti letech tam totiž členové Spolku přátel vily Stiassni a brněnské Židovské obce zapálili chanukový svícen.


V Dominikánské ulici se propadla část silnice. Řidiči musí Veselou

V Dominikánské ulici se propadla vozovka.Brno /FOTOGALERIE/ – Změnit trasu musí řidiči, kteří si to v pátek namíří přes Dominikánskou ulici v Brně. Kvůli díře v silnici je ulice uzavřená od zhruba jedné hodiny odpoledne. Auta ji objíždí Veselou ulicí, kterou strážníci mimořádně zprovoznili v obou směrech.


Brněnští strážnící vydají ke svému výročí sbírku básní. Už potřetí

Logo Městské poezie Brno.Brno – Brněnští strážníci zasahují často u nevšedních událostí, dokazuje to jejich básnická sbírka Hořící pařez. Historicky třetí edici nejvtipnějších případů za uplynulé roky vydávají letos k pětadvacátému výročí Městské policie Brno. Po červené a modré se její barvou stala zlatá.


Rozšiřování Brna? Obce v okolí: Chceme spolupráci, ne připojení

Ilustrační foto.Brno – Městská část Šlapanice či Modřice? Rozšíření města sliboval třeba bývalý náměstek brněnského primátora Robert Kotzian. K návrhu se nyní vrátil v pozici předsedy spolku Brno+.


Zemětřesení na radnici Brna-jih. Městská část má nové vedení

Radnice městské části Brno-jih.Brno – Daniel Kypr končí na pozici starosty Brna-jihu. Rozhodli o tom zastupitelé městské části na čtvrtečním zasedání. Novým starostou je Zdeněk Rotrekl z Šance pro jih.


Půjčit si knihy? Od jara přes městský e-shop

Mahenova knihovna se představila v novém kabátě.Brno – Vyřídit si přihlášení do knihovny nebo objednat knihy. Všechno v pohodlí domova a s předstihem. To má v příštím roce umožnit rozšíření brněnského městského e-shopu.


Bezpečně i v noci. V Brně vznikla první učebnice jízdy autem za tmy

Kouř z automobilů. Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ – Unikátní učebnici zaměřenou na jízdu v noci vytvořili experti z Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Příručka teď míří do českých autoškol. Poradí řidičům například v tom, jak ve tmě zabránit srážkám s chodci.


Sněžítko zmátlo lidi, připomíná jim Velikonoce

Sněžítko na brněnském náměstí Svobody.Brno – Bílá kopule, která letos na náměstí Svobody v Brně nahradila tradiční betlém, překvapila návštěvníky vánočních trhů.  


Brněnská univerzita oslaví sté výročí s novou podobou

Nový vizuální styl Masarykovy univerzityBrno /ROZHOVOR UVNITŘ/ – Sova, slon nebo v případě Brna liška by se jistě mohli stát symbolem univerzity. Druhá česká nejstarší vysoká škola si ale řekla, že je čas na změnu. Rozhodla se, že v příštích desetiletích ji bude charakterizovat moderní, dynamické a inspirující písmo.


Koledy s Deníkem: na náměstí Svobody v Brně zpívalo téměř tisíc lidí

Koledy zpívali s Deníkem lidé v Brně. Při celorepublikové akci Česko zpívá koledy.Brno, Brněnsko /REPORTÁŽ, ANKETA/ – Počkej, pojď blíž, ať dobře slyšíš a neztratíš se, vyzývá otec malé dítě v kombinéze a postrkuje ho blíže k pódiu. Náměstí se zaplňuje lidmi. Mnozí už v ruce drží texty koled, které si přicházejí společně zazpívat na sedmý ročník akce Deníku Česko zpívá koledy. Na pódium přichází zpěvák, který s Moravankou objel svět, Jiří Helán.


Auto na kluzišti je nelegální, řekli úředníci. Společnost už vůz odstranila

Auto z Moravského náměstí v Brně už na příkaz památkářů odstranili.Brno /FOTOGALERIE/ – Auto jako reklama na kluziště na Moravském náměstí je nelegální. V centru města být nesmí, provozovateli za ni hrozí správní řízení i opakovaná pokuta. O odstranění požádal brněnský odbor památkové péče. „Provozovatel kluziště na to má týden,“ upřesnil vedoucí odboru Martin Zedníček. Při kolaudaci podle něj na místě žádné auto nestálo.


Brněnská zoo nabídne VIP prostor i novou výstavu

Ilustrační foto.Brno – Svatba, oslava narozenin nebo firemní večírek. Možnost uspořádat společenskou událost přímo v brněnské zoo budou mít lidé od příštího roku. Vedení zoo se pro tyto příležitosti rozhodlo postavit nové prostory. „Lidé se budou volně pohybovat po zoo a zároveň slavit v uzavřené budově. Nebudou tím rušit zvířata v okolí,“ vysvětlil ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. 


Tichý zabiják: otrav oxidem uhelnatým v kraji přibývá

Lidé, kteří mají karmu, by neměli zapomínat na větrání a kontroly. Ilustrační snímek.Jižní Morava – Nebylo ještě ani poledne, když v jednom z bytů v brněnském Starém Lískovci našli hasiči a záchranáři přiotrávené dítě a dva dospělé. Rodina se v neděli nadýchala nebezpečného oxidu uhelnatého z poškozené karmy. Podobných případů je podle krajských záchranářů v těchto dnech rekordní množství.


Směna bytových domů za Procházkovy firmy nebude. Nájemníci si oddechnou

Dům určený ke směně za pozemky pro stavbu stadionů za Lužánkami - Zámečnická ulice 2.Brno /FOTOGALERIE/ – Domy nesměníme, rozhodli v úterý brněnští zastupitelé. Jednali o osudu devíti nájemních domů, které chtěli zástupci města dříve vyměnit za podíly ve firmách podnikatele Libora Procházky. Právě ty totiž vlastní chodníky, silnice a další veřejné stavby, které blokují stavbu sportovních stadionů za Lužánkami. Díky úternímu rozhodnutí zastupitelů jsou nájemníci domů v bezpečí.


Archeologové objevili u akvaparku římské mince

Příklady římských mincí nalezených v germánském prostředí.Pasohlávky – Pozůstatky z druhé světové války, pravěku i Římské říše našli při novém průzkumu oblasti kolem Pasohlávek na rozhraní Břeclavska a Brněnska. Do práce se pustili pracovníci Archeologického ústavu Akademie věd v Brně na žádost akvaparku Aqualand Moravia.


Studenti z dvacítky škol v Brně zvolí svého prezidenta. Nanečisto

Studentské volby. Ilustrační foto.Brno – Svou ideální hlavu státu v úterý začnou volit jihomoravští středoškoláci. V Brně se do Studentských voleb zapojí dvacítka středních škol, učilišť a gymnázií.


Důchodci získají stovku nových bytů. V brněnských Tuřanech

Ilustrační foto.Brno – Jedenáct nových domů se sto byty nabídne Brňanům v důchodovém věku bydlení s pečovatelskou službou. V pondělí o záměru informoval náměstek brněnského primátora Petr Hladík.


Brňané mají školu smyku za rohem. Na novém polygonu řidiče rozhodí tržná deska

Slavnostní otevření Polygonu na brněnském Automotodromu.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Námraza na silnici překvapila před dvěma lety řidiče z Brněnska Václava Hájka. „Dostal jsem smyk a skončil v příkopu. Byl to jeden z důvodů proč jsem si zaplatil školu smyku v Jihlavě,“ poznamenal. Od pondělí už jihomoravští řidiči na polygon nepojedou daleko. Představitelé firmy Polygon Brno otevřeli nový areál u Masarykova okruhu.


Brněnský řidič tramvaje chodí do práce odpočívat. Točením videí se baví

Řidič tramvaje a youtuber Martin ŠimekBrno /VIDEO/ – Tramvaj řídí už tři roky. Pro lidi jezdí rád a ještě raději o svých cestách po městě točí videa. Řidiče brněnského dopravního podniku Martina Šimka sledují na serveru Youtube necelé čtyři tisícovky lidí. Úspěšným youtuberem se stal náhodou.


Pouliční malby zdobí Brno. Hranice s vandalismem je ale tenká

Malba ve vnitřním traktu v ulici VáclavskáBrno /FOTOGALERIE/ - Barevné dečky pod sochou Masaryka, nápis Ztratil se kocour na zídce nebo pohled na Starou radnici namalovaný na jednom z domů v centru. I to je pouliční umění, se kterým se lidé mohou v Brně setkat.


Hendikepovaní si zacvičí na workoutovém hřišti. Chtěli by ho třeba v Lužánkách

Ilustrační foto.Brno – Hendikepovaní společně se zdravými lidmi si budou moci v Brně od příštího roku zacvičit na workoutovém hřišti. Brněnští radní chtějí buď postavit nové nebo upravit některé ze stávajících hřišť tak, aby ho mohli využívat i zdravotně postižení. Informovali o tom minulý týden.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012