Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 28.03.2020, Soňa
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Koronavirus na jihu Moravy se blíží k hranici 150 nakažených. Přibylo 12 lidí

24.3.2020 - Hvězdárna a planetárium v BrněPočet pozitivních případů nákazy koronavirem se na jihu Moravy blíží ke sto padesáti. Podle nejnovějších statistik krajské hygieny je v kraji 145 nakažených.


Přivezl kapra z USA, poznal britskou královnu. Magistrát řídil Loutocký 27 let

Tajemník brněnského magistrátu Pavel Loutocký po téměř třiceti letech ve funkci odchází.O chod hlavního úřadu Brna se Pavel Loutocký staral od dubna roku 1993. Za tu dobu se setkal s britskou královnou a radil šesti primátorům a jedné primátorce. Na konci března funkci tajemníka opouští.  


Důsledek přísných opatření: na dálnici D2 se v noci utvořila dlouhá kolona

Kolona kamionů na dálnici D2 u BřeclaviNa dálnici D2 se před hraničním přechodem na Slovensko Lanžhot-Brodské vytvořila v noci 20 kilometrů dlouhá kolona kamionů. Slováci v pátek uzavřeli vjezd do země kvůli tomu, že Maďaři také nevpouštěli kamiony přes hranice. Jde o důsledek přísných opatření kvůli šíření nemoci COVID-19.


Zase zdržení na D2: řidiči projedou na Brno v jednom pruhu

Dopravní kolona na dálnici D2.Omezení čekají od sobotního večera na řidiče na dálnici D2 v úseku mezi Podivínem a Velkými Pavlovicemi. Dělníci se tam pustí do výměny cementobetonového krytu vozovky v celé části silnice ve směru na Brno.  


Jih Moravy jako testovací králík. Co znamená chytrá karanténa pro kraj?

Mobilní telefon. Ilustrační foto.Vzpomenout si na to, kde přesně v uplynulých dnech trávili čas, a koho mohli nakazit, může být pro některé velmi obtížný úkol. Získat informace o trasování pacientů pomůže hygienikům systém takzvané chytré karantény. Stát jej začne od pondělí testovat na jižní Moravě.  


Poctivý nálezce vrátil mobil z popelnice

Ilustrační foto.Procházela se ulicí, když čtyřčlennou rodinu upoutalo nezvyklé pípání. Okolí ní ale nikdo nebyl a žádný telefon nebyl k vidění ani nikde v její blízkosti, třeba pohozený na zemi.


Po rekordním nárůstu sobotní stagnace. V kraji zůstává 133 nakažených

Koronavirus, ilustrační fotoPro sobotní ráno pozitivní zpráva, po rekordním nárůstu v pátek večer není v kraji nikdo nový pozitivně testovaný na koronavirus. Počet nakažených na jihu Moravy tak zůstává na čísle 133. Jejich dosud největší nárůst za jeden den zaznamenala jižní Morava v pátek, kdy přibyla hned dvacítka nových případů.


Ve Fakultní nemocnici Brno se nakazil zdravotník. Několik lidí je v karanténě

Ilustrační fotoJeden pracovník Fakultní nemocnice Brno je nakažený koronavirem. Informovali o tom v pátek zástupci zařízení. Zda se jedná o lékaře, nebo jiného pracovníka nemocničního personálu, nemocnice nechtěla určit. Nově se v zařízení lékaři postarají také o případné psychiatrické pacienty s nemocí COVID-19.


Rouškami už se v Brně pyšní i šaliny. V pátek je dostali dva Draci

27.3.2020 - v dílnách Dopravního podniku města Brna dostali své roušky i dva Draci, tramvaje MHD.Své roušky dostaly v pátek v dílnách Dopravního podniku města Brna i dvě tramvaje městské hromadné dopravy. Konkrétně dva Draci.


Silnice pro tank. Katastrofa, nadávají lidé na objížďku u Nových Mlýnů

První den uzavírky způsobil řidičům zpoždění jen několik minut.Doporučoval bych terénní vůz, v lepším případě tank, poradil na sociální síti Janek Bartošík řidičům, kteří pojedou po silnici mezi Dolními Dunajovicemi a Brodem nad Dyjí na Břeclavsku. 


Další nakažený ve vážném stavu: Ve svatoanenské nemocnici už ošetřují čtyři

Ilustrační fotoVe čtvrtek večer na anesteziologicko resuscitační kliniku Fakultní nemocnice u svaté Anny přijali dalšího pacienta z infekční kliniky nemocnice v brněnských Bohunicích. „Čtyřiasedmdesátiletého muže jsme napojili na umělou plicní ventilaci a jeho stav je vážný," sdělila v pátek dopoledne mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.  


Úkoly, nebo pyžamový den? Učení doma je náročné, míní rodiče i školy v kraji

Žáci z Vacenovic se učí on-line, mají i pyžamový denElektronická pošta, speciální programy, facebookové skupiny, webové kamery. Výuka ze škol, které jsou kvůli epidemii koronaviru zavřené, se dálkově přesunula z velké části na internet. Na tuto situaci nebyly připravené školy, ale ani rodiče. Řada z nich si vzala ošetřovné a s dětmi se učí, jiní to musí zvládnout i při zaměstnání z domova.


MAPA: Za noc žádný nový případ. Na jihu Moravy je stále 113 nakažených

Mapa počtů nakažených koronavirem na jižní Moravě, údaje platné ke čtvrteční šesté hodině večer.Ve středu večer se poprvé přehoupla do trojciferných čísel a v nastaveném tempu nehodlá ubírat. Nákaza koronavirem se na jižní Moravě šíří dál. Ve čtvrtek večer přibylo v kraji deset nových pozitivních případů. Podle údajů krajské hygieny z pátečního rána je v kraji stále 113 lidí nakažených koronavirem. Rovná šedesátka z nich je v Brně. Vyléčený zůstává jediný Jihomoravan s nákazou.


Koronavirová taneční výzva? Splněno, hlásí brněnské strážnice. Podívejte se

Populární taneční výzva Coronavirus Dance Challenge se rozšířila i do Brna. Zapojily se do ní brněnské strážnice ze služebny městské policie v severní části města./VIDEO/ Populární taneční výzva Coronavirus Dance Challenge se ve čtvrtek rozšířila do Brna. Zapojily se do ní brněnské strážnice z husovické služebny městské policie. Kromě zlepšení nálady mezi lidmi chtěly splněním výzvy podpořit i osvětu s souvislostí s pandemií koronaviru a prevencí nákazy.


Nový šéf úředníků? Náměstek Pospíšil. Ohrožení důležitých projektů, tvrdí Hollan

Oliver Pospíšil.Přežil sedm primátorů, ve funkci strávil osmadvacet let. Tajemník brněnského magistrátu Pavel Loutocký tento měsíc na postu skončí. Jak Brněnskému deníku Rovnost ve středu potvrdila primátorka Markéta Vaňková, nahradí ho její dosavadní náměstek Oliver Pospíšil.


Stánky nahradila auta. Zelný trh se proměnil v parkoviště

Ze Zelného trhu v centru Brna se v době nouzového stavu stalo parkoviště.Místo desítek stánkařů s ovocem a zeleninou se na prostranství v centru Brna vyjímají desítky vozidel. Zelný trh se v těchto dnech proměnil v parkoviště. Své vozy tam nechávají hlavně pracovníci radnice Brna-středu, ale i dobrovolníci šijící roušky v divadle Husa na provázku a také rezidenti.


Batole se uvěznilo v autě. Matka přes okno ukazovala, jak se má odemknout. Marně

Ilustrační foto.Jako rychlejší a pohotovější než jeho matka se ukázalo jedenapůlroční dítě. Jeho vlastní šikovnost se mu ale záhy vymstila.


Kauza turistek s koronavirem: Úrazovku a Milosrdné bratry povede stejný ředitel

Nový ředitel brněnské Úrazové nemocnice Pavel Piler.Brněnskou Úrazovou nemocnici nově povede stávající ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Pavel Piler. Jeho jmenování schválili na středečním jednání radní města. Zároveň rozhodli o odvolání dosavadního ředitele nemocnice Zdeňka Buštíka, který ve funkci skončí na konci března.


Z Číny dorazilo dvacet tisíc ústenek. Firma z Brna je věnuje těžce nemocným

25.3.2020 - tisková konference firmy Respilon/FOTOGALERIE/  Dvacet tisíc ústenek s nanovlákennou membránou získala brněnská firma Respilon ze svého skladu v Číně. I díky pomoci české vlády bylo možné dopravit masky do České republiky. ReSpimasky se vyrábí v dospělé i dětské velikosti. „Místo jejich dalšího prodeje je věnujeme neziskovým organizacím pečujícím o těžce nemocné pacienty,“ řekla ve středu výkonná ředitelka firmy Jana Zimová.


Návrh nového územního plánu? I s podzemní dráhou na západ Brna

Vizualizace prodloužení tramvajové tratě do bohunického kampusu v Brně. Ilustrační foto.Pod povrchem se možná lidé v budoucnu dopraví hromadnou dopravou i na západ Brna. V návrhu nového územního plánu města, který představitelé radnice v úterý zveřejnili, je zanesená i odbočka dráhy na Bystrc.  


TV Noe odvysílá ve středu slavnostní mši v přímém přenosu

Litomyšl navštívil titulární biskup Pavel KonzbulTV Noe nabízí nové interaktivní pořady, kromě toho odvysílá ve středu 25. března slavnostní mši za účasti Mons. Pavla Konzbula, pomocného biskupa brněnského. 


Řídil po čtyřech pivech a dvou panácích. S autem skončil zaklíněný v kolejišti

Auto zaklíněné v tramvajové trati v brněnském Komárově po nebezpečné opilecké jízdě./FOTO/ Posílený čtyřmi pivy a dvěma velkými panáky vodky usedl za volant, jízdu pak po nebezpečném manévrování ukončil neslavně v tramvajové trati. Opilý řidič v noci na úterý řádil v brněnských ulicích, než s autem zůstal zaklíněný na tramvajových kolejích v opravovaném úseku v brněnském Komárově.  


Unikátní rouškomat: místo baget ochrana před koronavirem. Podívejte, jak funguje

Radnice v brněnských Řečkovicích zprovoznila automat na ochranné látkové roušky. Reaguje tak na nedostatek ochranných pomůcek proti koronavirové nákaze. Testovací provoz se osvědčil a nyní je automat k dispozici všem potřebným./VIDEO/ Místo cukrovinek nebo baget vypadne rouška. Na nedostatek ochranných pomůcek proti hrozbě nákazou koronavirem pro obyvatele zareagovali zástupci řečkovické radnice. V jejich prostorách na Palackého náměstí v Brně lidé najdou takzvaný rouškomat. Jako na jediném místě ve městě a společně s Vyškovem také jako jediném v republice.


Potřebujete nakoupit? řeší brněnská koronavirová linka. Přijímá i nabídky pomoci

Ilustrační fotoInformační linka brněnského magistrátu pro koronavirovou situaci od úterý rozšiřuje provoz a také zaměření. Nově lidem poskytne i veškeré informace související s koronavirem a přijímá nabídky pomoci. Zástupci města v pondělí schválili první dvě objednávky roušek přímo pro město v množství 260 tisíc kusů, které mají dorazit do konce týdne. Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš prodloužil už dříve přijatá opatření kvůli hrozbě nákazou koronavirem, mezi nimi bylo i zrušení kontaktní výuky až do poloviny května.


Odklad kvůli koronaviru. Lidé i podnikatelé zaplatí za nájem do konce července

ilustrační fotoNájemníci obecních bytů v Brně-středu, kteří se dostávají kvůli koronavirové pandemii do dočasné platební neschopnosti, si mohou oddechnout. Radní městské části v pondělí rozhodli o odložení splatnosti nájemného za užívání obecního bytu spravovaného radnicí Brna-středu. Podobně si uleví také obchodníci, kteří mají své provozovny v nebytových prostorách patřících městu nebo městské části Brno-střed. Radní města i městské části v pondělí schválili odklad splatnosti aktuálních nájmů na konec července.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012