Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

neděle 27.05.2018, Valdemar
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Od mateřinky po střední. Škola pro autisty se rozroste, nabídne dvojnásobek míst

Až sto padesát míst nabídne v budoucnu autistům černovická základní škola ve Štolcově ulici. Ředitel plánuje její rozšíření do nových prostor bývalé knihovnické střední školy v brněnských Řečkovicích.Brno - Vzdělání pro autistické děti od mateřinky po střední školu nabídne v nejbližších letech základní škola v brněnské Štolcově ulici. Střední a mateřskou školu vybudují v Hapalově. Za dvě sta milionů korun tam opraví budovu bývalé školy.


Bezpečnější a klidnější ulice. Zón, kde řidiči projedou jen třicítkou, přibývá

Ilustrační foto.Brno - Místo vytížené silnice někdy připomínající i závodní dráhu poklidná a bezpečná ulice. Zóny s omezenou rychlostí na třicet kilometrů v hodině v Brně přibývají. V budoucnu mohou pomoci i snížit počet vážných nehod.


Kde domov můj? Za tónů hymny otevřel své brány festival Re:publika

V sobotu na brněnském výstavišti začal festival ke stému výročí vzniku Československa, Re:publika. Jeho součástí je i výstava části pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/- Prostorem před brněnským výstavištěm se nesou tóny české a poté slovenské hymny. Kde domov můj, zaznívá hlubokým mužským hlasem operního pěvce. V sobotní poledne tam zahajuje nejvelkolepejší oslavy výročí sta let od vzniku Československa.


Přeskočit a přebrodit. Policejní jezdci na koních soutěžili ve skokovém derby

V brněnském areálu Panská Lícha se v sobotu konalo tradiční Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví. Zúčastnily se policejní týmy z osmi zemí.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na čas a přes nejrůznější překážky závodily v sobotu policejní jezdecké oddíly z osmi evropských zemí v brněnském areálu Panská Lícha. Konalo se tam tradiční Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví. Jezdci museli zvládnout skokové derby, policejní parkour a skok v mohutnosti.


Pasohlávecký kemp láká na Krýgl fest, děti potěší nové vzduchové trampolíny

Autokemp v Pasohlávkách. Ilustrační foto.Brno - Zaplavat si ve vodě nebo jen tak sedět na ručníku mohou lidé, aniž by vycestovali mimo kraj. Třeba v Pasohlávkách u Novomlýnských nádrží. Oblíbené vodní radovánky u tamního kempu ATC Merkur doplní nové atrakce. „Pro děti i dospělé se chystá v blízkosti našeho kempu společnost Cable park vybudovat vodní skákadla,“ sdělila Marcela Čáslavová z firmy Pasohlávská rekreační, která kemp ATC Merkur spravuje.


Software psychologů z Brna testuje armádní vojáky na dálku

Ilustrační foto.Brno - Testuje kvalitu pozornosti, verbální inteligenci i výbušnost. Software psychologů z brněnské Masarykovy univerzity pomůže při náboru vojáků. Program na psychologickou diagnostiku Hypothesis bude nově využívat Ústřední vojenská nemocnice v Praze.


Problémy kvůli mostu? Hromadnou dopravu z něj odsunou až na jaře

Ilustrační foto.Brno – Při opravách Zábrdovického mostu bude problém hromadná doprava do centra, bojí se lidé z brněnských Židenic a Vinohrad. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, stavební inženýr Jan Jelínek proto navrhl výstavbu náhradního mostu. Radní o něm však kvůli hluku neuvažují. Práce tramvaje odkloní pravděpodobně až na jaře.


Koně budou bojovat s ohněm i vodou. Na Mezinárodním policejním mistrovství

Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví. Ilustrační foto z předchozího ročníku.Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/- Přeskočit přes oheň, přebrodit vodu či za jízdy střílet na terč. To vše budou muset v sobotu zvládnout jezdci s koňmi účastnící se Mezinárodního policejního mistrovství v jezdectví. Hlavní část tradičního klání se koná opět v areálu Panská lícha nedaleko brněnských Soběšic.


Petici proti ubytovně v Železniční podepsalo přes tisíc lidí

Předávání petice proti ubytovně v Železniční na magistrátu.Brno – Kvůli ubytovně v Železniční se bojíme o svoje bezpečí, zní od lidí žijících v Brně-jihu. Proti přesunu rodin z ubytovny v Šámalově podali ve čtvrtek na magistrátu petici. Podepsalo ji přes tisíc lidí.


Cenu kraje za nejlépe opravenou památku vyhrály nejstarší varhany v Brně

1. místo v kategorii díla výtvarného umění: Opravené varhany v loretánské kapli při minoritském klášteře sv. Janů v Brně.Jižní Morava – Na zvuk barokních varhan čekali věřící v kostele svatých Janů v minoritské ulici v Brně několik let. Nástroj byl prolezlý červotočem a opravy trvaly několik měsíců. Nejstarší varhany v Brně ve čtvrtek dostaly titul nejlépe opravené památky Jihomoravského kraje loňského roku.


Re:publika čelí trestnímu oznámení. Za Švejkovu hlášku Češi jsou banda simulantů

Nápisy, které jsou součástí festivalu Re:publika připomínajícího stoleté výročí vzniku Československa. Citáty z různých literárních děl se objevily v centru, například na náměstí Svobody nebo na Jakubském náměstí.Brno /ANKETA/ – Kvůli citátu o Češích jako o bandě simulantů čelí brněnský festival Re:publika trestnímu oznámení. Tento týden o tom informovali organizátoři akce.


Úspěchy Komety a Zbrojovky se míjí. Brno je dost velké, aby oba hrály na vrcholu

Zatímco hokejová Kometa Brno letos slavila další, už druhý v řadě, extraligový titul, fotbalová Zbrojovka Brno zažila špatnou sezonu zakončenou pádem do druhé igy.Brno /INFOGRAFIKA/ – Kometa a Zbrojovka. Dva kluby, které dosáhly na vrchol, ale nikdy se na něm nepotkaly. 


Noc kostelů zavede do kaple na psychiatrii nebo do šaliny se Strachem

Ilustrační foto.Brno – Bezmála padesát kostelů a 450 prohlídek, besed a dalšího programu. Tak bude v Brně vypadat páteční jubilejní Noc kostelů, díky které se lidé podívají i do jinak nepřístupných chrámů.


Spanilá jízda hasičů: včele pojedou přes 70 let staré historické skvosty

Historický hasičský vůz. Ilustrační foto.Vyškovsko - Tři hasičská auta stará víc než sedmdesát let mohou v pátek spatřit lidé na Vyškovsku. Zasloužilé stroje pojedou včele historické hvězdicové jízdy po stopách Tomáše Garrigue Masaryka ke sto letům výročí založení republiky. Hasiči navštíví osmnáct obcí, poslední zastávkou je brněnské výstaviště.


Na zaplacení poplatků za odpad mají Brňané už jen týden. Poslat ho mohou online

Ilustrační foto.Jižní Morava – Už jen týden zbývá Brňanům na to, aby zaplatili poplatek za svoz odpadu. Termíny splatnosti takzvaného poplatku za popelnice se blíží i v dalších jihomoravských městech.


Neinfekční epidemie: vysoký tlak má každý čtvrtý dospělý, nemocných dál přibývá

Ilustrační foto.Jižní Morava /ANKETA/ – Neinfekční epidemie jedenadvacátého století, za kterou může nadměrný stres, alkohol, kouření či nedostatek pohybu. Pacientů, které ohrožuje vysoký tlak, na jižní Moravě podle odborníků přibývá.


Lepší než Praha nebo Ostrava. Parků i zeleně máme dost, myslí si obyvatelé Brna

Lužánecký park v Brně. Ilustrační foto.Brno, Brněnsko – Zeleně v Brně je ve srovnání s průměrem zbytku republiky málo. Vyplývá to z průzkumu Deníku, který uvádí velikost zeleně v porovnání s velikostí obce. Průměrně v České republice tvoří parky, travnaté plochy nebo třeba lesy téměř polovinu rozlohy města. V Brně zeleň zaujímá devětatřicet procent. Je tak šestým nejzelenějším krajským městem.


Telefonoval se strakapoudem. Poznal, že má mládě jen hlad

Strakapoud. Ilustrační fotoBrno – Netradiční telefonát v úterý zaměstnal nejen brněnské strážníky. Údajně zraněného strakapouda našel v Chládkově ulici muž, který se na ně obrátil s prosbou o radu. Mládě opeřence zřejmě vypadlo z nedalekého hnízda, kde muž zahlédl i pravděpodobného rodiče malého strakapouda. Strážníci se proto spojili s odborníkem, který jeho domněnku potvrdil.


Rezidentní parkování? Za oprávnění Brňané zaplatí i desítky tisíc korun

Ilustrační foto.Brno – Za možnost parkování u svého bydliště v centru zaplatí Brňané tisíce, potvrdili v úterý městští radní. Se zaváděním nového systému stání nesouhlasí Piráti, hnutí Brno+ ani spolek bránící řidiče Brno autem. Někteří obyvatelé centra však doufají, že jim nový systém pomůže. „Je to nutné, protože jinak už tu vůbec nezaparkujeme,“ řekl třeba Luboš Večeřa z České ulice.


Nemocnému vyrobili brněnští lékaři titanovou lopatku na míru

Vytvořili postříbřenou náhradu z titanu a vložili ji nemocnému na místo jeho vlastní lopatky. Unikátní operaci provedli minulý týden lékaři z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.Brno – Vytvořili postříbřenou náhradu z titanu a vložili ji nemocnému na místo jeho vlastní lopatky. Unikátní operaci provedli minulý týden lékaři z I. ortopedické kliniky brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny. Šlo o vůbec první podobný zákrok v České republice.


Dětem se v Oslavanech otevře duhový svět. Dozvědí se, jak chránit přírodu

Oslavanské centrum Permonium. Ilustrační foto.Oslavany - Duhový zábavní park s vodními prvky chystají pro nejmenší děti pro novou sezonu oslavanského centra Permonium. Děti se v něm dozvědí, jak chránit životní prostředí.


Odmítnutým blokují místa děti přijaté na víc škol. Pomoci má zápisový lístek

Ilustrační foto.Brno – Stovky dětí nepřijaly letos brněnské základní školy do prvních tříd. Pětina předškoláků je totiž nyní zapsaná na více než jednu školu a blokuje tak místa ostatním. Školy tak musí losovat i mezi spádovými dětmi. Problém má vyřešit zápisový lístek.


Kacer nebude hájit post regionálního předsedy TOP 09. Neshody ve straně popřel

Jaroslav Kacer z TOP 09.Brno – Už nebudu kandidovat na předsedu. To oznámil v uplynulých dnech náměstek brněnského primátora Jaroslav Kacer svým spolustraníkům z Top09. Proti informacím, podle kterých za ukončením jeho působení ve funkci předsedy mají být neshody ve straně, se ale důrazně odvolal.


Důchodci ze Šlapanic se naučí anglicky. V nově otevřených kurzech

Ilustrační fotoŠlapanice - Naučit se mluvit světovým jazykem mohou od května do června v osmi lekcích šlapaničtí důchodci. Zástupci města ve spolupráci s tamní školou pro ně otevřeli nový kurz angličtiny. Zájem je velký. „Přihlásilo se několikanásobně více důchodců, než je kapacita kurzu, proto nyní pracujeme na tom, abychom od září navýšili počet míst v kurzu,“ uvedl autor projektu Jakub Mikšovský.


Parkování v Údolní ulici a okolí? Místa jsou, město je nevyužívá, tvrdí kritici

Ilustrační foto.Brno – Plochy k parkování v kritické oblasti kolem Údolní ulice jsou, ale město je nevyužívá, zaznívá kritika opozice po zahájení velké rekonstrukce Údolní ulice a zároveň výměny horkovodů.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012