Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 22.03.2019, Leona
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Festival Jeden svět odhalí i Okamurovy

Hayato Okamura.Brno - Každý je jiný, a přece patří k sobě. Tomio je politik, Hayato věřící křesťan a Osamu architekt. Takové je téma snímku Bratři Okamurovi, jednoho z mnoha na programu festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v páek začíná v Brně.  


Krásné i jedovaté. Šedesát tisíc rozkvetlých konikleců zaplnilo Kamenný vrch

Koniklece velkokvěté v přírodní rezervaci Kamenný vrch.Brno - Rozkvetlé koniklece nyní září v přírodní rezervaci Kamenný vrch v Brně nebo na Stránské skále. Kvést začaly už před dvěma týdny. 


Nová lávka přes Svitavu poslouží chodcům při úplné uzavírce Zábrdovického most

Instalace lávky pro pěší přes řeku Svitavu vedle Zábrdovického mostu.Brno – Místo po Zábrdovickém mostě přejdou lidé řeku Svitavu po přilehlé lávce. Její ocelovou konstrukci začali ve čtvrtek jeřábem pokládat stavaři. Položí ji na betonové patky, které jsou na místě už asi měsíc. 


Tip Deníku: V krajině krásných hor. Na přednášce přiblíží Švýcarsko

Ilustrační fotografie.Brno - Do země krásných hor a ryzí přírody zavede ve čtvrtek večer zájemce série přednášek cestovatelů a autorů knižních průvodců. Švýcarsko představí na jedinečném cestovatelském večeru pořádaném Českým alpským klubem na adrese Dominikánská 264/2.


Tesco na Dornychu půjde k zemi. Nahradí ho náměstí s hotelem a kancelářemi okolo

Na nové náměstí se v budoucnu vypraví Brňané. Vzniknout má na místě bývalého obchodního domu Tesco na brněnském Dornychu. Vyrůst tam mají i nové byty nebo hotel.Brno – Na nové náměstí se v budoucnu vypraví Brňané. Vzniknout má na místě bývalého obchodního domu Tesco na brněnském Dornychu. Vyrůst tam mají i nové byty nebo hotel.


Kauza zakázek: Ivanovice chtějí odvolat místostarostu Liškutina, je ve vazbě

Ilustrační foto.Brno - Městská část Brno-Ivanovice svolala na středu mimořádné zastupitelstvo, na kterém chce odvolat z funkce místostarosty Petra Liškutina (dříve ANO). Informovala o tom ivanovická starostka Jana Bohuňovská (ODS). Liškutin je s dalšími čtyřmi lidmi ve vazbě kvůli podezření na manipulaci zakázek na radnici Brno-střed, kde pracoval jako vedoucí odboru investic. Podle Bohuňovské se zastupitelstvo uskuteční, i kdyby do té doby Liškutin sám poslal rezignaci. Městská část chce snížit počet místostarostů ze dvou na jednoho.


Stavba JKC: Stáhnutí žaloby? Nejasné kdy. Hotové garáže zůstanou nadále zavřené

Vizualizace podoby Janáčkova kulturního centra v Brně.Brno - Podmínky stažení žaloby na město jsou stále nejasné, kritizoval na posledním zasedání brněnských zastupitelů vývoj jednání ohledně Janáčkova kulturního centra opoziční zastupitel Marek Janíček. Zřejmé není zatím ani datum, kdy žalobu pro porušení autorských práv architekti stáhnou.


Naše školka: V Říčanech se učí ve třídách, dílně i na zahradě

Žáci z třídy Žabky z Mateřské školy Říčany.Říčany /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola Potůček v Říčanech stojí uprostřed velké přírodní zahrady na břehu Říčanského potoka. Areál školky je obklopený jehličnatými stromy a také ovocným sadem, z jehož plodů se mohou děti každé léto těšit.


Tip Deníku: Velký knižní čtvrtek. Lidé se potkají se spisovateli

Ilustrační foto.Brno - Autorská čtení, beseda a autogramiáda. Čtvrteční večer bude v Ústřední knihovně Jiřího Mahena v brněnské Kobližné ulici skutečně nabitý. U příležitosti Velkého knižního čtvrtka se zájemci setkají s několika literáty.


Soutěž o podobu Špitálky má vítěze. Zaujalo napojení tepláren na nábřeží Svitavy

Vítězný návrh soutěže o novou podobu areálu Špitálky. Porota jej vybrala z 26 soutěžících projektů.Brno - Bydlení až pro čtyři tisíce lidí obklopené parky nabízí vítězný návrh soutěže o novou podobu Špitálky. Porota složená z českých i zahraničních architektů vybrala vítěze z dvaceti šesti návrhů.


Hejno žraloků obsadilo Šilingrovo náměstí. Nahradilo sousoší šelem

Sousoší žraloků na Šilingrově náměstí, které navazuje na předchozí dvě sousoší dravců a šelem.Brno – Hejno žraloků nově potkají lidé na brněnském Šilingrově náměstí. Ve středu na tamním venkovním podstavci, nazvaném Galerie Šilingrák, odhalili nové sousoší umělce Michala Gabriela.


Kauza ovlivňování zakázek: u projektů za sto milionů vypíší nové výběrové řízení

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu jak zasahují na radnici Brna-středu.Brno – Pětici zakázek týkajících se rekonstrukcí nebo demolice budov v Brně-středu znovu vypíší radní této městské části. Rozhodli se tak kvůli obviněním, kterým čelí dnes již bývalý radní Jiří Švachula. Je podezřelý z dlouhodobého ovlivňování přidělování veřejných zakázek v městské části.


Změna modrých zón? Květinkový systém zůstává. Nepřátelský vůči nám, tvrdí řidiči

Modré zóny v Brně.Brno – Zaparkovat v Brně bude pro řidiče od letošního září jednodušší. Změnu systému rezidentního parkování schválili brněnští radní ve středu. Kritiky systému ale neuspokojili.


Rozšíří Trnkovu ulici v Líšni. Úprava uleví řidičům

Kolony v Brně. Ilustrační foto.Brno – Zacpaná bývá často křižovatka ulic Trnkovy a Novolíšeňské v brněnské Líšni. Představitelé magistrátu se chystají ulevit řidičům, kteří místem projíždí, úpravou této křižovatky. Minulý týden radní schválili rozšíření Trnkovy ulice a její propojení s Novolíšeňskou. Vypíší výběrové řízení na projektanta akce.


Tip Deníku: Povypráví o dobrodružné cestě po Islandu

Ilustrační fotoBrno - Až osm měsíců strávil na magickém ostrově, Islandu, fotograf Pavel Svoboda. O svých zážitcích z jedinečné země povypráví ve středu od sedmi hodin v brněnské kavárně Café Práh.


Nová hala pro hokej i kulturu může stát do čtyř let. Kvůli mistrovství v hokeji

Návrh studentů fakulty architektury brněnské techniky na stavbu sportovní haly za pavilonem Z. Už v polovině minulého roku tvrdili, že plocha velodromu je pro ni malá.Brno – Na stavbu nové multifunkční haly má stát přispět stovky milionů, zaznělo ve středu od brněnské primátorky Markéty Vaňkové a jihomoravského hejtmana Bohuslava Šimka. Hala má stát do čtyř let kvůli plánovanému pořádání mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Hostit jej chce Brno.


Klíšťata v kraji už útočí. Přibývá nakažených lidí

Klíště, ilustrační foto.Jižní Morava - S rostoucími teplotami ožila k aktivitě klíšťata, plyne z informací odborníků. V laboratořích, ve kterých roztoče vyšetřují kvůli přenášení infekčních chorob, už zpracovali první letošní vzorky.  


Tip Deníku: Spisovatelka Marta Kučíková podepíše své knihy o Itálii

Ilustrační foto.Brno - Do života v podhorském italském maloměstě zasvěcuje ve svých knihách čtenáře spisovatelka Marta Kučíková. Promluvit si s ní a získat do knihy její podpis mohou zájemci ve středu odpoledne v knižní kavárně prodejny Knihy Dobrovský v brněnské Joštově ulici.


Předsudky o černém těle, téma tolerance. Představili program Divadelního světa

Městské divadlo Brno. Ilustrační foto.Brno - Evropský sen. Představení na toto téma nabídne v květnu desátý ročník festivalu Divadelní svět Brno. V úterý jej představili dramaturgové. „Jde o festival všech brněnských divadel,“ uvedl ředitel brněnského Národního divadla Martin Glaser.


V galerii na Šilingrově náměstí odhalí žraloky. Nahradí smečku

Šelmy na Šilingrově náměstí nahradí sousoší žraloků.Brno - Nové sousoší budou od středy vídat lidé v Galerií Šilingrák na brněnském Šilingrově náměstí. Tamní podstavec, na kterém se střídají umělecká díla, nově zabere hejno žraloků.  


Vlakem z Brna do Bohumína? Regiojet láká na komfort

Vlak RegioJet. Ilustrační foto.Brno – Při cestě z Brna do Bohumína si cestující nově dají zdarma kávu nebo si přečtou denní tisk. Provoz rychlíkové linky R8 převezme od prosince soukromá firma Regiojet, smlouvu má až do roku 2027. Její představitelé nyní shání nové zaměstnance a také nakoupí vagony. Žluté vlaky nahradí České dráhy.  


Lidé neuvidí, co zaplatí, varují taxikáři z Brna

Ilustrační foto.Brno – Bez taxametrů nebudou lidé vědět kolik za jízdu zaplatí, varují někteří brněnští taxikáři před změnou zákona o taxislužbách. Nová pravidla mají provozování zjednodušit. Podle řidičů jsou však nejasná.


Chrochtající přírůstky. V oboře se narodilo skoro třicet selátek

V oboře Holedná se narodilo téměř třicet selátek. Přesný počet je zatím neznámý, matky si totiž malá divoká prasátka zatím bedlivě střeží, naposledy odborník napočítal sedmadvacet přírůstků. Lidé by neměli mláďata krmit.Brno /FOTOGALERIE/ - Téměř třicítku mláďat divokých prasat mohou lidé nově spatřit v oboře Holedná v brněnském Jundrově. Před necelými dvěma týdny je porodily samice, jež do obory přišly před čtyřmi lety.  


Bývalý radní Brna-středu Švachula dostal úplatky za víc než osm milionů

Ilustrační fotoBrno – Z radního Brna-středu obviněným v korupční kauze. Jiří Švachula vedl podle policistů skupinu ovlivňující zadávání veřejných zakázek městské části. Údajně si přitom prostřednictvím úplatků přišel na téměř devět milionů korun. Se zjištěním přišel server iRozhlas.


Ústřední hřbitov čekají opravy. Vrátní musí do provizorních buněk

Ústřední hřbitov. Ilustrační foto.Brno – Dvě památkově ceněné budovy na Ústředním hřbitově v Brně se dočkají opravy. Jsou totiž ve špatném stavu. Rekonstrukce potrvá do jara příštího roku.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012