Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 23.01.2020, Zdeněk
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Blokové čištění: zvedání špatně zaparkovaných aut prodělává. Dál bude fungovat

Ilustrační fotoNávrh brněnského radního Petra Kratochvíla změnit praxi zvedání a přemísťování nepřeparkovaných aut při blokovém čistění padl.


Po Brně budou jezdit nové autobusy. S klimatizací, USB porty a nerezovými madly

Autobus SOR NS12.Novými autobusy se svezou v budoucnu Brňané využívající hromadnou dopravu. Firma SOR Libchavy pro brněnský dopravní podnik vyrobí až jednapadesát moderních vozů. Vyplývá to z kontraktu v registru smluv.


Lezecká stěna i porod v bytě. Záchranáři otevřeli unikátní výcvikové středisko

Brno 23.01.2020 - slavnostní otevření Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS JmK/FOTOGALERIE/ Vtrhnou do bytu, kde je dítě uštknuté hadem a jeho matka právě rodí. I s těmi nejkomplikovanějšími situacemi si lékaři musí umět poradit. Zatím si to sice jen nacvičují, později ale budou zachraňovat životy na celé jižní Moravě. Krajští záchranáři ve čtvrtek v brněnských Bohunicích otevřeli unikátní vzdělávací a výcvikové středisko za sto milionů korun.  


Jako růže. Výstavu dobové módy v muzeu zdobí i blůza manželky Karla Absolona

V Moravském zemském muzeu najdou nově návštěvníci výstavu mapující módu na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Jmenuje se Jako růže.Klobouky, paraplata, krajky. Módu měšťanstva z přelomu devatenáctého a dvacátého století najdou lidé od pátku v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu. Exponáty vybírala ze sbírky čítající asi šedesát tisíc kusů textilu kurátorka Libuše Dufková.


Opraví zanedbané obecní byty v Černých Polích. Za sto milionů od města

Ilustrační fotoDosud žijí v neopravených obecních bytech, na kompletní rekonstrukci čekají dlouhé roky. Obyvatelé části Bieblovy ulice v brněnských Černých Polích se jí dočkají ještě v letošním roce.


Obědy v Brně? Často z rozvozu. Nejoblíbenější je pizza, dohání ji asijská jídla

Dáme jídlo? Pizzu na jižní Moravě v oblíbenosti dohání asijská kuchyně.Za tři minuty poledne. Přesně v tolik hodin většina Brňanů sahá po telefonu a objednává si dovoz jídla. Spolu s Pražany je to nejpozději v republice, třeba v Jihlavě chtějí lidé obědvat už o jedenáct minut dřív. Vyplývá to z průzkumu společnosti Dáme jídlo, který má Deník exkluzivně k dispozici.  


Záchod si pletou s odpadkovým košem. Dvě a půl tuny věcí denně, sčítají vodárny

Čistírna odpadních vod. Ilustrační foto./ANKETA/ Nezodpovědní lidé doma posílají do kanálu kdeco. Vodohospodáři nejen v Brně denně bojují s masou odpadu a ucpanými čerpadly. Nebezpečím jsou spláchnuté léky.


Nové přístřešky se zelenou střechou: nebezpečné pro ptáky. Polepu brání počasí

Čtyři nové přístřešky na zastávkách MHD v Brně budou mít zelené střechy.Nebezpečné pro ptáky jsou podle ornitologů nové přístřešky se zelenou střechou pro zastávky městské hromadné dopravy v Brně. Kvůli velkým proskleným plochám. Lidé je využívají od loňského prosince.


Restaurátoři na Nové radnici zachraňují unikátní fresku. Zásahy prodlouží opravy

Restaurátoři v sále Rady brněnské Nové radnice zachraňují původní barokní fresku, která je oproti předpokladům v horším stavu, než si restaurátoři mysleli./FOTOGALERIE, VIDEO/ Brněnské radní na Nové radnici v létě minulého roku vystřídali restaurátoři. V sále radních se totiž snaží zachránit původní barokní fresku. Po jejím odkrytí zjistili, že je v mnohem horším stavu, než ukazovaly sondy v roce 2008. 


Zákaz předjíždění pro kamiony: nově od Domašova a Rohlenky

Kamion. Ilustrační snímek.Na třech úsecích dálnice D1 v Jihomoravském kraji bude od konce ledna pro řidiče kamionů platit zákaz předjíždění. Důvodem je zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy.


Brno proti nenávisti. Výhrůžka na mešitě je nepřípustná, podepisují politici

Neznámý vandal napsal na mešitu výhrůžný nápis.Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme. Tento výhrůžný nápis se objevil začátkem ledna na brněnské mešitě. Podle spolku Otevřené Brno je takové zastrašování nepřípustné. Proto dal na internet veřejnou výzvu Brno proti nenávisti.


Už žádné pivo na zemi u kostela. Pravidla na Jakubském náměstí v Brně zpřísní

Pohled na Jakubské náměstí v Brně. Přes léto je zde živo dlouho do noci, což vadí místním obyvatelům.Na Jakubském náměstí začnou od letní sezony platit přísnější pravidla. Provozovatelé rozšíří zahrádky za kostel, lidé už tak nebudou pít alkohol volně na ulici.  


V Branišovicích dostali 500 vratných kelímků. Využijí je při akcích

Ilustrační foto.Pět stovek ekologických kelímků získali od Jihomoravského kraje obyvatelé Branišovic na Brněnsku, kteří se zapojili do kampaně Kraj bez plastů.


Zapojili se do systému třídění a ušetří. Židlochovičtí zaplatí za odpad méně

Třídění odpadu. Ilustrační foto.Méně peněz za odpad zaplatí od ledna obyvatelé Židlochovic. Lidé, kteří jsou zapojení do systému třídění, dají čtyři sta korun za osobu a rok, ostatní o dvě korun navíc.


Vlci se podhrabali, utekli. Zoo je celý den zavřená, hledají další úniková místa

Vlk arktický.Čtyři vlci arktičtí utekli v úterý ráno z výběhu Beringie v zoologické zahradě v Brně. Naštěstí se daleko nedostali. Chovatelům se je podařilo odchytit ještě v areálu zahrady a vrátit je do výběhu. Zoo byla přesto celý den z preventinvích důvodů zavřená - pracovníci hledali další nebezpečná místa, kudy by se šelmy mohly dostat ven.


Přibyly lípy i ovocné stromy. Cvrčovičtí ozeleňují obec

Ilustrační foto.Deset lip přibylo u zídky učiliště. Cvrčovičtí tím pokračují v ozeleňování obce.


Silné mrazy udeřily i na Brněnsku. Zmrzla nafta i hrozny ve vinohradech

Před pětatřiceti lety zasáhla Československo vlna silných mrazů. V Brně bylo i mínus třicet stupňů Celsia.Před pětatřiceti lety zasáhla Československo vlna mrazů. Na jižní Moravě klesly teploty na minus třicet stupňů, což byla třetí nejnižší hodnota od roku 1925.


Pohořelice: Nové kabiny i pisoáry. Lidé si odskočí na nové WC

WC, ilustrační fotoVystupoval tam Zdeněk Izer, před pár lety i Jiřina Bohdalová. Návštěvníci různých kulturních představení v budově kina v Pohořelicích na Brněnsku od ledna nově využívají opravené toalety.


Trolejbusová zastávka Konečného náměstí je na původním místě. Ale bez lavičky

Ilustrační foto.Provizorní trolejbusovou zastávku v Kotlářské ulici v centru Brna vrátili na původní místo už před několika týdny. Jenže bez lavičky pro cestující.


Vánoční trhy v Brně až do ledna? Návštěvníky už nezajímají, říkají stánkaři

Na vánoční trhy v Brně dohlížejí stovky strážníků a policistů v uniformách i civilu.Zatímco v jiných městech nejrůznějšími vůněmi a chutěmi lákající adventní vesnice zmizely z náměstí často před Štědrým dnem, Brňané ještě celé čtyři dny po Novém roce mohli vyrazit ke stánkům u zářícího vánočního stromu. Brno si pro rok 2019 a začátek roku 2020 připsalo na konto nejen nejdéle trvající vánoční trhy v historií města, ale i celorepublikové prvenství. Zatímco pořadatelé hodnotí prodloužení kladně, provozovatelé stánků se shodují, že lidí výrazně po Vánocích ubylo.


Taneční sál i svatby. Dělníci pokračují v úpravách oslavanského zámku

Oslavanský zámek se dočká dalších oprav.Svatby nebo plesy si užijí lidé v západním křídle oslavanského zámku. Dělníci pokračují v úpravách interiéru. Loni renovovali dřevěné parkety a topný systém, letos prostory dovybaví.


Spory o režijky? Kraj se dohodl s Českými drahami, využije je víc zaměstnanců

Ilustrační fotoNové režijní jízdenky mohou brzy používat v regionální dopravě v Jihomoravském kraji kromě zaměstnanců Českých drah také zaměstnanci Správy železnic, ministerstva dopravy a Drážního úřadu. Krajští radní v pondělí schválili dohodu s Českými drahami.


Týden ve fotografii: Virtuální realita v zoo i nová auta krajských policistů

Jedinečný zážitek si pro Brňany přichystala zoologická zahrada. V sále v Radnické ulici se lidé bezpečně podívají do očí predátorům díky Virtuální expedici.Brno, Brněnsko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Brněnska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.


Brno bude čelit invazi robotů. V technickém muzeu

Vrcholem roku 2020 v brněnském Technickém muzeu bude výstava věnovaná robotům. Lidé na ní uvidí i robota Josefa.Mezi flašinety, divadelními kulisami nebo uprostřed invaze robotů se octnou příznivci umění. Brněnská muzea a galerie představují program na letošní rok, Brněnský deník Rovnost přináší přehled některých zajímavých událostí.


Čekání na vlak na hlavním nádraží v Brně? Vestoje. Odjezdová hala je bez laviček

V odbavovací hale hlavního nádraží v Brně si už nesednou cestující, kteří tam čekají na vlak. Musejí se spokojit s malou dočasnou čekárnou a počkat si, až pro ně České dráhy vybudují odpočinkovou zónu.Přímo v opravované hale hlavního nádraží v Brně si už cestující nesednou. Při čekání na vlak jim musí stačit malá dočasná čekárna, která nahradila trafiku.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012