Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

neděle 20.09.2020, Oleg
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

V brněnské zoo pokřtili první odchované mládě pandy červené. Jmenuje se Siddhi

Siddhi. Takové jméno dostal samec pandy červené, který se narodil letos v květnu v Zoo Brno. Ve zmíněné zahradě se jedná o první odchované mládě tohoto zvířete. Jméno mu vybrali lidé v hlasování na facebookovém a instagramovém profilu. FOTO: ARCHIV ZOO BRSiddhi. Takové jméno dostal samec pandy červené, který se narodil letos v květnu v Zoo Brno. Ve zmíněné zahradě se jedná o první odchované mládě tohoto zvířete. Jméno mu vybrali lidé v hlasování na facebookovém a instagramovém profilu.


Kilometry silnic opraví za desítky milionů. Upraví i křižovatku u Podivína

Ilustrační fotoDenně po ní projedou tisíce řidičů. Silnice mezi Starovičkami a Břeclaví souběžná s dálnicí D2 postupně dostává nový povrch.


Krajští zastupitelé určili držitele Cen kraje. Dostane ji i spisovatel Uhde

Milan Uhde.Spisovatel a dramatik Milan Uhde nebo bývalý gymnasta Alois Hudec jsou mezi třinácti osobnostmi, které letos získají Cenu Jihomoravského kraje.


Před patnácti lety získala fakulta sociálních studií vlastní budovu

Dnes v budově v Joštově ulici sídlí Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.Fakulta sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity dnes sídlí v Joštově ulici. Akademici se tam přestěhovali z prostor filozofické fakulty, nově rekonstruovanou budovu na Komenského náměstí slavnostně otevřeli přesně před patnácti lety.


Brňané se nadechnou lepšího vzduchu. Třetí kotel sníží energetickou závislost

Brněnská teplárna. Ilustrační foto.Méně oxidu uhličitého budou v budoucnu dýchat Brňané. Výroba tepla ve městě už nebude tak závislá na dodávkách zemního plynu jako dosud.


Animace: Unikátní léčba prostaty. Brněnští lékaři používají horkou páru

Nová léčba prostaty./ANIMACE/ Jen a pouze v Brně mohou muži podstoupit unikátní způsob léčby nezhoubného zbytnění prostaty. Soukromá klinika Surgal otevřela jediné centrum v České republice, kde se metoda Rezum užívá.


Další rozšiřování modrých čar v Brně. Přibudou zóny Žižkova, Chodská, Rybářská

Rezidentní parkování v Brně. Ilustrační foto.Potvrzeno. Od listopadu v dalších třech zónách v Brně začne platit rezidentní parkování. O možnosti rozšíření do těchto oblastí již Brněnský deník Rovnost informoval, tento týden dali radní novince definitivní zelenou.


Žádné návštěvy v nemocnicích a domovech seniorů, rozhodla rada kraje

Nemocnice u sv. Anny v Brně. Ilustrační foto.Představitelé Jihomoravského kraje po bezpečnostní radě oznámili, že od pondělí platí zákaz návštěv ve všech krajských nemocnicích a domovech důchodců.


Brno volí nového senátora: Malá účast? Rozhodnou desítky hlasů, myslí si expert

Senátní volby. Ilustrační foto.Občané jedenácti městských částí Brna v říjnu zvolí nového senátora.


Opět přes stovku. Za čtvrtek na jižní Moravě přibylo 105 nakažených

Ilustrační fotoDalší člověk zemřel na jihu Moravy na koronavirus. Tentokrát šlo o pacienta ve věku osmaosmdesáti let. Počet nově nakažených koronavirem v kraji za čtvrtek opět přesáhl stovku. Pozitivní testy překazily tréninky i zápasy brněnským basketbalistům, v karanténě je i ženský tým Žabiny. Masarykův onkologický ústav v reakci na rostoucí počet nakažených zakázal návštěvy.


Rekonstrukce odpočívky na D52 u Rajhradu: betonují novou metodou

Na odpočívce u Rajhradu na D52 ve směru na Mikulov dokončili stavebníci rekonstrukci kanalizace.Do konce října se nedostanou řidiči na levou odpočívku na D52 u Rajhradu na Brněnsku ve směru na Brno. Dělníci tam pokračují s úpravami stání betonáží novou metodou Whitetopping.  


Nová omezení: Hrozba rušení akcí a ztráty v milionech, stěžují si Jihomoravané

Podniky se musí připravit na omezování. ilustrační foto.Covid-19 opět zasáhl do života lidí v Jihomoravském kraji. S novým vládním nařízením se nyní musí vyrovnat řada hospod i hudebních klubů.


Lidé si na festivalu vyzkouší sítotisk. Kreativci budou mít v Brně zázemí

Brno Design Days. Ilustrační fotoVyrobit si stříbrný šperk, zkusit si sítotisk nebo 3D tisk na některém z desítek workshopů, podívat se na módní přehlídku nebo si poslechnout přednášky českých i zahraničních designérů. Z bohatého programu si letos vyberou lidé na pátém ročníku festivalu Brno Design Days. „Akce vytváří prostor pro setkání lokálních i mezinárodních jmen,“ nalákala zakladatelka festivalu Alexandra Georgescu.  


Povinné roušky ve školách: Nezdravé, dělají potíže, shodují se žáci i učitelé

Škola v době koronaviru,  ilustrační fotoJe to zbytečné. Tak na nošení roušek ve výuce reagoval středoškolák Jakub Vančura. „Ještě víc to ohrožuje zdraví studentů, podle mě by se mělo přejít na distanční výuku,“ stěžoval si student brněnského Gymnázia Matyáše Lercha.  


Brněnští archeologové odkryli starý mlýn na rudu. Podobný je jen ve Francii

Archeologové odkryli v údolí Stříbrného potoka u Havlíčkova Brodu 750 let starý mlýn na drcení stříbrné rudy.Archeologové odkryli v údolí Stříbrného potoka u Havlíčkova Brodu 750 let starý mlýn na drcení stříbrné rudy. Hovoří o nálezu celoevropského významu, stejné zařízení bylo zatím zdokumentované jen ve Francii. Havlíčkobrodský mlýn je ale v lepším stavu. "Objev se podařil díky záchrannému výzkumu, který je součástí stavby jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu," řekl vedoucí výzkumu Jakub Těsnohlídek ze společnosti Archaia Brno.


Jako na smetišti. Ráno u Janáčkova divadla: lidi štvou prázdné lahve od alkoholu

Po ráno často hyzdí okolí Janáčkova divadla v Brně odpadky a prázdné lahve od alkoholu.Na nepořádek před Janáčkovým divadlem v Brně si stěžuje stále víc místních. Po večerech se sem stahují lidé z okolních podniků a pokračují v popíjení. Ráno po nich ale u divadla zůstává nepořádek a prázdné láhve od alkoholu.


Starý Lískovec spouští rozhlas: na telefon přijdou lidem upozornění i pozvánky

Mobilní rozhlas. Ilustrační foto.O krizových situacích nebo třeba chystané besedě v městské části se obyvatelé brněnského Starého Lískovce dozvědí z aplikace mobilní rozhlas. Zástupci radnice ji ve zkušebním provozu spustili na začátku tohoto měsíce.


Parkování v Brně půjde zaplatit kartou. Nově v centru, na Veveří a u hřbitova

Platební karta. Ilustrační fotoMožnost zaplatit za parkování auta kartou budou mít nově řidiči na městských parkovištích v Brně.


Kdo nahradí senátora Papouška? Přečtěte si rozhovory s prvními čtyřmi kandidáty

Kandidáti do senátu v Brně: Anna Šabatová, Roman Kraus(oba nahoře), Karel Rais a Tomáš Tomáš (dole).Kdo obsadí senátorské křeslo uvolněné po Zdeňku Papouškovi, který se rozhodl znovu nekandidovat? Odpověď voliči poznají po říjnových senátních volbách, ve kterých se střetne jedenáctka kandidátů. Přinášíme rozhovory se čtyřmi z nich, další čtveřice bude následovat za týden.


Nové rekordní číslo nakažených. Velké ohnisko je v týmu brněnských basketbalistů

Ilustrační snímek.Nejdříve v říjnu se zpět na palubovku vrátí brněnští basketbalisté. Kvůli nákaze odložili zápasy v Děčíně, Hradci Králové a Nymburce, třináct hráčů a členů realizačního týmu mělo totiž pozitivní test na koronavirus.


Schváleno: D43 povede přes Bystrc. Ohrožuje naše zdraví, tvrdí odpůrci trasy

Nadhledová vizualizace průtahu Bystrcí od Sdružení Pelčák a partner architekti a HBH Projekt./ANKETA/ Schváleno. Nová silnice 43 povede přes brněnskou Bystrc. Jihomoravští zastupitelé ve čtvrtek odsouhlasili aktualizaci krajských zásad územního rozvoje včetně této komunikace v silniční variantě bez jihozápadní tangenty. I přes nevoli odpůrců, kteří dlouhodobě prosazují variantu Boskovickou brázdou mimo hustě osídlenou oblast.


Sbírka na čtvrt milionu pro prezidenta Zemana. Odsouzený Bartík žádá o peníze

Svatopluk BartíkMusí se písemně omluvit a zaplatit čtvrt milionu jako odškodnění. Tak před pár dny rozhodl brněnský městský soud v kauze, kdy bývalý radní Brna-středu Svatopluk Bartík před třemi lety napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Bartík nyní na zaplacení soudem určené částky vyhlásil veřejnou sbírku.


V Brně představili nový rychlotest. Koronavirus odhalí za dvanáct minut

Ilustrační foto.Zdraví brněnských důchodců pomůžou ochránit nové rychlotesty na Covid-19. Oznámili to radní města. Na jižní Moravě začala Česká pošta s doručováním ochranných pomůcek.


Zvířata nejsou klauni, ponižujete je. V Komárově protestovali proti cirkusům

V Komárově lidé protestovali proti zvířatům v cirkusech.V jednadvacátém století zvířata podle něj do cirkusu nepatří. Proto se Filip Hanák vydala na protest proti zvířatům v cirkusech, který se konal v brněnském Komárově ve středu odpoledne. „Myslím, že není nutné zvířata takto ponižovat," dodal Hanák.  


Konec výbuchům a světelným show. Brno chce zakázat neřízené pouliční ohňostroje

Ilustrační foto.V Brně se projednává návrh regulace používání zábavní pyrotechniky. Bez omezení má být jen na Silvestra a Nový rok.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012