Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 23.06.2017, Zdeňka
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Policie při svezení Kruliše nepochybila. Dostane nový supersport

Hybridní supersport BMW i8 využívali jihomoravští policisté jen krátkou dobu. Auto nabouralo do stromu.Brno – Spolujízda policisty a zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše v půjčeném supersportu za čtyři miliony nebyla podle závěrů inspekce trestný čin. Policisté tak mohou dostat nový hybrid. Okolnosti jízdy vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli spekulacím o tom, že vůz řídil právě Kruliš. Vyšetřování části spisů skončilo v pátek.


Příznivci Dělnické strany budou v Brně protestovat proti politice magistrátu

Dělnická strana - ilustrační foto.Brno – Asi stovka příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti bude podle organizátorů v sobotu odpoledne protestovat v Brně na Moravském náměstí. Podle organizátora Erika Lamprechta půjde o menší demonstraci. „Chceme dát najevo nesouhlas s kroky magistrátu," řekl tajemník strany.


VIDEO: Při ukázkách policejních zákroků zazněl štěkot psů i výstřely z pistole

Při ukázkách policejních zákroků zazněl štěkot psů i výstřely z pistole.Brno /FOTOGALERIE/ - Svou výzbroj a schopnosti představili v pátek na náměstí Svobody policisté. Návštěvníci se podívali na ukázky nejrůznějších zákroků i na vybavení, se kterým strážci zákona pracují.


OBRAZEM: Vincent nebo Picasso? Lidé vyberou jméno malé lamy

Malému lamímu samci s modrýma očima, který se narodil začátkem června v brněnském Lamacentru Hády, mohou nyní vybrat jméno lidé na webu centra.Brno - Zatím je bezejmenný, to se ale brzy změní. Malému lamímu samci s modrýma očima, který se narodil začátkem června v brněnském Lamacentru Hády, mohou nyní vybrat jméno lidé na webu centra. Možnosti jsou Vincent, Picasso, Orion, Bruno, Leonardo nebo Drak.


Lázně u Pasohlávek? Hrozí úplný krach projektu

Vizualizace připravované lázeňské zóny v Pasohlávkách na Brněnsku.Pasohlávky - Plány na výstavbu lázní za dvě miliardy korun u Pasohlávek na Brněnsku dostávají vážné trhliny. „Vyjednávání s čínským investorem o stavbě se nevyvíjí tak, jak jsme původně předpokládali. Jednání se zadrhla už na začátku roku. Další nás čeká na začátku příštího týdne," shrnul situaci kolem stavby předseda představenstva Thermalu Pasohlávky Jiří Škrla. Právě tato firma, ve které vlastní část Jihomoravský kraj a část obec Pasohlávky, připravuje pozemky pro výstavbu lázní a doléčovacího centra.


Opravy psychiatrie v bohunické nemocnici: cena půl miliardy, vznikne i park

Vizualizace k rekonstrukci psychiatrie Fakultní nemocnice Brno v budově G.Brno – Kvalitnější prostředí nám umožní léčit psychiatrické pacienty úspěšněji, zní z Fakultní nemocnice Brno. Kvůli špatnému technickému stavu plánuje její vedení kompletně opravit psychiatrickou kliniku v budově G. Práce mohou začít už v následujícím roce. Trvat mají zhruba dva a půl roku.


OBRAZEM: Legendy českého odboje vzpomínaly na válečná léta. Ve Scale

Držitelé Řádu Bílého lva se sešli v brněnské Scale. Veteráni vzpomínali na léta v odboji.Brno – Dva významní váleční veteráni se ve čtvrtek večer sešli v brněnském kině Scala. „Alois Dubec a Josef Švarc vzpomínali hlavně na chvíle, kdy v odboji bránili zemi," popsal za organizátory akce Jan Císař.


V Brně padaly pětatřicítky. Teplotní rekord ale odolal

Ilustrační foto.Brno – Nejteplejší den v České republice v letošním roce pocítili ve čtvrtek i Brňané. Podle meteorologů se ve městě nejvýše teploty vyšplhaly v Kroftově ulici v Žabovřeskách, kde naměřili téměř pětatřicet stupňů Celsia.


Jihomoravská rozvojová ještě žije. Zájem o podíl Letiště Brno má kraj

Ilustrační foto.Jižní Morava – Místo návrhu na zrušení nakonec odkup. Jak už Brněnský deník Rovnost dříve informoval, představitelé kraje chtěli zrušit Jihomoravskou rozvojovou společnost. Ve firmě, která měla rozvíjet letecké spojení Brna se světem, drží poloviční podíl. Druhý má Letiště Brno. Nyní se rýsuje možnost, že kraj tento podíl získá.


Woody Allen, bratři Coenové. Letní kino nabídne přes šedesát filmů, začne Kouřem

Ilustrační foto.Brno - Koncert tria Swio zahájí v pátek 23. června třetí ročník letního kina na nádvoří radnice Brna-středu. Hudebníci rozezní struny v osm hodin večer.


Na festivalu Radosti a života návštěvníci poznají ženské tělo a jeho energie

Pasohlávecký kemp Merkur. Ilustrační foto.Pasohlávky – Možnost spontánního tvoření, zdravého žití, hudby a tance nabídne tento víkend festival Radosti a života v pasohláveckém kempu Merkur. Program začne v pátek v pět hodin odpoledne slovanským obřadem se Zdeňkem Ordeltem.


Mohou zachránit život. Nová SOS tlačítka přivolají pomoc díky GPS navigaci

SOS tlačítko. Ilustrační foto.Brno /FOTO/ – Malé tlačítko může zachraňovat životy. Tísňové volání pomocí nových SOS tlačítek, o kterém už dřív informoval Brněnský deník Rovnost, se mezi Brňany rozšíří od prvního července. Představilo ho město Brno ve spolupráci s organizací Centrum sociálních služeb a městskou policií.


SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na slepou degustaci českých ležáků v Brně

Pivárium Zelená kočka v brněnské Dvořákově ulici. Ilustrační foto.Brno /SOUTĚŽ/ - Soutěžte s Deníkem Rovnost a Piváriem Zelená kočka o vstupenky na výjimečnou slepou degustaci českých ležáků v pivním baru na brněnské Dvořákově ulici.


Hluk při demonstracích? Odpovědnost ponesou místo radnice organizátoři

Květnová demonstrace Proč? Proto! na náměstí Svobody v Brně, kde se lidé sešli, aby protestovali proti chování nyní už bývalého ministra financí Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.Brno – Vykřičet své názory z plných plic mohou lidé na shromážděních na brněnském náměstí Svobody. Minulý týden totiž Krajský soud v Brně rozhodl, že radnice Brna-středu nemůže organizátorům demonstrací nařizovat, jak moc mohou být hluční. „Nemůžeme do shromáždění svolavatelům nijak zasahovat ani omezovat," potvrdil redakci Brněnského deníku Rovnost tajemník radnice Petr Štika.


OBRAZEM: Z lepenky vyrábí i rakve. Student zvítězil s návrhem přehrady

Výtvory z vlnité lepenky v brněnském Pavilonu Anthropos. Ocenění za nejlepší stavbu získal Jan Pytlík ze střední průmyslové školy stavební v Ostravě. Vyhrál s dílem Stezka nad vodou.Brno – Co dokáží šikovné ruce vyrobit z vlnité lepenky, o tom se mohli ve středu přesvědčit lidé v brněnském Pavilonu Anthropos. Studenti třiceti škol z celé České republiky tam představili svá soutěžní díla, která vytvořili na téma originální turistická atrakce jako zviditelnění Česka v zahraničí.


Nájemníci bojují o koupi Wittalovy vily v Pisárkách. Obávají se vystěhování

Wittalovu vilu v Brně postavil v roce 1932 architekt Heinrich Blum. Od roku 1958 je dům památkově chráněný.Brno /FOTOGALERIE/ – Zástupci magistrátu chtějí prodat chráněnou vilu v Hroznové ulici. Zájem o ni mají lidé, kteří v ní dosud žijí v nájmu. Město ale prodej odkládá.


Staré hodiny šly dolů, nahradí je moderní. Na deseti sloupech v Brně

Odstranění starých a nefunkční otočných hodin v brněnské Benešově ulici. Nahradí je nové.Brno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Nových otočných hodin v ulicích se dočkají Brňané. Na čtrnácti místech zaměstnanci Technických sítí Brno sundali ve středu dopoledne staré a nefunkční ukazatele času. Nahradí je modernější, technici je začnou instalovat příští týden v úterý. „Budou pouze jednoho typu. Jsou univerzální," řekl brněnský radní Marek Janíček.


Pětkrát víc vozidel, kolony až po horizont. Auta z objížďky ucpávají obce

Ilustrační foto.Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Jako kdybychom žili v úplně jiné vesnici. Tak mluví v posledních dnech obyvatelé Křenovic. Obcí projíždí jeden kamion za druhým a přibylo i osobních aut. Přestože oficiální objížďka kvůli zavřenému nájezdu na dálnici u Holubic směrem na Brno vede po dálnici D1 a silnici II/430, spousta řidičů odbočí ve Slavkově u Brna na tuto vesnici a míří do Brna přes Tuřany nebo Sokolnice.


Nová pravidla pro obecní byty prošla. Opozice kritizuje minimální cenu pronájmu

Brno-Vinohrady. Ilustrační foto.Brno – Zcela překopat pravidla pronájmu obecních bytů se rozhodl náměstek primátora pro bytovou politiku Petr Hladík. V úterý jeho plány schválili brněnští zastupitelé. Opozici navzdory.


Návrhy Hrabalova parku: lavičky ve tvaru koček, židle pod ovocnými stromy

Návrhy studentů architektury a výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně na podobu plánovaného parku Bohumila Hrabala v Židenicích.Brno /VIZUALIZACE, ANKETA/ – Stezka nad vysokou trávou, stůl s jednou nohou kratší i židle rozeseté pod korunami ovocných stromů – tak by podle studentů architektury a výtvarného umění mohl vypadat park v brněnských Židenicích. Připomene tamního rodáka a spisovatele Bohumila Hrabala.


Vánoce v Brně: nová výzdoba a výrazné rozšíření trhů na Dominikánském náměstí

Vánoční trhy na Dominikánském náměstí v Brně. Ilustrační foto.Brno – Do Vánoc ještě daleko, ale brněnští zastupitelé už řeší, čím vyzdobí v zimě město. V úterý schválili pořízení nové výzdoby za tři miliony korun a další milion na zařízení trhů na celém Dominikánském náměstí.


Přes 34 stupňů. Na jihu Moravy padaly teplotní rekordy, někde i po deseti letech

Ilustrační foto.Jižní Morava – Teplotní rekordy naměřili v úterý meteorologové na šesti místech v Jihomoravském kraji. Maximální teploty sahaly v kraji až ke čtyřiatřiceti stupňům celsia.


Nová tržnice: lidé si zkrátí cestu pasáží, s nákupy si počkají do července

Lidé si nakoupili v nové pasáži na brněnském Zelném trhu. Otevření tržnice v budově se však zpozdilo.Brno /FOTOGALERIE/ – Po několika měsících čekání si Brňané poprvé zblízka prohlédli část opravené kryté tržnice na Zelném trhu. V úterý zástupci městské části Brno-střed slavnostně otevřeli pasáž mezi Zelným trhem a Radničním náměstím. Po dva dny se v průchodu a okolí koná festival autorské módy MINT.


OBRAZEM: Českou ulici v Brně zastínily deštníky. V barvách Itálie

Deštníky v barvách Itálie visí nad hlavami lidí procházejících brněnskou Českou ulicí.Brno - Ve stínu deštníků se v horkém létě schovají před ostrým sluncem Brňané. Přibližně dvě stě padesát jich od úterý zdobí Českou ulici. Nad hlavami procházejících davů budou viset do čtvrtého října.


Kauza Uber: zákaz v Brně platí dál, soud zrušil jiné předběžné opatření

Uber. Ilustrační foto.Olomouc, Brno - Zákaz poskytování levné spolujízdy v brněnské kauze Uber zrušil Vrchní soud v Olomouci. Nejednalo se však o zrušení předběžného opatření pro celou společnost Uber, jak uváděly první zprávy České televize, ale jen o opatření pro brněnského řidiče Jakuba Dümlera, který jezdil pod záštitou společnosti. Soud má nyní třicet dnů na doručení rozhodnutí účastníkům řízení, teprve poté zveřejní odůvodnění.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012