Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 22.09.2018, Darina
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Bez zkušeností řidiči bourají. Získat se je bojí

Ilustrační foto.Jižní Morava - Svoboda, ale i strach. Čerstvé řidičské oprávnění a první jízda v mladých řidičích vzbuzují rozdílné pocity. I přesto, že nehod způsobených právě jimi ubylo, stále patří mezi nejrizikovější skupinu. Podle Besipu letos do konce srpna zemřelo na následky nehod způsobených mladými řidiči v tuzemsku sedmačtyřicet lidí. Na jižní Moravě čtyři.  


Novinky brněnských divadel: Hry Bystrouška i Klíště

Po rekonstrukci se znovu otevře Janáčkovo divadlo.Brno - Pohnuté osudy mima Jeana Deburaua nebo spisovatele Rudolfa Těsnohlídka, kolotoč intrik a her s city mezi markýzou de Merteuil a vikomtem de Valmontem či nová verze pašijového příběhu o Marii. To vše nabídnou programy brněnských divadel v příští sezoně. Po rekonstrukci se také znovuotevře Janáčkovo divadlo.


Soukromý investor plánuje v Židenicích nový bazén. Radní projekt podporují

Ilustrační foto.Brno – Koupání ve vodním světě v brněnských Židenicích na pomezí s Vinohrady. O krok blíž nové atrakci jsou po úterku Brňané i návštěvníci města. Radní schválili memorandum s firmami, které stavbu akvaparku plánují.


Nová zoo do Brna přenese severní pól, lanovku i nový vstup

Nová zoo do Brna přenese severní pólBrno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Zažít drsné prostředí Himálaje, ochladit se v ještě krutějším prostředí Arktidy a pozdravit lední medvědy nebo se přenést pod vodní hladinu a pozorovat rozmanité druhy ryb a žraloky. To nejsou scény z cestopisného dokumentu, ale chystaná budoucnost brněnské zoo.


Větší jistota tepla za 61 milionů: teplárny zapnuly novou "rychlovarnou konvici"

Nový elektrodový kotel využívá k produkci tepla elektřinu.Brno - Pracovníci Tepláren Brno v pátek představili nový elektrodový kotel. Ten využívá k produkci tepla elektřinu. „Kotel funguje podobně jako rychlovarná konvice, která po zapnutí přeměňuje elektrickou energii na tepelnou,“ vysvětlil předseda představenstva Petr Hladík.


Vydala se vykoupat? V řece Svitavě plavala čtyřiceticentimetrová želva nádherná

V řece Svitavě plavala čtyřiceticentimetrová želva nádherná.Brno – Nečekaný živočich plaval v pátek dopoledne v brněnské řece Svitavě. Do Tkalcovské ulice kvůli tomu přivolal strážníky čtyřiasedmdesátiletý muž, který želvu ve vodě objevil. „Operačnímu středisku oznámil, že vidí ve vodě nedaleko splavu čtyřicet centimetrů dlouhou želvu,“ sdělila mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.


Téma voleb? Odtržení Lesné, lákají. Vznik nové části je složitý, město je proti

Brněnské sídliště Lesná. Ilustrační foto.Brno - Před komunálními volbami brněnská strana láká na odtržení od městské části Brno-sever. Chce samostatnou Lesnou. 


Truck Show ukáže několikatunové kolosy. Lidé si zkusí řídit tahač nebo formuli 1

Trucky. Ilustrační foto.Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Mnohatunové kolosy na tři dny přilákají do Brna motoristické příznivce. Kromě ukázky desítek trucků vystoupí také hudební kapely. Deník Rovnost vám přináší také další desítky zajímavých tipů na víkend z celé jižní Moravy.


Parkoviště u Ústředního hřbitova: plné aut už i mimo období dušiček

Zaplněné parkoviště systému P+R u brněnského Ústředního hřbitova.Brno - Na dušičky se k Ústřednímu hřbitovu v Brně sjíždí tisíce lidí. Každoročně jim návštěvu komplikuje nedostatek parkovacích míst v blízkosti některého ze vchodů. Stejnou situaci však letos zažívají někteří návštěvníci hřbitova už od zavedení nového systému parkování ve městě. Velké parkoviště pod hřbitovem je totiž stále plné.


Meteorologové: Letní teploty se loučí, v sobotu se výrazně ochladí

Ilustrační fotoJižní Morava /ANKETA/ - O víkendu už lidé k vodě nejspíš nevyrazí. Letní teploty totiž vystřídá až o dvanáct stupňů chladnější počasí. Ještě v pátek má být obloha podle předpovědi meteorologů polojasná až jasná s teplotami do devětadvaceti stupňů. V sobotu se však počasí zhorší.


Zájem o kurzy první pomoci roste. Vysvětlí rozdíl v oživování dospělých a dětí

Ukázka resuscitace. Ilustrační foto.Brno - Čistí okapy nebo češou ovoce, následuje pád. Za důchodci kvůli zahrádkaření stále jezdí záchranáři. Jak častým úrazům předcházet, zájemci brzy zjistí na odborných seminářích po celém Brně.


Do voleb? V 18 i 86 letech. Rozdíl věkového průměru stran je skoro třicet let

Ilustrační foto, hlasovací lístek.Brno - Politika pro ni byla odjakživa koníček. Proto když letos dostala možnost být na kandidátce pro podzimní komunální volby, neváhala. Devatenáctiletá Alžběta Brothánková je letos jedna z nejmladších kandidátek do brněnského zastupitelstva. O zastupitelské křeslo usiluje za hnutí Žít Brno. Na druhém konci věkové škály stojí například čtyřiaosmdesátiletý Jiří Knauer, který kandiduje za uskupení Maffie.cz.


Z Třince do Brna. Pěšky. 250 kilometrů dlouhým výšlapem podpoří dětský hospic

Marek Daniel svou poutí vzdá hold Kometě a pomůže dětskému hospicu.Brno /ANKETA/ - Přejít hřebeny Beskyd, vzdát poctu brněnské Kometě a sehnat peníze na dětský hospic. Cestou z Třince do Brna ujde Marek Daniel 250 kilometrů. Chce tak motivovat lidi, aby podpořili první český dětský hospic, Dům pro Julii.


Rychlejší cesta po D1. Do konce září silničáři otevřou tři opravované úseky

Ilustrační foto.Jižní Morava, Vysočina - O něco lépe se pojede řidičům mezi Brnem a Prahou. Do konce září na této trase silničáři otevřou tři úseky dálnice D1. Problémovým úsekem ovšem stále zůstává část mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde zhotovitelská firma nabrala velké zpoždění.


Lanovka do kampusu? Stále ve hře. Stanice má vzniknout u nové smyčky v Pisárkách

Pisárky s bohunickým kampusem má propojit lanovka.Brno /FOTOGALERIE/ - Ve středu začala modernizace tramvajové vozovny v brněnských Pisárkách. Do pár let může v areálu stát také konečná lanovky do kampusu.


Po dvou letech hotovo. Na filozofické fakultě otevřeli poslední opravené budovy

Po šesti letech skončily opravy filozofické fakultyBrno /FOTOGALERIE/ - Slavnostním přestřižením pásky ukončili ve středu představitelé brněnské Masarykovy univerzity dva roky trvající rekonstrukci budov C a D filozofické fakulty.


Studenti vytvořili most, který unesl stosedmdesátkrát víc, než sám váží

Žáci střední školy v Kudelově ulici soutěžili ve stavbě mostů ze špejlí.Brno /FOTOGALERIE/ - Téměř padesát studentských týmů se tento týden pokusilo postavit nejpevnější most ze špejlí. V pravidelné soutěži žáci třetích a čtvrtých ročníků Střední průmyslové školy stavební v Kudelově ulici věnovali dvě dopoledne konstrukcím mostů. K dispozici dostali pouze dva balíčky špejlí, provázek a lepidlo.


Stojan na kola před pivovarem? Provokace, hodnotí krok města Brňané

Nové stojany na kola před Letmem a na Mendlově náměstíBrno - Nesmysl. Trapná snaha propagovat kola ve městě, kde doprava nefunguje a je rozkopaná každá druhá ulice. Tak reagují lidé na dva nové cyklostojany ve tvaru aut ve městě, které se tento týden objevily před obchodním centrem Letmo a na Mendlově náměstí. Kritizují, že stojany zabírají stání pro auta i umístnění jednoho z nich u pivovaru.


Lední medvědice Noria zvládla cestu do Německa, potkala budoucího partnera

Noria se rozkoukává v Zoo RostockBrno /FOTOGALERIE/ – Seznámení s novým výběhem v německém Rostocku i svým budoucím partnerem má lední medvědice Noria za sebou. Jejich první setkání i cestu, kterou musela Noria do Německa absolvovat, popsala brněnská zoologická zahrada ve středu.


Letní kino Brna-střed letos navštívilo o dva tisíce lidí více

Letní kino Brno-střed.Brno - Rekordní počet návštěvníků letos navštívil letní kino na nádvoří radnice Brna-středu v Dominikánské ulici. Na jednašedesát placených promítání se podívalo 5971 diváků. „Několik filmů sledovalo téměř dvě stě lidí, což je maximální kapacita nádvoří radnice. Pro srovnání, loni navštívilo letní kino něco přes 4000 diváků,“ popsala mluvčí městské části Kateřina Dobešová.


S nedostatkem lékařů má pomoci nábor studentů i stipendia

Ilustrační foto.Jižní Morava – O nejvíce lékařů ze všech krajů loni přišli pacienti na jižní Moravě. Provoz ukončilo pětatřicet ordinací praktiků a čtrnáct pracovišť pediatrů. Kolaps ve zdravotnictví chce nyní odvrátit vedení Masarykovy univerzity v Brně náborem studentů i novým stipendijním programem.


Autobusáky pro Brno láká klip natočený v Praze. Jsou v něm nesmysly

Ilustrační foto.Brno – Řídí město a na jeho cestě ho nemůže nic zastavit, snad jedině zastávky a semafory. Ženy ho milují a muži na něj tiše žárlí. Tak lákají náboráři brněnského dopravního podniku budoucí řidiče v novém videoklipu. Atraktivnímu spotu se známým hercem Tomášem Matonohou však něco chybí - Brno.


Z Nového Lískovce do centra pojede od příštího roku autobusový expres

Ilustrační foto.Brno – Kratší cesta z Kamenného vrchu až na Mendlovo náměstí čeká od příštího roku obyvatele brněnského Nového Lískovce. Novou expresní autobusovou linku, která městskou část s centrem spojí rychleji, schválili v úterý brněnští radní.


Na Dominikánském náměstí bude kašna a vzrostlé platany

Vizualizace nové podoby Dominikánského náměstí.Brno – Kašna a v okolí sedm vzrostlých platanů. Tak bude vypadat Dominikánské náměstí v centru Brna. Radní v úterý rozhodli o dotvoření jeho nové podoby.


V Dolních Loučkách chystají knihu o historii obce. Shání chybějící záznamy

Ilustrační foto.Dolní Loučky - Do knihy o historii obce se možná brzy začtou lidé z Dolních Louček na Brněnsku. Práce na ní jsou v plném proudu. Nyní ale autor knihy Tomáš Šimek narazil na nedostatek podkladů. „Od roku 1848 do roku 1931 nemáme žádné písemné prameny o obci. Kronikář se v záznamech věnoval škole, kostelu, cenám zboží, ale o dění v obci téměř žádné zmínky,“ nastínil problém Šimek.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012