Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 28.11.2020, René
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

Parkují legálně, nebo ne? Kvůli autům se v Židenicích kupí odpad

Dopravní kužely mají dočasně zajistit, že přístup ke kontejnerům zůstane volný.Hromady odpadu vadí místním u kontejnerů na ulici Krásného v Židenicích. Příčinou jsou auta odstavená blízko kontejnerového stání, která překáží popelářům.


Vánoční stromky? Na každého se dostane. Ceny v Brně jsou stejné jako loni

Plantáž vánočních stromků ve Vratimově. Ilustrační foto.Pilky nabroušené, baličky v pozoru a síťoviny dostatek. Městy a obcemi na jižní Moravě se začíná nést vůně jehličí. V kraji totiž startují prodeje vánočních stromků. Obchodníci je zahajují zpravidla s první adventní nedělí, která letos připadá na zítřek 29. listopadu.


Velké ohlédnutí: Brno bez MotoGP? Naposledy jezdci nedorazili v roce 1992

Finálový závod MotoGP Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně 4. srpna 2019. Na snímku Marc Marquez (SPA).Příští rok brněnský Masararykův okruh závod MotoGP hostit nebude, pokud nepomůže stát. Rovnost přináší výběr jeho významných milníků.  


Hroby ozdobí rostoucí květiny. Na Ústředním hřbitově přibudou i ptačích budky

Nová ptačí krmítka pro brněnské hřbitovy.Místo divoce rostoucí zeleně a odpadků zaplní některá volná hrobová místa na brněnském Ústředním hřbitově kvetoucí rostliny. Zcela novou podobu získají už na jaře. Pracovníci Správy hřbitovů na nich po odstranění náletů nedávno zaseli květinovou směs.


Brno se už zase vánočně třpytí. Podívejte se na rozzářené centrum města

Vánočně ozdobený Zelný trh.Vánoce v Brně začaly. Pohledem na rozzářené vánoční stromy se opět po roce od pátku pokochají Brňané. Aby se u stromků v době pandemie neshromažďovaly davy lidí, jedle na náměstí Svobody i smrk na Zelném trhu se rozsvítily už ráno.


Pisáreckým tunelem lidé projedou dříve. Opravy skončí už v pátek

Pisárecký tunel a jeho opravy.Už v pátek večer řidiči opět projedou tubusem A brněnského Pisáreckého tunelu ve směru na Prahu. Dělníci totiž opravy povrchu silnice dokončili dříve a místo v poslední listopadový den tubusem řidiči projedou už v pátek pozdě odpoledne.  


Boj s hlukem na Plotní: třímetrové i betonové stěny. Ghetto, kritizují lidé

Dělníci staví kolem nové tramvajové tratě na Plotní vysoké a betonové protihlukové stěny.Dělníci v Plotní ulici vedle autobusového nádraží Zvonařka budují vysoké protihlukové stěny. Ty se staly terčem kritiky Brňanů na sociální síti Facebook. „Z Dornychu se stala dálnice do centra města a z Plotní? Nevím, jak to nazvat. Ghetto?“ zhodnotil stavební úpravy Otakar Straka na facebookové stránce spolku Brno na kole, který na stavbu stěn upozornil.


Unikátní káznice v Brně se bortí. Krovy a stropy rozežírá hmyz a ničí houby

Bývalá brněnská káznice mezi ulicemi Bratislavská, Soudní a Cejl. Ilustrační foto.I zřícení stropu hrozí nyní v jižním křídle bývalé káznice na brněnském Cejlu. Objekt, kde v minulém století trpěli političtí vězni, ničí v jedné části dřevokazný hmyz a houby. Brněnský magistrát proto nyní zaplatí sondy, které určí další postup.


Mincmistrovský sklep je otevřený deset let. Lidé v něm najdou novou expozici

Verbování šermířů v Mincmistrovském sklepě.Přesně deset let ve čtvrtek uplynulo od otevření jedné z oblíbených atrakcí brněnského podzemí, Mincmistrovského sklepa. Aktuálně je sice kvůli koronavirové pandemií zavřený, do roka v něm ale lidé najdou novou expozici.


Vánoce v Brně začínají: stánky možná brzy otevřou, a jak to bude se svařákem?

Vánoční šalina./PŘEHLEDNĚ/ Vánoční trhy, jaké Brno ještě nezažilo, začínají už v pátek. Lidé se ale zatím dočkají jen rozsvícení vánočních stromů a vyjetí vánočních šalin. Stánky otevřou, až se rozvolní protiepidemická opatření. Možná ale už příští týden. Deník Rovnost přináší přehled, co lidi o adventu v centru Brna zažijí.


Soutěž na vodní prvek na Dominikánském náměstí? Kolosální ostuda, říká Hollan

Vítězný návrh architektonické soutěže na vodní prvky na Dominikánském náměstí. Vizualizace vodního prvku uprostřed náměstí.Uvažovali tam umístit sochu císaře Josefa II. Podle vítězného návrhu z architektonické soutěže měla uprostřed Dominikánského náměstí v centru Brna vzniknout takzvaná rybářská káď ve tvaru kruhu, jejíž stěny vytvoří hejno ryb plovoucí dokola. Po jarním kontroverzním nevyužití projektu, které kritizovali i odborníci z České komory architektů, chystají nyní zástupci města novou soutěž. Městští radní na posledním jednání zřídili její porotu.


Mladé rodiny vybrali losem. Podívejte, jak vypadají startovací byty v Brně

Startovací byt ve Vojtově ulici v Brně.Téměř polovina všech startovacích bytů pro mladé rodiny v Brně dostala ve čtvrtek nové nájemníky. Usilovalo o ně 274 rodin, vybrané uchazeče určilo losování na brněnském magistrátu.


Úmyslné posunutí značení na Žabovřeské? Po nebezpečných odbočeních přibylo nehod

Výjezd z ulice Žabovřeská do ulice Bráfova.Posunuté značení zneužívají řidiči v opravované Žabovřeské ulici. Odbočkou do Bráfovy ulice si krátí cestu a ohrožují ostatní auta. Podle údajů policie se kvůli manévrům neopatrných řidičů v těchto místech stalo již několik nehod.


Obří betlém. V Brně mohou lidé obdivovat více než sto figur v životní velikosti

Dřevěný betlém na brněnském Dominikánském náměstí.Marie, Josef, Ježíšek a další desítky postav a zvířat v životní velikosti tvoří dřevěný betlém který v adventním období bude dominantou brněnského Dominikánského náměstí. Některé z celkem sto patnácti figur, které vyrobil řezbář Jiří Halouzek, budou sloužit také jako dětský fotopoint.


"Dobrý den, mluvíte s robotem." Telefonáty s umělou inteligencí ladí v Brně

Brněnský učitel robotů Erik Citterberg z Born Digital./POSLECHNĚTE SI ROZHOVORY S ROBOTEM/ Pobývá mezi námi. Řada z nás s ní nejednou řešila své problémy. Umělá inteligence už nepatří do vědecko-fantastických filmů, ale je každodenní realitou. Blokuje ztracené či ukradené debetní karty, pátrá po zapomenutých pin kódech. A původ má na jižní Moravě. Brněnsko-pražská společnost Born Digital tyto digitální entity vytváří. Pro banky, operátory i hasiče.


Hezké gesto. Zdravotníci adoptovali lišku. Chtějí pomoci zavřené zoo v Brně

Zdravotníci z Masarykova onkologického ústavu adoptovali lišku polární z brněnské zoo.Krásné předvánoční gesto udělali radiologičtí asistenti z Masarykova onkologického ústavu.


Nejvýznamnější výzkum rodin: za 500 korun odhalí soukromí i Brňané

Ilustrační fotoVybrané rodiny v Brně se zúčastní výzkumného projektu Současná česká rodina. Brňany osloví výzkumníci z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity, kteří mají na starosti sběr dat.


V Brně chtějí poskládat dalšího Draka. Místo po kolejích bude jezdit po silnici

Brněnská šalina Drak. Přibýt může brzy i trolejbus.Místo Draka na kolejích Drak napojený na trolejové vedení. I tak může v budoucnu skončit úsilí brněnského dopravního podniku. Jeho představitelé chtějí začít vyrábět z dílů kromě tramvají nově i trolejbusy.


130 tisíc týdně bez využití: v záložní nemocnici na výstavišti v Brně ani netopí

9.11.2020 - otevření provizorní nemocnice na brněnském výstavišti v pavilonu G2Lékaři se v ní v těchto dnech měli starat o množství pacientů nakažených koronavirem. Postavili tam pro ně 302 lůžek, které doplnili veškerým nutným vybavením a materiálem. Krizové scénáře se však prozatím nepotvrdily. Záložní nemocnice na brněnském výstavišti tak ani po víc než dvou týdnech od slavnostního otevření dosud nepřijala jediného pacienta s covidem vyžadujícího hospitalizaci bez potřeby napojení na plicní ventilaci či umístění na jednotku intenzivní péče.


Brňané se dotknou Marsu. Hvězdárna chystá další nafukovací model

Mars, ilustrační fotoDovolené na Marsu jsou sice zatím hudbou budoucnosti, zmenšeniny takzvané červené planety se ale lidé v Brně dotknou už v létě. Odborníci z brněnské hvězdárny totiž nyní pracují na přípravě obřího nafukovacího modelu Marsu.


Cenu města Brna si rozdělí na začátku příštího roku. Šanci má i lezec Ondra

Lezec Adam Ondra.Úspěšný lezec Adam Ondra, zesnulá vítězka tenisového Wimbledonu Jana Novotná nebo architekt navrhující podobu nového brněnského hlavního nádraží Petr Pelčák. I tyto osobnosti mohou za začátku příštího roku obdržet Ceny města Brna. Ve středu je na ocenění nominovali městští radní, jejich výběr musí v prosinci potvrdit zastupitelé.


Nová výstavba v Bohunicích u Ústředního hřbitova: šest budov a téměř 400 bytů

U křižovatky Jihlavské a Dlouhé ulice v Brněnských Bohunicích má vzniknout polyfunkční komplex se stovkami bytů.Na místě dnešního parkoviště a nevyužité plochy zeleně v brněnských Bohunicích má vzniknout nový komplex s téměř čtyřmi stovkami bytů. Podle plánu investora ho v blízkosti křížení Jihlavské a Dlouhé ulice vytvoří šestice budov, které kromě bydlení nabídnou kanceláře, služby či obchody. V podzemí zaparkuje 499 aut, na povrchu dalších deset.


Chtěla pomoct ženě vstát, na zemi skončily obě. Ledovka bude i ve čtvrtek

Ledovka. Ilustrační fotoTvrdé přistání na namrzlých chodnících ve středu ráno a dopoledne zažily desítky Jihomoravanů. Lidi v kraji totiž poprvé potrápila ledovka, nejvíce problémů vzniklo na Vyškovsku, Blanensku a Brněnsku. Na klouzajících ulicích vznikaly i takové kurizózní situace, jako třeba případ, kdy žena spěchala pomoct jiné ženě na zemi, a uklouzla při tom také. Meteorologové varují, že náledí bude v části kraje i ve čtvrtek.


Cykloobousměrka zpět do Opletalovy: hrozba soudem zabrala, policie je dál proti

Cykloobousměrka v opravované Opletalově ulici v centru Brna, kterou zástupci města chtěli zrušit.Kvůli několika stovkám metrů zrušených cykloobousměrek se letos na jaře ocitli u soudu. Spolek Brno na kole spolu s dalšími Brňany totiž na město po jejich odstranění v ulicích Radnická, Rumiště a Mendlovo náměstí podal soudní žaloby a vyhrál je. Podobný scénář se zřejmě nezopakuje u Opletalovy ulice v centru města, ze které měla po její rekonstrukci stezka v protisměru také zmizet.


Novinky na kolejích v Brně: mazačka už vyjela, vánoční šalinu to čeká v pátek

Vánoční tramvaj je připravená vyjet tento pátek do ulic Brna./FOTO/ Prudké změny počasí a pokles teplot jsou nepříjemné nejen pro lidi, dokáží zkomplikovat i provoz městské hromadné dopravy. Dopravní podnik města Brna už začal s přípravou na zimu, aby se Brňané nemuseli bát, že nedojedou včas do práce nebo za rodinou.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012