Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 20.09.2019, Oleg
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Podzemní dráha má pro Brno význam, tvrdí odborník na MHD Kocman

Odborník na městskou hromadnou dopravu Tomáš Kocman z Technického muzea Brno.Brno – Městská hromadná doprava baví Tomáše Kocmana odmalička. V brněnském Technickém muzeu se historií tramvají, trolejbusů i autobusů zabývá už sedmadvacet let. „Lidé mají o historickou techniku velký zájem. Děti berou jako atrakci, že se můžou svézt Carolinkou, koňkou nebo i starým trolejbusem,“ říká.


OBRAZEM: Opravené Janáčkovo divadlo před vandaly možná ochrání mříž

Skončila třetí etapa rekonstrukce Janáčkova divadla. Lidé v něm uvidí nové zákaznické centrum, divadelníci využívají zrekonstruované zázemí i nové sauny.Jedna budova, dva roky oprav, pět set nově vybavených místností nebo odlití devíti tisíc speciálních železných písmen na dveře. Rekonstrukce brněnského Janáčkova divadla, která dohromady stála přes sedm set milionů korun, skončila.


Studenti opět stávkovali za klima. Stop špinavé energii, stálo na transparentech

Studenti opět stávkovali za klimaBrno /FOTOGALERIE/ – Již počtvrté se studenti v Brně vydali místo do školy do ulic. Učinili tak stejně jako studenti z celého světa kvůli protestní akci Fridays for future. Apelovat na politiky a veřejnost, aby už konečně začali řešit zhoršující se klima, přišli tentokrát na Moravské náměstí.


Lékaři využívají unikátní metodu. Přístroj zaskočí za srdce

Ilustrační foto.Brno – Menší riziko při operacích pacientů se závažným srdečním onemocněním zajistí metoda, kterou nově využívá Interní kardiologická klinika bohunické fakultní nemocnice v Brně. Lékaři nově při některých zákrocích využijí ECMO, tedy mechanickou srdeční podporu.


Stovky bytů a stání? Brněnská Mendel Plaza je u ledu

Kanceláře, obchody a byty v pěti budovách vyplní prostor po bývalé oděvní firmě Kras-Haka. Kvůli blízkosti k Mendlovu náměstí nese projekt název Mendel Plaza.Bezmála pět set nových bytů s téměř devíti sty parkovacími místy, mnoha obchody, kancelářemi i zábavou Brňanům sliboval moderní komplex pěti budov na Mendlově náměstí. Ačkoli měl podle původních plánů vznikat už před dvěmi lety, zatím bývalý areál oděvní firmy Kras-Haka zeje prázdnotou. Jak zjistil Brněnský deník Rovnost, situace se pravděpodobně nezmění ani do konce letošního roku.


Špilberk se zbarvil do červena. Na počest brněnské techniky

Hrad Špilberk se oděl do červené. Při výročí 120 let Vysokého učení technického.Brno /FOTOGALERIE/ – Červeně byl nasvícený od čtvrteční desáté hodiny večer brněnský hrad Špilberk. Touto barvou zářil jako připomenutí 120. výročí brněnského Vysokého učení technického, nejstarší technické univerzity v České republice a nejstarší vysoké školy v Brně. „Celou noc až do ranních hodin bude Špilberk nasvícen červenou barvou, barvou naší školy. Osvětlení pevnosti zajistila společnost Visualove, což jsou dva absolventi naší školy,“ uvedl rektor brněnské techniky Petr Štěpánek.


Relaxace při hudbě a plavání. Začínají dny pro zdraví

Ilustrační fotografie.Brno - Zdravé hubnutí bez tvrdých diet a omezování naučí Brňany lektorka Lenka Vymlátilová z poradny STOB na přednáškách Brněnských dnů pro zdraví.


Pivo ve skle minulostí? Někde si jej s sebou vezmou jen ve vratném kelímku

Ilustrační foto.Brno - Lahvové pivo v plastu nabízí jeho výrobci už řadu let. Na točené do vratných kelímků si budou návštěvníci brněnských podniků teprve zvykat. Od příštího jara.  


Výstava na Moravském náměstí přibližuje význam vody na Zemi

Voda základ života. Na minulost, přítomnost a budoucnost vody na Zemi poukazuje výstava s názvem Voda a civilizace na Moravském náměstí.Brno /FOTOGALERIE/ - Voda základ života. Na minulost, přítomnost a budoucnost vody na Zemi poukazuje výstava s názvem Voda a civilizace na Moravském náměstí.


Pilíře školy. Tři učitelé z Masarykovy univerzity v Brně získali ocenění

Tři učitelé z Masarykovy univerzity v Brně získali oceněníBrno /FOTOGALERIE/ – Tři učitelé z Masarykovy univerzity v Brně získali ve čtvrtek v areálu Augustiniánského opatství Cenu rektora vynikajícím pedagogům, kterou jim předal rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. „Vynikající pedagogy považuji za jeden z pilířů každé kvalitní univerzity, protože jen takoví mohou vychovávat skvělé absolventy a vést, motivovat a inspirovat budoucí vědce a odborníky,“ sdělil rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.  


VIDEO: Marťanské lodě obsadily Brno. Ve filmové romanci z nádraží hraje i Mucha

V Brně aktuálně natáčí filmovou romanci Marťanské lodě. V hlavních rolích se představí herečka Eliška Křenková a hudebník Martin Kyšperský.Brno - Hudebník a jeho múza, která mu změní život, jsou hlavními postavami filmové romance, kterou aktuálně filmaři natáčí v Brně. Hlavní ženské role se v připravovaném snímku Marťanské lodě zhostila herečka Eliška Křenková, mužského hrdinu příběhu ztvárňuje frontman kapely Květy Martin Kyšperský.


Červený Špilberk oslaví 120 let techniky

Brněnský hrad Špilberk. Ilustrační foto.Brno - Dnes od desáté hodiny večerní uvidí Brňané hrad Špilberk ozářený červenou barvou. Nevšední světelnou podívanou připravili studenti ve spolupráci se školou jako oslavu 120 let Vysokého učení technického v Brně.


Koupě půlky akcií Technologického parku? Zamítnuto, rozhodli krajští zastupitelé

Koupit polovinu akcií brněnského Technologického parku zastupitelé kraje ve čtvrtek odmítli. Osmadvacet z nich se zdrželo hlasování, devět bylo proti. Návrh podpořilo pětadvacet členů.Jižní Morava – Nákup poloviny akcií Technologického parku v brněnském Králově Poli za více než půl miliardy projednávali na svém čtvrtečním zasedání jihomoravští zastupitelé. Několikaměsíční jednání o vlastnictví 49,9 procenta akcií, které nyní nabízí k prodeji dubajská společnost P&O, vyústilo v téměř tříhodinovou diskusi. Zastupitelé nakonec návrh nepřijali.


Oprava: MotorTechna se koná v sobotu 19. října

Motortechna na brněnském výstavišti. Ilustrační foto.V příloze čtvrtečního vydání Deníku, magazínu Hobby, vyšla pozvánka na tradiční burzu a výstavu historických vozidel na brněnském výstavišti se špatně uvedeným datem. Podzimní MotorTechna se nekoná 19. září, ale v sobotu 19. října. Všem čtenářům se za uvedenou chybu omlouváme.


V hospici svaté Alžběty vznikne nová služba. Pomůže rodinám

Hospic Sv. AlžbětyBrno – Strávit poslední dny života v důstojném prostředí, nejlépe s blízkými. K tomu pomůže nová pobytová odlehčovací služba. V brněnském hospici svaté Alžběty vznikne v opraveném severním křídle třiadvacet lůžek.


Šok pro rodiče. Tříletý chlapec odešel sám ze školky domů, případ šetří inspekce

Mateřská škola náměstí Svornosti v Brně-Žabovřeskách. Ilustrační foto.Brno - Nepříjemný zážitek mají za sebou rodiče z Brna. Jejich tříletý syn totiž odešel úplně sám ze školky a přišel domů přes dvě frekventované silnice. Na případ upozornila televize Prima. Událostí se už zabývá Česká školní inspekce.


Dobrovolní hasiči získají ceny. Blíží se finále ankety

Cenu ve výši téměř dvou milionů korun si už za měsíc převezmou vítězové Ankety Dobrovolných hasičů roku 2019.Brno /FOTOGALERIE/ - Cenu ve výši téměř dvou milionů korun si už za měsíc převezmou vítězové Ankety Dobrovolných hasičů roku 2019. Odborná porota včera oznámila nominované jednotky a sbory.


Policista vyjel do Mariánského údolí na ryby. Nakonec zachránil život tonoucímu

Student brněnské policejní školy Rudolf Častulík zachránil v brněnském Mariánském údolí topícího se muže.Brno - Z prudkého svahu se svalil do vody a nedařilo se mu vynořit. Muže, kterému hrozila o víkendu v brněnském Mariánském údolí smrt, z tamního rybníka zachránil student brněnské policejní školy Rudolf Častulík. „Byl jsem zrovna s otcem na rybách, muž do vody spadl hned naproti nám. Viděl jsem, jak se několikrát pokusil zvednout, ale stále padal zpátky, tak jsem sedl na kolo a rybník objel,“ popisuje událost Častulík.  


Méně aut v historickém centru Brna, slibuje novinka. Rozdělí ho na dva režimy

Rezidentní parkování v Brně. Ilustrační foto.Brno – Méně aut budou od začátku příštího roku potkávat Brňané v historickém centru města. Připravovanou změnu vjezdů, o které už Brněnský deník Rovnost informoval, schválili radní ve středu.


D43 nebo jen silnice I. třídy? Nejsme nadšení, ať to bude cokoli, zní z Kníniček

Ilustrační fotoJižní Morava – Žádná varianta asi příjemná nebude, okomentoval starosta brněnských Kníniček Martin Žák rozhodnutí vlády týkající se nového silničního tahu mezi Brnem a Moravskou Třebovou. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, díky němu na trase může místo dálnice vzniknout kapacitní silnice první třídy. „Místní nadšení nejsou. Je jedno, co to bude. O podrobnostech budeme ještě jednat s představiteli města i kraje,“ sdělil Žák.


Světoznámou vilu Tugendhat mohli nevidomí poznat hmatem

Světoznámou vilu Tugendhat mohli nevidomí poznat hmatem.Brno - Lidem se zrakovým postižením se ve čtvrtek naskytla jedinečná příležitost. V brněnské vile Tugendhat jim provozovatelé po celý den umožnili dotýkat se interiéru a vystavených exponátů. 


OBRAZEM: Hasiči trénovali na divoké vodě. Třeba na povodně

Jihomoravští hasiči trénovali v pondělí a úterý záchranu na divoké vodě v Českém Vrbném.Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Záchranu a pohyb ve vodě trénovali v pondělí a úterý jihomoravští hasiči na kanále v Českém Vrbném na Českobudějovicku.


Kašna Parnas je opět v provozu. Ještě měsíc bude pod dozorem

Kašna Parnas na Zelném trhu, která od dubna procházela rekonstrukcí, je opět v provozu.Brno /FOTOGALERIE/ - Kašna Parnas na Zelném trhu, která od dubna procházela rekonstrukcí, je od minulého týdne opět v provozu. Kašnu bylo nutné opravit poté, co z ní začala v loňském roce prosakovat voda. 


Pomohou při pohromách. Trauma tým cvičí v Brně

Brno 29.5.2018 - cvičení Trauma týmu ČR v areálu FN Bohunice v Brně.Brno /FOTOGALERIE/ - K záplavám nebo zemětřesení budou nově vyjíždět i gynekologové, pediatři nebo internisté z Fakultní nemocnice Brno. Zdravotníci se od úterka učí spolupráci napříč obory v náročných podmínkách.


Brněnský Žlutý kopec: nové bydlení mezi stromy. Podobu určí návrhy

Roztyly. Ilustrační foto.Brno - V nové domy, byty i zelené plochy se má v budoucnu proměnit dosud neupravovaná a prázdná plocha mezi Trýbovou a Vinařskou ulicí. Výstavbu na Žlutém kopci navrhnou architekti v nové soutěži, kterou vyhlásilo vedení centrální brněnské městské části.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012