Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 27.04.2017, Jaroslav
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Děti neponižuji. Nabádali je proti mně, oponuje učitelka. Někteří rodiče ji hájí

Učitelka Magda Hájková, na kterou si stěžují někteří rodiče, učí na Základní škole v Labské ulici v Brně.Brno - Po stížnosti rodičů na učitelku základní školy Labská se Brněnskému deníku Rovnost ozvali jiní, kteří ji naopak hájí. Pochybení odmítá i dotyčná vyučující.


Jedenáctý přírůstek. V zoo vyrůstá mládě největšího hlodavce a milovníka vody

Nové mládě ve výběhu kapybar již zanedlouho uvidí návštěvníci brněnské zoo. Přírůstek do skupiny kapybar se narodil před měsícem.Brno - Nové mládě ve výběhu kapybar již zanedlouho uvidí návštěvníci brněnské zoo. Přírůstek do skupiny kapybar se narodil před měsícem. Brněnská zoo je v odchovech zvířat úspěšná, za odchov rosomáka sibiřského nedávno získala cenu.


Na hrad Špilberk vtrhnou skřeti. Na velkoformátových fotografiích

Ilustrační foto.Brno - Fanoušci fantasy literatury a zejména tvorby spisovatele Johna Ronalda Reuela Tolkiena by neměli letos na podzim minout výstavu nazvanou Jeden kmen na brněnském Špilberku. Její autoři pro ni aktuálně shánějí peníze na serveru startovač.cz. Expozice prostřednictvím velkoformátových fotografií ukáže život skřetího kmene, jehož reálie vymysleli a vyfotografovali autoři výstavy.


Bezdomovce a prostitutky z centra už policisté nevykáží. Kvůli novele

Ilustrační fotografie.Brno /ANEKTA/ – Kámo, nemáš drobné? Tuto větu uslyší z úst bezdomovců na brněnském hlavním nádraží lidé od července asi podstatně častěji. Začne totiž platit nový přestupkový zákon. Kromě toho, že zpřísní některé pokuty, především zakáže obcím vykázat ze svého území lidi, kteří opakovaně porušují vyhlášky a nebo pořádek.


Čtyři velké letní uzavírky potrápí Brňany. Největší omezení se čeká v Křenové

Ilustrační foto.Brno /PŘEHLED OPRAV/ – Na objížďky a uzavírky se musí i letos v létě připravit Brňané. Dopravní podnik připravil čtyři velké uzavírky, pátou plánuje na podzim. Proinvestuje 150 milionů korun.


Konec červených v noci na semaforech? Rozhodne analýza. Jedou kvůli bezpečnosti

Červená na semaforech v nočním provozu v Brně.Brno /ANKETA/ - Část řidičů i brněnských politiků chce prověřit celonoční provoz křižovatek řízených semafory. V Brně jich je čtyřiadvacet a zpomalují provoz. Semafory se nevypínají kvůli bezpečnosti.


Park u Zderadova sloupu dostane novou bránu. Kvůli pořádku

Malý park v Křenové ulici, ve kterém Zderadův sloup stojí, ale neslouží k odpočinku kolemjdoucích. V místě je nepořádek, graffiti na stěnách i na Zderadově sloupu, bezdomovci a narkomani.Brno – Ke vchodu do malého parku v Křenové ulici u řeky Svitavy, kde stojí unikátní Zderadův sloup, pořídí radnice městské části Brno-střed novou bránu.


Brno získá pozemky pro stavbu stadionu za Lužánkami

Vizualizace plánovaného nového hokejového stadionu za Lužánkami.Brno – Úspěch brněnských hokejistů opět upozornil na potřebu nového stadionu, který město slibovalo postavit za Lužánkami. Po skoro ročním jednání nyní Brno uzavřelo dohodu s vlastníkem potřebných pozemků firmou Eiskon Devepol.


Cenu za rezidentní parkování lidem spočítá kalkulačka na webu

Ilustrační fotoBrno – Je levnější s autem jezdit, či ho nechat stát? Od podzimu a zavedení rezidentního parkování v Brně-středu bude záležet na tom, kde jeho majitel bydlí a kde ho parkuje. Zjednodušit orientaci v cenách pomáhá lidem kalkulačka na webu.


Zahrádky v historickém centru? Rozhodnutí Brna-středu uleví restauratérům

Restaurační zahrádka na dvoří Místodržitelského paláce na Moravském náměstí.Brno – Méně práce pro podnikatele, kteří chtějí chtějí v létě otevřít restaurační zahrádku v centru, znamená rozhodnutí radních Brna-středu. Tamní rada zrušila současnou metodiku pro zařizování zahrádek.


Kašnu Parnas opět naplní voda. Po dvou letech

Barokní kašna Parnas na brněnském Zelném trhu.Brno /FOTOGALERIE/ – Symbol brněnského Zelného trhu, barokní kašnu Parnas, lidé v těchto dnech opět uvidí v plné kráse. Napuštěnou. Voda se do kašny vrátí po dvou letech.


Příspěvek na roční šalinkartu se musí zdanit. Magistrát o povinnosti netušil

Ilustrační foto.Brno /ROZHOVORY UVNITŘ/ – Dotace na dopravu? Ano. Ale zaplať, Brňane, daň! Příspěvky na nákup roční elektronické šalinkarty, které letos začal vyplácet magistrát, podléhají podle zjištění Brněnského deníku Rovnost zdanění. Redakci to potvrdil finanční úřad.


Hollan vysvětloval jízdy. Kontrolní výbor chce metodiku používání služebních aut

Matěj Hollan.Brno – Jestli jezdil, nebo nejezdil náměstek primátora Matěj Hollan služebním autem na soukromé cesty, se snažil zjistit v pondělí kontrolní výbor brněnského zastupitelstva. Doporučil, aby rada města vytvořila metodiku pro používá služebních aut.


Na úřadě našli projekt akvaparku za Lužánkami. Díky tomu bude stát dřív

Ilustrační fotoBrno – Nečekaný objev urychlí stavbu akvaparku v Brně za Lužánkami. Při přípravě studie na stavbu objevili úředníci na stavebním úřadě v Králově Poli již hotovou projektovou dokumentaci z roku 1994. Podle náměstka primátora Petra Hladíka může přípravu zrychlit to, že starý projekt má stavební povolení.


Poškozený orloj? Vše napovídá tomu, že video je falešné

Ilustrační foto.Brno - Někdo šikovně narušil hodinový mechanismus a z orloje vypadly desítky kuliček. Tato zpráva se v neděli večer šířila českým internetem. Vše však napovídá tomu, že jde o hoax.


Koupaliště v Tuřanech chátrá. Hrozí jeho úplný zánik

Místo skotačících dětí jen odpadky, špína a rozpadající se bazény. Tak vypadá koupaliště v Karkulínově ulici v brněnských Tuřanech.Brno /FOTOGALERIE/ - Místo skotačících dětí jen odpadky, špína a rozpadající se bazény. Tak vypadá koupaliště v Karkulínově ulici v brněnských Tuřanech. Podle místních se v něm povalují i injekční stříkačky. „Koupaliště je velká škoda, jako malá jsem tam často chodila. Kdyby bylo v provozu, určitě by ho navštěvovalo hodně lidí. Jinou možnost koupání v Tuřanech nemáme. Určitě by ho využívaly hlavně děti," nelíbí se například Kateřině Jelínkové.


V Kníničské ulici už jen padesátkou. Snížení povolené rychlosti řidičům vadí

Kníničská ulice v Brně.Brno – Nemilé překvapení v podobě snížení povolené rychlosti zažili nedávno řidiči v Kníničské ulici ve směru z Bystrce do centra města. Okolo cyklostezky nově musí jezdit padesátikilometrovou rychlostí oproti původní sedmdesátce.


Třídní ponižuje děti, tvrdí někteří rodiče. Pochybení zjistila i inspekce

Ilustrační fotoBrno – Zatímco ostatní žáci už mají diktát hotový, zůstává jeden z chlapců v lavici i přes přestávku. Psaní mu ztěžuje ochrnutá ruka po úrazu. Místo pochopení se však u vyučující setkává s neochotou a občasnými nadávkami, stěžují si rodiče. Přestože některé jejich výtky potvrdila i Česká školní inspekce, brněnská škola v Labské ulici problém podle nich neřeší.


Besední dům v Ivančicích získává zpět lesk. Na tanec v něm si lidé počkají

Besední dům v Ivančicích. Ilustrační foto.Ivančice – Do víc než sto let starých trámů podlahy půdního sálu zapustí sondy a zjistí, jestli jsou v pořádku nosné konstrukce. I tím letos začne další etapa oprav novorenesančního Besedního domu v Ivančicích na Brněnsku.


OBRAZEM: Vrátili se v čase. Na palubě historických autobusů

Výstava brněnského technického muzea lákala na přehlídku historických hasičských vozů, vojenských aut i starých autobusů.Brno – Padesát korun musel zaplatit prvorepublikový řidič autobusu či nákladního auta, pokud ho nachytali četníci když jel mimo obec více než padesát kilometrů v hodině. Do těchto časů se mohli alespoň na chvíli vrátit návštěvníci akce To bude jízda. Otevřely se jim brány depozitáře brněnského technického muzea a zájemci se projeli dobovými autobusy.


Bojují o fotbalové hřiště. Jeho odpůrci sepsali petici

Ilustrační foto.Brno – Na jedné straně stojí fotbalisté, jimž nestačí hřiště, na druhé lidi, kteří by v brněnských Kohoutovicích chtěli místo k odpočinku. Spor o prostor ve Voříškově ulici graduje, odpůrci hřiště sbírají hlasy v petici.


Obří beranidlo postavili na hradbách Špilberku. Pomocí dobového jeřábu

Při stavbě beranidla na brněnském Špilberku použili středověký jeřáb.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/– Jako obrovští křečci se mohli cítit muži, kteří v sobotu odpoledne poháněli jeřáb při stavbě beranidla na Špilberku. Desetimetrové dřevěné součásti stroje totiž zvedali pomocí otočného kola, které rozhýbali díky vlastní chůzi v něm. Středověký jeřáb použili na zvedání dílů dobového beranidla k zatloukání pilotů. Oba stroje postavili jako součást výstavy Stavba jako Brno a návštěvníci je na hradě uvidí až do konce roku.


Hrabalovu rozhlednu v Židenicích navrhnou studenti

Ilustrační foto.Brno – Výhled na velkou část Brna nabízí židenický kopec nad ulicí Ve Vinohradech. Aby lidé dohlédli ještě dál, chce jim radnice v tamním parku Bohumila Hrabala postavit rozhlednu. Jak bude vypadat, ukáže studentský workshop ARTE!FAKT, chystaný na konec května.


Otočky v letadle? I ve virtuálním světě důvod k nevolnosti, poznala redaktorka

Redaktorka Brněnského deníku Rovnost Viktorie Pokorná si vyzkoušela virtuální aktivity v Avion Shopping parku v Brně.Brno /VIDEO/ - Sedím v lehkém akrobatickém letadle a pomalu se rozjíždím po ranveji. Ze všech sil se snažím nabrat potřebnou rychlost a donutit letadlo, aby se odlepilo od země. Marně. Stroj vyjíždí z vymezeného asfaltu, přejíždí přes přilehlé pole a po dalším nezdařeném pokusu o vzlétnutí naráží do zdi.


Královopolské tunely uzavřou. Kvůli jarnímu čištění a údržbě

Královopolské tunely v Brně - ilustrační foto.Brno - Pořádně naplánovat cestu severní částí Brna musí řidiči, kteří se tudy příští týden chystají projíždět. Zavře se totiž Královopolský tunel.Zaměstnanci Brněnských komunikací jej budou čistit, zároveň provedou servis a údržbu zařízení. „Tunel je poslední v Brně, který ještě nemá za sebou pravidelné jarní čištění," vysvětlila mluvčí městské společnosti Vladimíra Navrátilová.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012