Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

sobota 23.10.2021, Teodora
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Brněnsko

OBRAZEM: Fantazie na vlastní kůži. Festival Prototyp láká i na kosmický průmysl

/FOTO/ Festival umění, vědy a technologií s názvem Prototyp zaplnil pavilon A brněnského výstaviště. Už v pátek ho odstartovala módní přehlídka a živá hudební vystoupení.


Kam zamířit za vytříbeným jídlem i kávou zjistí Jihomoravané v novém průvodci

Na kozí zmrzlinu se šlehačkou do Bukovanského mlýna nedaleko Kyjova, na kávu do designového kontejneru v Bořeticích na Břeclavsku. Průvodce po oblíbených podnicích Gourmet Jižní Morava v letošním novém vydání návštěvníky opět láká na gastronomické zážitky.


Švejdův pavilon na Žlutém kopci čeká rozšíření: zahrne ambulance i parkování

Brněnský Masarykův onkologický ústav čeká dostavba. Tamní Švejdův pavilon získá víc než desítku nových ambulancí a sedmapadesát parkovacích míst. S modernizací začnou dělníci zřejmě za dva roky, hotovo má být koncem roku 2025.


Výluka MHD na hlavním nádraží v Brně: šaliny pojedou odklonem, rozjezdy odjinud

Další komplikace čekají od soboty Brňany při průjezdu hlavním nádražím. Dělníci tam vymění první a druhou kolej a opraví vozovku. Tramvajové linky 1, 2, 4, 7 a 9 proto pojedou odklonem. Úprava zasáhne také organizaci spojů nočních autobusů. Výluka potrvá do konce října.


Fashion days v brněnské Vaňkovce: divákům se představili i virtuální modelové

Módní show Fashion days se koná v brněnské Galerii Vaňkovka. Novým multimediálním prvkem jsou sloupy s obrazovkami umístěné v Rotundě, na kterých se objevují virtuální modelové. Ti živí se procházejí po molech v pátek a sobotu.


Unikát na brněnských silnicích: systém preferuje hasiče v křižovatkách

/VIDEO/ Hasiči dostávají hlášení o požáru. Rychle nasedají do vozu, v němž chytré zařízení na dálku při cestě komunikuje se semafory a automaticky je přepíná na zelenou. Rychlý a bezpečný průjezd Brnem snižuje čas dojezdu k plamenům. Tak zjednodušeně funguje projekt C-roads.


Výbuchy a rány se ozývaly z Filharmonie v Brně. Nacvičovali tam útok na koncert

Výkřiky, rány a výbuchy se ozývaly v pátek odpoledne z brněnské filharmonie. Zhruba dvacet dobrovolníku se stalo součástí dynamické ukázky teroristického útoku na koncertě. Figurantem mohl být kdokoliv, ve věku od patnácti do padesáti let, kdo netrpí epilepsií a není zvlášť přecitlivělý.


Nové místo pro hokejisty i krasobruslaře: v Moutnicích roste hala, podívejte se

/FOTO, VIZUALIZACE/ Hrubou stavbu už mají hotovou. Aktuálně budují třeba ledovou plochu. V Moutnicích na Brněnsku staví dělníci zcela nové sportovní centrum, které využijí hlavně hokejisté a krasobruslaři z širokého okolí.


Sprejeři proti sprejerům: prohlédněte si jejich "řádění" na stěně v Ostopovicích

/FOTO/ Čtyřicet sprejerů z celé republiky přijelo do Ostopovic u Brna, kde společně vytvořili umělecké dílo na zhruba osm set metrů dlouhé protihlukové stěně. Ta je součástí elektrizace trati mezi Brnem a Zastávkou u Brna. „Cttěli jsme tím zamezit vzniku případného nelegálního graffiti. V graffiti komunitě jsou umělci respektovaní, tudíž nevzniká potřeba do díla dále zasahovat a ničit ho,“ uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. 


Měsíc do vánočních trhů v Brně: nově i s otevřenými zimními zahrádkami

Klasická sváteční atmosféra vánočních trhů se od 26. listopadu vrátí do Brna. A s novinkou. Restaurace v části Brno-střed mohou mít otevřené zahrádky i přes zimu. Komplikací se může stát jen zhoršená epidemická situace. „Předvánoční posezení s přáteli na vyhřívané předzahrádce oblíbené restaurace nebo kavárny je ve světě běžné. Věřím, že si je oblíbí i Brňané. Zároveň chceme podpořit naše místní podnikatele,“ uvedl starosta městské části Vojtěch Mencl k rozhodnutí jím vedené radnice.


Napětí kolem hospod: na pivo lidé na Břeclavsku chtějí, očkování však odmítají

Do oblíbené hospody bude chodit navzdory zpřísněným opatřením, která vláda opět vyhlásila kvůli stoupajícím počtům nakažených a hospitalizovaných lidí s Covidem-19. Jiří ze Sedlece na Břeclavsku, jehož celé jméno redakce zná, se ke stolu posadí za každou cenu. Očkovat se ale nenechá, raději si bude platit častější testy.


Brněnské výstaviště jako kemp, plné karavanů. Podívejte se na nejnovější modely

V kurzu je cestování po vlastní ose a ubytování na čtyřech kolech. Karavany a obytné vozy jdou na dračku. Je to fenomén, který láká čím dál více lidí. Vypovídá o tom obrovská návštěvnost mezinárodního veletrhu s názvem Caravaning Brno na brněnském výstavišti. Karavanoví turisté se na jižní Moravě brzy dočkají i nových parkovacích stání.


Zrušte bystrckou trasu silnice 43, žádají odpůrci. Případ řešil soud

Zrušit vymezení koridoru pro silnici 43 mezi Troubskem a Lysicemi. V důsledku nové projednání a schválení aktualizace krajských zásad územního rozvoje. To požaduje ve společné žalobě sedmnáct navrhovatelů včetně šesti obcí. Ve čtvrtek ji projednával Krajský soud v Brně.


Mrouskání ruší obyvatele Brna, chystá se protiútok: chycené kočky čeká kastrace

Více než dvojnásobné je letos množství odchycených koček v Brně. Loni regulaci narušila pandemie. Přemnožená zvířata obtěžují život obyvatel.


Nová vláda: z jižní Moravy premiér Fiala i ministr zdravotnictví Válek

Dva Jihomoravané jsou v současné vládě Andreje Babiše. Ministryně financí Alena Schillerová a šéf školství Robert Plaga. Jižní Morava by měla mít zastoupení i v nové vládě. Rezort zdravotnictví zřejmě povede lékař Vlastimil Válek. A především má mít premiéra, Petra Fialu.


Z Brna rovnou na safari nebo Kilimandžáro: letiště jedná o lince do Tanzanie

Do země s druhým největším jezerem na světě a národním parkem Kilimandžáro možná už za osm hodin. A přímým letem. Zavedení pravidelné linky z Brna do exotické Tanzanie je nyní předmětem jednání mezi oběma stranami.


Ceny bydlení dál raketově rostou: mezi nejdražší lokality patří brněnský Bronx

Vlastní bydlení v centru města se stává pro Brňany čím dál větším luxusem. Zájemci za metr čtvereční zaplatí astronomické částky. Nyní v průměru téměř 125 tisíc korun. Oproti předchozímu čtvrtletí je to o deset procent více, ve srovnání s rokem minulým dokonce o jednačtyřicet. Nejdražší byty jsou v takzvaném brněnském Bronxu. Lidé se kvůli vysokým cenám stěhují pryč z města.


Lidé z Borovníku vakcínám věří. Podívejte se na proočkovanost v kraji

/INFOGRAFIKA/ Ze čtrnácti krajů teprve devátá. Jižní Morava zatím v proočkovanosti obyvatel pokulhává. Zájem o vakcínu dosud projevilo 55,3 procenta Jihomoravanů. Zatímco v Brně překročil podíl očkovaných osob hranici 67 procent, ve Lhotě u Olešnice na Blanensku má obě dávky vakcíny pouze dvaadvacet obyvatel.


Zářící Kohoutovice: tradiční lampionový se rozloučil s létem, podívejte se

Tradiční kohoutovická akce nazvaná Léto a dým ohlásila nástup zimy. Kejklíři z cirkusu LeGrando v kostýmech vedli ve středu lampionový průvod stovek malých i velkých účastníků.


Židenice: revitalizace parku Bedřich už začala. Vyjde na tři miliony korun

/FOTO/ Lepší odpočinek čeká na obyvatele brněnských Židenic. Tamní park Bedřich na nároží Václavkovy a Bubeníčkovy ulice se dočká revitalizace. Přibudou tam nové lavičky, zeleň i herní prvky. Původní zůstane pouze pomník Bedřicha Václavka, po kterém je park pojmenován. Pod ním postaví dva nové betonové podstavce s jeho citáty.


Stavba Jihomoravského kraje: zvítězila netradiční brněnská vozovna Pisárky

/FOTO/ Hala vozovny Pisárky se stala stavbou Jihomoravského kraje 2020. Ocenění v kategorii Průmyslové a technologické stavby ve středu převzali zástupci zhotovitele společnosti Pisárky, hala vozovny a projektanta firmy DK architekti. Stavba stála 414 milionů korun. Trvala dva roky a skončila v loňském listopadu. Na druhém místě skončilo administrativní a zákaznické centrum Brno, Slatina.


Budoucnost věžáků v Česku: představili ji studenti v brněnském mrakodrapu

AZ Tower je nejvyšší budova v zemi. Brněnští architekti uspořádali pro studenty soutěž, ve které mohli představit svoje vize.


Odskočila si do křoví, napadl ji muž. Brněnští policisté hledají svědka

S partou přátel posedávala uprostřed prázdnin v parku poblíž brněnského Janáčkova divadla. Nad ránem však devatenáctiletá dívka zjistila, že ztratila klíče od domu. Při neúspěšném hledání si odskočila vykonat potřebu, v tu chvíli ji však napadl neznámý muž. Policisté nyní prosí o spolupráci při jeho identifikaci.


Video ukazuje čtyři měsíce bourání: podívejte se, jak se výstaviště v Brně mění

Ještě nedávno tam stála víc než desítka objektů. Místo ní je už v současnosti jen obrovská hromada suti, která postupně mizí. Prostor v západní části brněnského výstaviště a v sousedním dopravním podniku čistí stavební stroje. Pomocí demolic ho připravují na stavbu multifunkční haly.


Splnění meziválečného snu Brňanů: takto má vypadat nová kaple na Kamenném vrchu

/VIZUALIZACE/ Nového místa pro setkávání i výletního cíle se už brzy dočkají obyvatelé brněnského Nového Lískovce. Radní tamní městské části tam plánují postavit novou kapli. Vyroste v parku na Kamenném vrchu v blízkosti ulice Petra Křivky. Na stavbu za zhruba deset milionů korun přispějí i lidé.


 

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012