Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

pátek 18.01.2019, Vladislav
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Znojmo bude lákat na pivo, Brno na vědecké akce

Veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour na brněnském výstavišti.Jižní Morava - Na neznámá místa a netradiční aktivity budou letos turisty lákat Brno a Jihomoravský kraj. Lidé se mohou těšit i na ověřené festivaly a akce.


OBRAZEM: Sportovci si připomněli výročí prvního brněnského kluziště

Na místě prvního veřejného kluziště v Brně se ve čtvrtek sešlo sedmdesát pět osobností brněnského zimního sportu. Setkáním si zde sportovní legendy i mladé naděje připomněli výročí sto padesáti let od prvního veřejného bruslení v Brně.Brno – Na místě prvního veřejného kluziště v Brně se ve čtvrtek sešlo sedmdesát pět osobností brněnského zimního sportu. Setkáním, které bylo také první událostí letošního Brněnského roku sportu, si zde sportovní legendy i mladé naděje připomněli výročí sto padesáti let od prvního veřejného bruslení v Brně.


Veletrhy cestovního ruchu: prohlídka mongolské jurty, ochutnávka domácích dobrot

Veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour na brněnském výstavišti.Brno - Objevovat krásy České republiky i okolních zemí, obdivovat výtvory řemeslníků, pochutnávat si na tradičních dobrotách z různých koutů země a přitom načerpat inspiraci na dovolenou či výlet. To vše mohou lidé od čtvrtka pod jednou střechou na brněnském výstavišti. Začaly tam totiž letošní veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour s řadou doprovodných akcí.


Pochování v místě bydliště? Často problém. Zaplněné malé hřbitovy čeká rozšíření

Nedávná výstavba nové části líšeňského hřbitova. Ilustrační foto.Brno - Zatímco na Ústředním hřbitově je volných hrobů dostatek, menší pohřebiště v okrajových částech Brna jsou téměř plná. Několik z nich proto letos čekají rekonstrukce, díky kterým se místní dočkají rozšíření hřbitovů.


Ohňostroje Ignis Brunensis připomenou kulatá výročí univerzit a městské dopravy

Ohňostroje festivalu Ignis Brunensis.Brno /FOTOGALERIE/ – Jubilea vysokých škol v Brně letos bude připomínat mnoho akcí. Výjimkou nebude ani další ročník Ignis Brunensis. První soutěžní ohňostroj rozzáří brněnskou přehradu prvního června.


Poplatky za psy se chovatelům vracejí v opravách a údržbě výběhů

Ilustrační foto.Brno /ANKETA/ – Po novoročním zdražování energií se lidé v Brně dočkali alespoň jedné příjemné zprávy: poplatky za psy zůstávají letos ve všech městských částech stejné jako v uplynulých letech. Požadované sumy se ale v závislosti na rozhodnutí radních liší: nejméně platí obyvatelé Útěchova, násobně více pak například lidé v nedalekých Řečkovicích.


Nový pavilon s heliportem potřebuje víc místa. Stavba? Nejdřív za dva roky

U Úrazové nemocnice v Brně má v budoucnu vyrůst nový pavilon se sedmi operačními sály a heliportem na střeše. Autor: LT PROJEKT a. s.Brno – Příjemnější prostředí pro pacienty i sto šedesát parkovacích míst má přinést nový pavilon brněnské Úrazové nemocnice. Jeho stavba je nyní o kus blíže. Brněnští radní ve středu schválili zkrácený postup pro změnu územního plánu v této lokalitě.


Prosklená stěna do ulice nebo nový mramor. Nádražní budovu opraví za 100 milionů

Budova hlavního vlakového nádraží v Brně. Ilustrační foto.Brno – Při procházení výpravní budovou brněnského hlavního nádraží budou lidé vyhlížet přes prosklenou stěnu do Nádražní ulice či nakupovat v opravených obchodech. Nové podoby se má stavba v centru města dočkat možná už letos.


Náměstí Svobody zalilo světlo stovek svíček. Vzpomínka na Palachovo upálení

Na brněnském náměstí Svobody si lidé připomněli zapálením svíček Jana Palacha. Student se upálil přesně před půl stoletím.Brno - Stovky svíček se ve středu v podvečer rozhořely na brněnském náměstí Svobody. Lidé je tam zapálili jako vzpomínku na studenta Jana Palacha, který se přesně před půl stoletím upálil na protest proti normalizaci a vstupu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa.


Brněnská technika si letos připomíná 120. výročí založení školy

V budově rektorátu brněnského VUT odhalil rektor Petr Štěpánek bronzový reliéf Antonína Rezka.Brno /FOTOGALERIE/ – Hudební festival nebo zlaté promoce po padesáti letech. Slavnostním odhalením bronzového reliéfu Antonína Rezka zahájilo v utery Vysoké učení technické v Brně oslavy 120. výročí svého založení.


Lidé na veletrzích uloví z tajícího ledu lední medvědy

Veletrh cestovního ruchu GO - REGIONTOUR.Brno - Již ve čtvrtek začínají tradiční veletrhy cestovního ruchu na brněnském výstavišti. Letos se nově jižní Morava a Brno představí ve společném stánku. Celkově přijede 800 vystavovatelů.


Lidé hlasují o srdci Nové Zbrojovky. Jeho podobu navrhlo jedenáct architektů

Jak má v budoucnu vypadat srdce Nové Zbrojovky navrhlo jedenáct architektů. O nejlepším z nich nyní hlasují nyní.Brno - Moderní náměstí s digitálními hodinami i tržnice. Jak bude vypadat zóna číslo pět v srdci areálu Nové Zbrojovky navrhlo jedenáct architektonických studií.


Nové stojany pro kola? Chybí hlavně u nádraží a v centru

Cyklistický stojan - ilustrační fotografie.Brno – Alexandr Gajdzica jezdí na kole téměř denně. Najít v Brně volné místo u stojanu pro něj často není snadné. Potřeba jsou podle něj hlavně v centru Brna. „Třeba před nádražím nebo Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity jsou stojany občas úplně obsypané,“ popsal situaci muž.


Místo silnic ledové dráhy. Cesty komplikoval i vítr

Trolejbusy v Brně.Brno, Brněnsko – Marně čekali někteří cestující v Brně v pondělí večer na příjezd trolejbusu či autobusu. Linky měly velká zpoždění. Na vině byl padající sníh a rychlá změna teploty. Komplikace působil také silný vítr. Sněžení i noční teploty pod nulou očekávají meteorologové i v dalších dnech.


V zoo vyrůstá čtveřice mláďat surikat. Už je mohou vidět i návštěvníci

Nové surikaty v brněnské zoo.Brno /FOTOGALERIE/ – Čtyř přírůstků ve výběhu surikat si v těchto dnech mohou všimnout pozorní návštěvníci brněnské zoo. Mláďata, která se narodila koncem listopadu, totiž nyní pomalu začínají vycházet ven z boud, ve kterých strávila první týdny svého života.


Velký městský okruh: letos odstartují práce hned na dvou jeho úsecích

Vizualizace velkého městského okruhu v Brně - etapa Žabovřeská. Ilustrační foto.Brno – Projet Brno cestou do práce či z ní rychle a bez kolon? Co se dnes zdá nemožné, je opět o krok blíž skutečnosti. Letos totiž v Brně začnou práce hned na dvou dalších úsecích velkého městského okruhu.


Břehy Svitavy promění za více než dvě stě milionů už příští rok

V architektonické soutěži o podobu svrateckého nábřeží zvítězil tým Ivana Rullera. Projekt za 360 milionů korun promění okolí Svratky za tři až čtyři roky.Brno /VIZUALIZACE/ – Nové trasy vhodné k procházkám podél řeky, bezbariérová úprava i nová kavárna čeká v budoucnu návštěvníky nábřeží brněnské Svratky od koupaliště Riviéra po Uhelnou ulici. Současně vzniknou i protipovodňová opatření. Úpravy břehů mají začít příští rok.


Nemocnice dluží 1,5 miliardy. Za stejnou péči dostáváme méně, zní ze svaté Anny

Nemocnice u sv. Anny v Brně. Ilustrační foto.Jižní Morava – Dvě brněnské fakultní nemocnice a dalších dvanáct státem zřizovaných nemocnic v republice dluží podle nedávných informací dodavatelům po lhůtě splatnosti celkem 3,8 miliardy korun. Dluh narostl za rok o miliardu. Nejhůře je na tom právě svatoanenská nemocnice v Brně. Omezení péče zatím podle představitelů nemocnic ale nehrozí.


Vlaková výluka? Stále problém pro matky s kočárky

Ilustrační foto.Brno, Jižní Morava /ANKETA/ – Za to, že je nutná výluka na hlavním brněnském nádraží, můžou ti, kteří chtějí novou stanici blíž centru města, má jasno Mojmír Herclík. Už měsíc musí jezdit vlakem z dolního nádraží. Jiní zase cestují z Židenic, Králova Pole nebo Chrlic. Na vině jsou opravy výhybek a zabezpečovacího zařízení.


Výstaviště zaplavili sladkovodní jehly nebo chameleoni. Lidé si odnášeli i agamy

První letošní prodejní burza Aquatera se uskutečnila v neděli na brněnském výstavišti. Lidé si mohli vybrat akvarijní ryby, hady, chameleony, rostliny či krmiva.Brno /FOTO, VIDEO/ – Pestře zbarvené ryby, hadi nebo želvy. Milovníci těchto zvířat zaplnili v neděli dopoledne Kongresové centrum brněnského výstaviště. Konala se tam první letošní prodejní burza Aquatera.


Na talíři vykouzlí jídla na motivy da Vinciho

Příští týden startuje celorepublikový gastronomický festival Grand Restaurant Festival, letos s mottem Chuť da Vinci.Brno - U jména Leonardo da Vinci si většina lidí vybaví Monu Lisu a další obrazy. Slavný Ital však zanechal hlubokou stopu nejen v umění, ale také v oblasti gastronomie. I proto si pořadatelé oblíbeného Grand restaurant festivalu, který se koná každoročně po celé republice, zvolili jako letošní motto Chuť da Vinci. Festival začne příští týden, v Brně se zapojí čtyři restaurace.


Česání, stříhání. Chovatelé psů soutěžili se svými miláčky

Psi různých plemen zaplnili od soboty do neděle pavilon V brněnského výstaviště. Na Hanácké národní výstavě.Brno /FOTO, VIDEO/ – Někteří nevydrží klidně stát, jiní se od svého pána ani nehnou. Roční Bianca z plemene italský spinone je druhý případ, i když ji její majitelka Eliška Navrátilová právě naposledy češe. „Je to lovecký ohař. Vyžaduje hodně komunikace se svým pánem a taky dost pohybu,“ podotýká Navrátilová.


Školáci budou bádat v pojízdné laboratoři

Ilustrační foto.Brno - Základní škola Jana Babáka stojí v brněnských Žabovřeskách už od padesátých let minulého století. Opravy střechy se dočká až letos.


Zákusky, kytice i šperky. V Tržnici si lidé vybírali doplňky na svatbu

Šaty, květiny, cukrovinky nebo fotografa si mohli vybrat ženichové a nevěsty na svou svatbu v brněnské Tržnici na Zelném trhu. V pátek a v sobotu se tam Wedding bazar.Brno /FOTO, VIDEO/ - Bílé šaty, různé druhy kravat a motýlků, nepřeberné množství prstenů a další doplňky. Inspiraci pro svatbu hledaly budoucí nevěsty a ženichové v pátek a v sobotu v budově brněnské Tržnice na Zelném trhu. Konal se tam čtvrtý ročník akce Wedding Bazaar.


Oslavy sto let Mendelu nabídnou desítky akcí, luxusní víno i pivní speciál

Brněnská Mendelova univerzita slaví 100 let od založení speciální edicí piva, vína i novým logem.Brno – Své sté výročí slaví letos Mendelova univerzita v Brně. Nabídne desítky akcí pro studenty, absolventy a veřejnost. „Vrchol oslav bude patnáctého června, kdy pořádáme sraz století všech bývalých absolventů. Rádi bychom jim ukázali, jak se univerzita posunula a rozvíjela od dob, kdy školu opustili,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012