Joblist
  • Informační portál pro Brno a okolí - kultura, finance, sport, obchod.

  • Jednička mezi portály pro Brno a okolí. Jsme s Vámi již 10 let.

  • Úplný kulturní přehled - u nás najdete vše, čím Brno žije!

čtvrtek 14.11.2019, Sáva
zpět na úvodní stranu

Zpravodajství Brno

Zdroj: Brněnský deník - Moje Brněnsko

Spartakiády navázaly na slety. Cvičily při nich dva miliony lidí

Velke_Bilovice_Spartakiáda - 1980Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Až dva miliony cvičenců po celém Československu se účastnily spartakiád. Velkolepá hromadná tělocvičná vystoupení navazovala na všesokolské slety a konala se mezi roky 1955 až 1985. Připomíná je unikátní projekt Jak Češi vidí listopad 1989, ve kterém Deník mapuje život před a po sametové revoluci.


Do zoo míří lední medvěd z Nizozemska. Brno pro něj upraví bazén

Ilustrační foto. Medvědice Cora a mládě Noria.Brno – Veselé skotačení ledních medvíďat budou opět sledovat stovky Brňanů. Alespoň s tím počítají zástupci zoologické zahrady i představitelé města, kteří ve středu oznámili, odkud do Brna přijede nový samec. Partner medvědice Cory bude zřejmě z Nizozemska.


Prodejna Albert na náměstí Svobody končí, nová a vylepšená otvírá na Vídeňské

Modernější, přehlednější a energeticky úspornější prodejnu Albertu lidé od minulého týdne nově naleznou na Vídeňské ulici.Brno /FOTOGALERIE/ - V prodejně Albert na náměstí Svobody už Brňané nenakoupí, v pondělí totiž trvale skončila. Modernější, přehlednější a energeticky úspornější prodejnu zato lidé od minulého týdne nově naleznou ve Vídeňské ulici.


Vjezd aut do centra Brna? Dvě z pěti nemají povolení. Magistrát chystá kontroly

Do centra Brna podle kamer zajíždí příliš mnoho aut, čtyřicet procent z nich k tomu nemá povolení. Magistrát proto chystá důkladnější kontroly.Přes Masarykovu ulici vjede do centra Brna každý den průměrně tisícovka aut. Zhruba čtyři sta z nich nemá v pěší zóně co dělat. Vyplývá to z měření brněnského magistrátu. Řidiče proto čeká víc kontrol.


Brnu představí hudbu Hanse Zimmera orchestr i rocková kapela. I s projekcemi

Hans Zimmer v PrazeBrno - Brňenští příznivci skladeb vynikajícího současného skladatele Hanse Zimmera dostanou v únoru příležitost vychutnat si je v živém podání. Umělcovu tvorbu v hale Rondo představí symfonický orchestr, rocková kapela i sóloví interpeti.


Mír, Ponrepo a zase Mír? Brněnská kina měnila názvy i několikrát

MÍR STŘÍDAL PONREPO. Kino v brněnské Hybešově ulici za dobu své existence měnilo často názvy. Dvakrát se na budově objevil název Illusion, Mír i Ponrepo. Naposledy si tam Brňané zašli na film v roce 1991.Brno /FOTOGALERIE/ - Dříve tam Brňané chodili za nejnovějšími filmy i zábavou s přáteli, nyní by na stejných místech stopy po kinech hledali jen stěží. Výběr z biografů promítajících za minulého režimu přináší unikátní projekt Jak vidí Češi listopad 1989, ve kterém Deník mapuje život před a po sametové revoluci.


Slušným lidem hrozí zrušení. Úřad navrhl pozastavení činnosti u 39 hnutí

Jednání zastupitelstva města Brna. Politici jednají o svém stanovisku k poloze hlavního brněnského nádraží.Úřad pro dohled nad financováním politických stran navrhl pozastavení a zrušení činnosti 39 politických stran. Jsou mezi nimi i Slušní lidé.


Novinky z dopravního podniku: kalendář ukáže tramvaje, hra zase trasy z budoucna

O spojích městské hromadné dopravy se Brňané naučí více z nové deskové hry Brno šalinou.Brno – Vídat důležité body, kterými projíždí vozy brněnského dopravního podniku, můžou lidé celý příští rok. Brněnský dopravní podnik v úterý představil nový kalendář nazvaný V pohybu, který nafotil fotograf a bývalý zaměstnanec městské společnosti Rostislav Košťál. Podnik představil také další novinku v podobě deskové hry Brno šalinou.


V Aqualandu nově sněží. V ochlazovací jeskyni s názvem Lednice

Pasohlávky 12.11.2019 - nově otevřené wellness Pálava v Aqualandu Moravia.Pasohlávky /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna, která pojme stovku návštěvníků najednou, láká do pasohláveckého Aqualandu Moravia. Vodní areál se rozrostl o nové patro. Vyšlo na dvacet milionů korun.


Lidé v Brně zjistí, jestli jim chutnají mikrobi. Při Týdnu vědy a techniky

Ilustrační foto.Brno - Co budou lidé v budoucnosti jíst či proč je v přírodě sucho, se tento týden dozvědí zájemci v Brně. Tradiční Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky nabízí až do neděle různé akce i na brněnských vědeckých pracovištích.


Zmenšená raketa i drony. Festival odhalil novinky v kosmickém průmyslu

Festival na brněnské hvězdárně.Brno /FOTOGALERIE/ - Model rakety Vega, létání s dronem nebo přednášky o nejnovějších technologiích ve vesmíru. Vědecký festival ve Hvězdárně a planetáriu Brno s názvem Kosmický průmyslový den ukázal lidem, kam věda v téhle oblasti pokročila a mladým vědcům nabídl možnosti spolupráce.  


Nehod kvůli námraze přibývá. Policisté kontrolovali připravenost řidičů

Policisté kontrolovali v úterý ráno u Nosislavi připravenost řidičů na zimní období.Brno /FOTOGALERIE/ - Připravenost řidičů na zimní období kontrolovali v úterý ráno na silnici v Nosislavi jihomoravští policisté. Zaměřili se hlavně na čistý a bezpečný výhled řidičů z auta a osvětlení vozů. Desítkám lidí za volantem při preventivní akci rozdali rozmrazovací spreje a řezače bezpečnostního pásu.  


Most v Žabovřeskách otevřou dřív, už následující úterý

Rušná křižovatka Bystrcké a Kníničské ulice.Brno – O jedenáct dnů dříve oproti plánům stavbařů projedou řidiči mimoúrovňovou křižovatku Kníničská v Brně. Oba jízdní pruhy znovu otevřou v úterý.  


Listopadové události v Brně fotil i primář. Měl jsem strach, že mě chytí, říká

Série čtyřiceti fotografií primáře Tomáše Svobody mapuje listopadové dění v Brně, a to především atmosféru na lékařské fakultě a mezi studenty.Brno - Tehdy jako odvážný student medicíny fotil revoluční listopadové události roku 1989 v Brně. Nynější primář Centrálních operačních sálů ve Fakultní nemocnici Brno Tomáš Svoboda se rozhodl při příležitosti výročí 17. listopadu fotografie vystavit. 


Lidi v tišnovské nemocnici ošetří v nových ambulancích. Za rok

V tišnovské nemocnici vznikne nový ambulantní trakt.Tišnov /VIZUALIZACE/ - Zaparkují na novém parkovišti a pak se pohodlně bezbariérovou budovou dostanou na vyšetření do novotou dýchajících ordinací. Do konce příštího roku najdou lidé v tišnovské nemocnici další trakt, jehož stavba začala v uplynulých dnech.


Přejezd si dříve museli nakreslit. Podjezd pod Hladíkovou možná bude příští rok

Brno 17.6.2019 - namalovaný přechod pro cyklisty v brněnské ulici HladíkovaBrno /FOTOGALERIE/ – Na bezpečnější výlet po břehu brněnské Svitavy se vydají milovníci jízdních kol. Dlouho chybějící podjezd pod frekventovanou čtyřproudovou silnicí v Hladíkově ulici začne vznikat příští rok.  


Ceny bytů v Brně rostou: drahé centrum i Řečkovice, levnější Bohunice a Lískovec

Ilustrační foto.Brno - Ceny nových bytů v Brně dál rostou. Ve městě se také zvedají nájmy. Levnější místa k životu jsou na sídlištích.


V Letmu ležely mrtvoly. Aktivisté upozorňovali na vymírání zvířat a rostlin

V Letmu aktivisté upozorňovali na vymírání rostlin a zvířat.Brno – V pondělí v poledne zakopávali lidé v brněnském nákupním centrum Letmo o několik mrtvol. Členové hnutí Rebelie proti vyhynutí tak upozorňovali na vymírání živočišných i rostlinných druhů.


Náměstí v Tišnově? Ubude počet parkovacích míst

Radnice v Tišnově.  Ilustrační fotografie.Tišnov – Novou podobu získá náměstí Míru v Tišnově. Do budoucna tam ubudou parkovací místa, nyní je jich tam zhruba stovka.


Manuál pro koloběžkáře lidé kritizují. Je to bouře ve sklenici vody, míní radní

Elektrokoloběžky v centru Brna.Brno /FOTO/ – A teď udělejte pravidla i pro ostatní účastníky provozu, díky. Tak reagují Brňané na sociálních sítích na nový manuál pro jízdu na koloběžkách a kolech po městě, o kterém už Rovnost informovala.  


Muzeum zavře. Historické hračky hledají nový domov

V brněnském Muzeu hraček lidé najdou vzácné historické hračky ze sbírky brněnské výtvarnice Milady Kollárové.Brno /FOTOGALERIE/ - Brno možná přijde o unikátní muzeum hraček. Měnínskou bránu, kde expozice sídlí, totiž čeká rekonstrukce. Majitelka hraček nyní shání pro sbírku nové prostory.


Ostnaté dráty i osudy uprchlíků. Výstavu o železné oponě zahájil videomapping

Videomapping zahájil výstavu o železné oponě v brněnském Technickém muzeu.Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Videomappingem, tedy živým promítáním na fasádu muzea, odstartovala v pondělí v brněnském Technickém muzeu výstava o železné oponě. Ta návštěvníkům ukazuje drátěné zátarasy železné opony, které Československo oddělovalo od západního světa až do konce komunistického režimu.


Cestování ve vlacích? Jen s jízdenkami kraje

Cestování vlakem. Ilustrační foto.Jižní Morava - Jen s jízdenkami krajského integrovaného dopravního systému pojedou od Nového roku lidé v osobních a spěšných vlacích na jihu Moravy.


Na Moravském náměstí vyrostlo tisíc křížů. Připomínají válečné veterány

Okolo tisíce dřevěných křížů s vlčími máky ozdobilo trávník před sochou vojáka na Moravském náměstí. Připomínají válečné veterány.Brno /FOTOGALERIE/ - Přibližně tisíc dřevěných křížů s vlčími máky ozdobilo během pondělí trávník před sochou vojáka na Moravském náměstí v Brně. Na louku před památníkem je umístili jako vzpomínku na válečné veterány, jejichž den si v pondělí připomínají lidé po celém světě.


Na hvězdárně přistane kosmická loď Vega. Největší kus rakety vznikl v Brně

V laboratořích brněnské firmy SAB Aerospace vědci sestavili část vesmírné rakety Vega.Brno - Maketu rakety Vega, jejíž části sestavovali i Brňané, si v úterý prohlédnou lidé na brněnské hvězdárně na Kraví hoře. Model kosmické lodi prozkoumají při Kosmickém průmyslovém dnu.


 

Audio/video zpravodajství

Počasí v Brně

Zdroj: In-počasí

Inzerce na www.kamvbrne.cz

Katalog firem pro Brno | Regionální zpravodajství | Brno a kultura | Sport v Brně | Počasí v Brně | Slovníky | Mapa Brna | Finance | Důležitá telefonní čísla
Úřady v Brně | Informace pro inzerenty

© AKON Česká republika,s.r.o, 2001 - 2012