zpět na úvodní stranu

Brněnské sportovní zpravodajství

Zdroj: Brněnský deník - Sport

Kometa stoupá tabulkou. Díky stabilitě i zlepšené psychice

Ilustrační foto.Brno – Letí vzhůru, i když zatím jen pomalu. Hokejová Kometa Brno po špatném vstupu do sezony, kdy prohrála i šest zápasů za sebou, stoupá extraligovou tabulkou. Bodovala v šesti ze sedmi posledních utkání a v extralize je už osmá. V pátek hraje od šesti hodin další utkání v Olomouci. Deník Rovnost hledá příčiny brněnského zlepšení.

Kornfeil o angažmá v roce 2015? Nervózní jsem nebyl, patřím mezi lepší piloty

Jakub Kornfeil v GP Austrálie.Brno – Jeho příznivci ho už v příštím roce viděli prohánět se na motocyklu Mahindra v barvách týmu CIP. Na předběžné startovní listině nejslabší kubatury mistrovství světa silničních motocyklů pro rok 2015 dokonce jezdec Jakub Kornfeil figuroval na jeho soupisce. Vše dopadlo nakonec jinak a kyjovský rodák se upsal malajské stáji SIC.

Zábava i vítězství. Lezec Ondra úřadoval v Japonsku

Adam Ondra.Brno – Adam Ondra opět na nejvyšším stupni. Brněnský lezec vyhrál v sobotu závod Světového poháru v lezení na obtížnost v japonském městě Inzai. Ve slovinské Kranji tak v půlce listopadu při posledním závodě světového poháru bude útočit na první trojku celkového pořadí.

Laťku jsem nasadila vysoko, ale snad podám zase takový výkon, přeje si Šafářová

Lucie Šafářová.Prostějov /ROZHOVOR/ – Před dvěma lety smetla z kurtu srbské favoritky Anu Ivanovičovou i Jelenu Jankovičovou a výraznou měrou tak pomohla českému týmu ke druhému vítězství ve Fed Cupu. Nyní by tenistka Lucie Šafářová ráda historii zopakovala v pražském finále proti Německu.

Grand Prix moderní gymnastiky: do boje i s baletní posilou

Grand Prix v moderní gymnastice.Brno – Nejzvučnější jméno moderní gymnastiky o víkendu diváci v Brně neuvidí. Jana Kudrjavcevová se při devátém ročníku Grand Prix Brno v hale ve Vodově ulici nepřestaví. I tak se mají na co těšit.

Kometa má zastoupení v reprezentaci. Na Karjalu pojede obránce Kempný

Michal Kempný.Praha, Brno – V létě už si vyzkoušel, jak mu sluší tréninkový dres české reprezentace. Příští týden si už brněnský hokejový obránce Michal Kempný vyzkouší zápasový trikot. Trenér Vladimír Růžička ho totiž nominoval na finský turnaj Karjala Cup.

Nechtěný Svoboda: Hostování mě překvapilo, ale v Brně jsem se rozloučil v dobrém

Tomáš Svoboda.Ostrava, Brno – V pátek se dozvěděl, že ho brněnská Kometa posílá do konce sezony na hostování do Vítkovic. O dva dny později útočník Tomáš Svoboda v hale Rondo sledoval souboj právě těchto týmů. Za ostravský klub ještě proti Brnu při výhře Steelu 2:1 po prodloužení nenastoupil.

Brněnský obránce Malec bude měsíc hostovat ve Vítkovicích

Tomáš Malec.Brno - Slovenský hokejový obránce Tomáš Malec z Komety Brno bude měsíc hostovat ve Vítkovicích. Předposlední tým extraligové tabulky získal z kádru úřadujícího vicemistra už v minulém týdnu na hostování do konce sezony útočníka Tomáše Svobodu.

Seidler o rekordu: U kasy už jsem měl lístek. Asi to bude drahé

Futsalista Michal Seidler.Brno /ROZHOVOR/ – Zase potvrdil, že vedle bývalého brněnského parťáka Michala Beleje vyrábí gólový nadprůměr. Bývalý kanonýr Tanga Michal Seidler pomohl české reprezentaci na Futsal Continental Cupu v Kuvajtu ke stříbrným medailím osmi góly a vítěznou penaltou v semifinálovém rozstřelu. Převzal cenu pro nejlepšího šutéra turnaje a v duelu s Guatemalou vytvořil nový rekord národního týmu, když se prosadil pětkrát v jednom zápase. „Ale vůbec jsem o něm nevěděl," usmívá se čtyřiadvacetiletý futsalista bratislavského Slov-Maticu.

O body i peníze. Fotbalistům Zbrojovky hrozí pokuty

Ilustrační foto.Brno – Fotbalisté Zbrojovky musejí v sobotním prvoligovém duelu se Slováckem bodovat. Majitel jim dal ultimátum.

Šest branek je moc, ví znojemský gólman Andrejko

Jakub Andrejko.Brno – V lize odchytal zatím čtyři zápasy, v nichž pouze třikrát kapituloval. V pohárovém osmifinále v Liberci hned šestkrát v prvním poločase. Fotbalistům 1. SC Znojmo úvodní duel vůbec nevyšel. Prvoligový celek jasně dominoval. Vyhrál 6:0. Jihomoravané tak prakticky ztratili naději na postup. „V utkání jsme neplnili pokyny, které jsme si dali před začátkem," říká znojemský brankář Jakub Andrejko.

Kometa splácí finálový dluh. Zlín porazila podruhé za pět dní

Kometa porazila Zlín 4:3.Brno – Začali splácet finálový dluh. Hokejisté brněnské Komety dvakrát v pěti dnech porazili Zlín, kterému na jaře podlehli v boji o mistrovský titul. Ve sváteční dohrávce druhého kola, které v září odložila mlha nad ledem haly Rondo, porazilo Brno Valachy 4:3. Navázalo na páteční výhru 6:3 z východu Moravy.

Hráčky z Amazons touží po uznání. Mlácení je vedlejší

Nábor hráček do brněnského ženského týmu amerického fotbalu Amazons.Brno /FOTOGALERIE/ - Opravářka jízdních kol. Krupiérka. Ekonomická analytička. Všechny spojila naprosto nečekaná vášeň americký fotbal. Ženský tým Amazons Brno razí cestu na jižní Moravě prozatím utiskovanému sportu, o kterém domácí fanoušek nemá až takové povědomí. „Chci, aby lidé pochopili, že náš sport neznamená jen navléct se do výstroje a někde se mlátit, ale taky pochopit taktiku a smysl hry," prohlašuje členka týmu Alice Zábršová.

Čtyřgólový střelec Vávra po duelu s Jihlavou: Příště to tam musíme dokopat

Stanislav Vávra (vlevo) v akciBrno - Nejlepšímu fotbalistovi loňského ročníku Juniorské ligy se v barvách Zbrojovky gólově daří i letos v první lize. Útočník Stanislav Vávra vstřelil už čtyři góly. Naposledy se trefil v desátém kole v duelu proti Mladé Boleslavi. V pátek se na stadionu Jihlavy snažil, pátý zásah však nepřidal.

V kabině se už neusmívám jen já, říká o náladě v Kometě Jakub Koreis

Hokejový útočník Jakub Koreis (v modrém).Brno /ROZHOVOR/ – Už to vypadalo, že brněnské Kometě nedovolí vítkovický brankář Dolejš vstřelit ani gól. Čtyřicet sekund před třetí sirénou zápasu šestnáctého extraligového kola ale modrobílí přece jen zvedli ruce v radostném gestu. Po vyhrané buly Jakuba Koreise poslal zápas do prodloužení Petr Ton. V nastaveném čase pak zajistil hostům bonusový bod Ondřej Roman. „Vzhledem k vývoji zápasu jsme dva body neztratili, ale jeden získali. I když jsme měli rozhodnout už ve druhé třetině," upozorňuje Koreis po prohře 1:2.

Dragon pošesté v řadě prohrál, je poslední

Už šestou prohru v řadě zaznamenali ragbisté brněnského Dragonu, kteří v posledním domácím podzimním duelu extraligy podlehli pražské Spartě 14:46.Brno - Už šestou prohru v řadě zaznamenali ragbisté brněnského Dragonu, kteří v posledním domácím podzimním duelu extraligy podlehli pražské Spartě 14:46. Brňanům patří poslední příčka tabulky. Vyškov doma zdolal Slavii Praha 27:0 a je druhý.

Duel gólmanů rozhodl v prodloužení vítkovický Roman. Kometa má bod

rněnský Marek Čiliak i hostující Daniel Dolejš dostali v základní hrací době jen jeden gól. O výhře Vítkovic pak v prodloužení rozhodl přesilovkou trefou Ondřej Roman.Brno – Předháněli se v tom, kdo předvede lepší zákrok, a doháněli střelce k zoufalství. Nedělní zápas šestnáctého kola hokejové extraligy mezi brněnskou Kometou a Vítkovicemi patřil gólmanům. Brněnský Marek Čiliak i hostující Daniel Dolejš dostali v základní hrací době jen jeden gól. O výhře Vítkovic pak v prodloužení rozhodl přesilovkou trefou Ondřej Roman. „I v tu chvíli mi chyběl jen centimetr a puk jsem chytil," upozornil Čiliak.

Kornfeil zůstane v mistrovství světa Moto3 na stroji KTM

Jakub Kornfeil v MalajsiiPraha - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil bude v příští sezoně jezdit v mistrovství světa v třídě Moto3 za tým Sepang International Circuit (SIC). Stejně jako letos bude sedlat stroj rakouské značky KTM.Jednadvacetiletý Kornfeil oznámil jméno svého nového zaměstnavatele tři dny poté, co Mezinárodní motocyklistická federace zveřejnila předběžnou startovní listinu na příští ročník. V ní bylo uvedeno, že český jezdec bude členem francouzského týmu CIP Moto a pojede na motocyklu Mahindra.

Hanika si dojel pro nejlepší umístění, skončil devátý

Motocyklový závodník Karel Hanika.Sepang, Brno - Španěl Esteve Rabat se stal mistrem světa v motocyklové kategorii Moto2. Zisk prvního titulu v kariéře si pětadvacetiletý jezdec pojistil dnešním třetím místem ve Velké ceně Malajsie, kterou vyhrál jeho krajan Maverick Viňales.

Kotalův dozor zabral. Fotbalisté Líšně dali Vyškovu šest gólů

Až v sobotu fotbalisté MFK Vyškov asi plně pochopili, jak bylo hráčům Prostějova, kterým nedávno na svém trávníku za pětatřicet minut nastříleli pět gólů. Stejný příděl dostali za první poločas od Líšně.Brno-Líšeň – Až v sobotu fotbalisté MFK Vyškov asi plně pochopili, jak bylo hráčům Prostějova, kterým nedávno na svém trávníku za pětatřicet minut nastříleli pět gólů. Stejný příděl dostali za první poločas od Líšně.

Konečná na okruhu: cestáři i F1

Brněnský Masarykův okruh - ilustrační foto.Brno – Zima klepe na dveře a na sníh se pomalu připravují i silničáři. Součástí zítřejšího tradičního Dne otevřené dráhy na brněnském Masarykově okruhu totiž budou i závody posypových vozů. „Chceme lidem přiblížit obtížnou práci. Řidiči soutěží v jízdě zručnosti na přesnost a je připravená i výstava našich aut," láká diváky Patrik Mikulášek, hlavní dispečer Správy a údržby silnic Jihomoravského kra­je.

Plavec Kútnik mění kvůli mistrovství světa plány. Přesto říká: Cítil jsem čistou

Uplavat deset kilometrů dá pořádně zabrat. Místo určené k doplnění tekutin a energie využívají závodníci brněnské Komety Vít Ingeduld (vlevo) a Ján KútnikBrno /ROZHOVOR/ – Doplaval a nevěřil vlastním očím. Plavec brněnské Komety Ján Kútnik se minulý víkend v Plzni kvalifikoval na mistrovství světa v krátkém bazénu, které v prosinci hostí katarské Dauhá. „Vůbec jsem to nečekal. Limit byl o patnáct sekund rychlejší, než můj dosavadní rekord," usmívá se dvaadvacetiletý závodník. V Kataru poplave v závodě na kilometr a půl. Limit pro nominaci je rovných patnáct minut, Kútnik se do tohoto času výkonem 14,59,32 vlezl o osmašedesát se­tin.

Marek Čiliak: Už mi branku připsali i na Slovensku

Brankář Brna Marek Čiliak.Zlín, Brno /ROZHOVOR/ - Druhý v historii české extraligy. Marek Čiliak napodobil slávistického brankáře Dominika Furcha a je v zápisu z utkání uvedený jako střelec branky. Slovenský gólman přispěl k jasnému vítězství Komety Brno ve Zlíně 6:3 nejen vstřeleným gólem, ale i několika povedenými zákroky. „Já ten gól nedal, akorát jsem se dotkl poslední puku," hodnotil skromně čtyřiadvacetiletý Čiliak.

Mat za tři minuty. V repríze finále se trefil i brankář Čiliak

Extraligoví hokejisté Zlína (ve žlutém) v 15. kole, v repríze posledního finále, hostili v pátek brněnskou Kometu.Zlín, Brno – Sedmá, osmá a devátá. To jsou minuty, ve kterých hokejisté brněnské Komety vstřelili první tři góly v zápase patnáctého extraligového kola na ledě Zlína. V repríze jarního finále se tak Brňané bleskově dostali do rozhodujícího trháku. „Rychlý gól vždy týmu hrozně pomůže. Když jsou tři, je to třikrát tak dobré," usmíval se střelec první branky Jan Hruška v rozhovoru.

Zbrojovka prohrála v nejvyšší soutěži počtvrté v řadě

Naposledy se Zbrojovka v Jihlavě představila letos čtvrtého května. Fotbalisté Vysočiny tehdy i díky jednomu zásahu Harise Harby (na snímku z utkání vlevo) zvítězili 2:1.Jihlava, Brno – Ani napočtvrté fotbalisté Zbrojovky v nejvyšší soutěži na hřišti Jihlavy nezvítězili. Ani počtvrté v řadě tak brněnský celek v letošním ročníku nezískal žádný bod. Svěřenci kouče Václava Kotala podlehli na Vysočině ve dvanáctém prvoligovém kole 0:2.

InzertExpres / Brno / sport
Značkové trekingové kolo Kellys, velký rám 21, 24 rychlostí, alu rám, lehké.Velikost kol 28. Vzadu nosič, držák na láhev. Bez vůlí a investic. Rohy, odpružená vidlice. Cena 2 300 Kč.